Latvijā
Politika

NBS aicina neizplatīt maldinošu informāciju par karavīriem 54

Foto – Normunds Mežiņš/Jaunsardzes un informācijas centrs

Ar kritiski neizvērtētas informācijas pasniegšanu valstij var tikt nodarīts zināms kaitējums, intervijā Latvijas Televīzijas raidījumā “Rīta panorāma” uzsvēra Nacionālo bruņoto spēku komandieris Leonīds Kalniņš.

Kalniņš noraidīja sociālajos tīklos izskanējušo informāciju, ka Latvija maksājot par sabiedroto spēku karavīru aktivitātēm valstī, tai skaitā braucieniem ar taksometru. Viņš uzsvēra, ka visus izdevumus, ieskaitot ēdināšanu, ūdeni, treniņu vietu izmantošanu, apmaksā paši sabiedrotie. Kalniņš arī aicināja saprast, ka ārzemju karavīri, tērējot savu naudu mūsu pilsētās, sniedz labumu ekonomikai.

NBS komandieris aicināja neklausīties baumās, bet jautājumu gadījumā nākt uz Ādažu bāzi un iepazīstieties ar sabiedroto dienas kārtību. “Tad nebūs šādu pārpratumu,” viņš atzīmēja.

Kalniņš piebilda, ka dažkārt šāda veida informācija tiek izplatīta mērķtiecīgi. Tomēr arī neuzmanīgi izteiktus komentārus var izmantot pret Latviju – tie nonāk Krievijas televīzijas kanālos, interneta vietnēs un citur. “Ar šādu nekritiskas informācijas pasniegšanu mēs nodarām zināmu kaitējumu valstij,” uzsvēra Kalniņš.

LA.lv