×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.3°C
Ernestīne, Ingmārs, Akvelīna
Pirmdiena, 21. maijs, 2018
20. janvāris, 2016
Drukāt

Mūzikas ierakstu gada balvu par mūža ieguldījumu piešķir Pitam Andersonam

Foto - LETAFoto - LETA

Mūzikas ierakstu Gada balvu “Zelta Mikrofons” par mūža ieguldījumu šogad bija plānots pasniegt mūziķim Pitam Andersonam, kurš pēc cīņas ar vēzi aizgājis mūžībā, aģentūru BNS informēja Latvijas Mūzikas producentu apvienībā (LaMPA).

“Pits Andersons ir devis nenovērtējamu ieguldījumu Latvijas un visas pasaules mūsdienu rokenrola attīstībā un darījis to nesavtīgi un pašaizliedzīgi, neskatoties uz valdošo režīmu noliegumu pagājušā gadsimta 70.un 80.gados un spītējot grūtībām, kādas pārdzīvoja Latvijas mūzikas vide, mainoties sociālajai iekārtai un mūzikas patērētāju vērtību kritērijiem. Pits vienmēr bija uzticīgs savai mūža mīlestībai – rokenrolam! Par to viņu cienīja un mīlēja viņa kolēģi un pat konkurenti, nemaz nerunājot par klausītājiem tuvu un tālu. Ne jau bez pamata Pitu dēvēja par mūsu rokenrola karali. Šo titulu Pitam piešķīra viņa mūzikas cienītāji un tas ir augstākais novērtējums, kādu jebkad kāds mūziķis varētu iegūt,” par apvienības lēmumu stāstīja tās valdes priekšsēdētāja Elita Mīlgrāve.

Viņa stāstīja, ka apvienības biedri ar smagu sirdi uztvēra ziņu par izcilā mūziķa aiziešanu, bet paliek ar pārliecību, ka labi darbi ir pelnījuši labu novērtējumu, agri vai vēlu. Lai arī balvu bija plānots pasniegt Pitam personīgi, tagad šī balva tiks nodota viņa piederīgajiem.

Apvienība izsaka visdziļāko līdzjūtību piederīgajiem un visiem īsta rokenrola cienītājiem Latvijā. “Pits Andersons un viņa mūzika paliks mūžīgā piemiņā. Viņa vārds ar zelta burtiem ir ierakstīts Latvijas mūzikas vēstures grāmatā, kuru savās sirdīs glabā īsteni Latvijas mūzikas cienītāji,” teica Mīlgrāve.

LaMPA dalībnieki par balvas piešķiršanu lēma pagājušā gada 2.oktobrī, un uzvarētāja vārdu bija plānots izziņot 2.februārī.

Jau ziņots, ka pēc cīņas ar vēzi 70 gadu vecumā miris mūziķis Pits Andersons. Viņam jau pirms laika atklāts viens no visretāk sastopamajiem vēža paveidiem – liposarkoma, kas ir ļoti agresīva un gandrīz neprognozējama vēža forma. Pērn vasarā mūziķis lūdza palīdzību saviem faniem, lai varētu doties ārstēties uz Minheni. Pāris dienu laikā Andersonam izdevās savākt nepieciešamos 21 000 eiro.

Andersons Latvijas mūzikas vēsturē ienācis kā 50.gadu amerikāņu rokenrola leģenda kopā ar savu grupu “The Swamp Shakers”. Savukārt 2009.gadā Andersona mūzikas albums “Brass-a-billy”, piedaloties ASV notiekošajā konkursā “Just Plain Folks Music Awards”, uzvarēja nominācijā “Rockabilly Album”.

2004.gadā Pita Andersona albums “Sentimental” tika nominēts Mūzikas ierakstu gada balvai. Andersons ir uzstājies neskaitāmos festivālos, priecējot rokenrola fanus visā pasaulē, ierakstījis un izdevis septiņus albumus un vairākus singlus sadarbībā ar Latvijas un ārvalstu mūzikas izdevniecībām.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+