Latvijā
Politika

Ministrs šodien tiekas ar Gaiziņkalna virsotnes īpašnieci 16

Foto – LETA

Šodien plānota reģionālās attīstības ministra Kaspara Gerharda tikšanās ar Gaiziņkalna īpašnieci Inesi Apeli, kura vēlas pasniegt Gaiziņkalnu Latvijas valstij kā dāvanu, lai detalizēti pārrunātu tālāko rīcību un meklētu vislabākos iespējamos risinājumus.

“Latvijas Avīze” 8. septembrī rakstīja, ka Gaiziņkalna īpašniece Inese Apele kopā ar brāļiem un māsu vēlas Latvijas tautai un valstij dāvināt Latvijas augstāko kalnu, taču šajā nodomā saskārusies ar pagaidām nepārvaramiem šķēršļiem. Madonas novada būvvalde liegusi no 44 ha plašā īpašuma nodalīt virsotni, jo tā esot pārāk maza. Lai varētu atšķirt no lielā īpašuma dāvināšanai paredzēto kalnu, kas atrodas dabas aizsargājamā parkā, tam esot jābūt ne mazākam par 10 ha. Apeles kundze vēlas dāvināt virsotni 0,7 ha platībā.

No sarunām ar dažādiem speciālistiem – valsts iestāžu darbiniekiem un advokātiem – kļūst skaidrs, ka tā būs politiska izšķiršanās: vai sākt birokrātisku riņķa danci, meklējot un piemērojot normatīvos aktus, vai arī veikt izņēmumu un dāvanu pieņemt.

Vairāk lasiet 12. septembra “Latvijas Avīzes” numurā vai e-izdevumā.

Saistītie raksti
LA.lv