×
Mobilā versija
+15.1°C
Jurģis, Juris, Georgs
Pirmdiena, 23. aprīlis, 2018
18. augusts, 2014
Drukāt

Mūžībā aizgājis Eiropas čempions basketbolā Visvaldis Eglītis

foto: iecava.lvfoto: iecava.lv

78 gadu vecumā aizsaulē aizgājis Eiropas čempions basketbolā, ilggadējais Rīgas VEF un ASK meistarkomandu, kā arī Latvijas izlases centra spēlētājs Visvaldis Eglītis, vēsta Latvijas Basketbola savienība (LBS)

Rīgas VEF komandas dibinātājs un pirmais treneris Alfrēds Krauklis Madonas apriņķī dzimušo Eglīti noskatīja, meklējot pretspēku ASK komandas centra spēlētājam Jānim Krūmiņam.

VEF vienībā Eglītis spēlēja kopš pirmās sezonas – 1958.gada rudens – līdz 1965.gadam, kā arī 1974.-1976.gadā. Tam visam pa vidu viņš pavadīja desmit sezonas ASK komandā. Viņš veiksmīgi cīnījās ne tikai ar Krūmiņu, bet arī ar amerikāņu, krievu, ukraiņu un gruzīnu centriem. Eglīša kroņa paņēmieni – precīzie pusāķa metieni un gudrā spēle aizsardzībā – viņam pavēra ceļu uz PSRS izlasi. Tie nezaudēja efektivitāti arī tad, kad basketbolistam jau bija tuvu 40 gadiem.

Eglītis VEF sastāvā piedalījās komandas pirmo PSRS čempionāta bronzas medaļu izcīnīšanā 1960.gadā.

Tāpat viņš aizvadīja 128 spēles Latvijas izlases sastāvā, piedalīdamies četrās PSRS tautu spartakiādēs (bronzas medaļa 1963.gadā). 1965.gadā Padomju Savienības izlases sastāvā kļuva par Eiropas čempionu.

Latvijas meistarsacīkstēs Eglītis Iecavas sporta kluba “Dartija” rindās cīnījās līdz cienījamam 50 gadu vecumam. Tad turpināja gaitas senioru rindās, kļūdams par pasaules un Eiropas čempionu.

1998.gadā Eglītis apbalvots ar Triju Zvaigžņu ordeņa Goda zīmi, bet kopš 2012.gada – Iecavas Goda pilsonis. LBS Goda biedrs un Goda zāles dalībnieks. Vēl tikai šā gada 4.aprīlī, savā 78.dzimšanas dienā, viņš prezentēja grāmatu “Mūža mīlestība – basketbols. Višuka stāsts”, kuras izdošanai naudas līdzekļi tika savākti vien septiņus gadus pēc manuskripta pabeigšanas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+