×
Mobilā versija
+7.7°C
Tāle, Raimonda, Raina, Klementīne
Piektdiena, 27. aprīlis, 2018
18. jūnijs, 2015
Drukāt

“Muse” pirmoreiz sasniedz “Billboard 200” topa virsotni

Foto - Leta/AFPFoto - Leta/AFP

Britu rokgrupa “Muse” trešdien pirmoreiz sasniedza “Billboard 200” albumu topa pirmo vietu.

Grupas septītais albums “Drones” aizvadītās nedēļas laikā pārdots 79 000 eksemplāru. 26 000 reižu lejupielādētas atsevišķas dziesmas no albuma, kā arī tas ticis straumēts 3,3 miljonus reižu, liecina kompānijas “Nielsen SoundScan” dati.

Topa otrajā vietā palika popzvaigznes Teiloras Sviftas pagājušā gada oktobrī izdotais albums “1989”, bet trešo vietu ieņem islandiešu folkroka grupas “Of Monsters and Men” ieraksts “Beneath The Skin”.

“Billboard 200” topā tiek ņemts vērā ne tikai pilno albumu pārdošanas apjoms, bet arī atsevišķās dziesmas un straumēšana. Vienam albumam tiek pielīdzinātas desmit atsevišķi pārdotas dziesmas vai arī 1500 straumēšanas reizes.

“Drones” ir piektais “Muse” albums, kas pabijis britu oficiālā mūzikas topa virsotnē.

Jaunajā albumā turpinātas iepriekšējos “Muse” ierakstos apspēlētās tēmas – zinātniskā fantastika un politiskā saspīlējuma gaisotne.

“Manā skatījumā “bezpilota lidaparāti” ir metaforiski psihopāti, kuri iedrošina psihopātisku uzvedību bez glābšanās iespējām. Pasauli pārvalda bezpilota lidaparāti, izmantojot tādus pašus bezpilota lidaparātus sava mērķa sasniegšanai – lai mēs visi par tādiem kļūtu,” skaidro Belamijs. “Albumā aprakstīts cilvēka ceļš no pamestības un cerības zaudēšanas līdz indoktrinācijai sistēmā, lai kļūtu par cilvēcisku bezpilota lidaparātu, taču beigu beigās tam izdodas patverties no apspiedējiem.”

1994. gadā dibinātā grupa “Muse” līdz šim pārdevusi vairāk nekā 20 miljonus albumu eksemplāru. Tās pazīstamākie hiti ir “Time is Running Out” un “Supermassive Black Hole”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+