×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
7. maijs, 2014
Drukāt

Kā norit cīņa pret psihoaktīvo vielu izplatīšanu Latvijas novados?

Foto - Zigmārs RumkaFoto - Zigmārs Rumka

Stefans Rāzna

Pēc Saeimas deputātu lēmuma paredzēt kriminālatbildību “spaisa” tirgotājiem tik un tā ik pa laikam dzirdams, ka sintētisko marihuānu sapīpējušies jaunieši nonāk slimnīcās. Vai cīņai pret šo sērgu pašvaldībām nepieciešamas plašākas pilnvaras?

Stefans Rāzna, Ilūkstes novada domes priekšsēdētājs: 
“Tā ir globāla nelaime. Mēs esam satraukti, jo no bīstamajiem augu maisījumiem nav pasargāti jaunieši. Novadā ir vairākas vidējās mācību iestādes un divas pamatskolas, bērni joprojām nevar justies pilnīgi droši. No vienas puses, mums, deputātiem, ir tiesības lemt, ko ļaut un ko neatļaut atvērt, novadā nav ne spēļu zāļu, ne nakts klubu, neesam arī pieļāvuši māžošanos ar būdām, kā tas bija Rīgā, kur netika galā ar tā sauktajām legālajām narkotikām. Un mums ir laba sadarbība ar policijas darbiniekiem. Īsi sakot, darām, ko varam. No otras puses, narkotiku izplatītāji darbojas tik viltīgi, ka grūti “noķert pie rokas”. Saeimā iesniegtie likuma grozījumi, kas paredzēja dot pašvaldībām iespēju izskaust psihoaktīvo vielu tirdzniecības vietas, mūsu situācijā neko nemainītu, jo mums nemaz tādu tirdzniecības vietu nav.”

Libeks_DB_2Guntis Libeks, Jaunjelgavas novada domes priekšsēdētājs: 
”Joprojām nenoklust runas par melno tirgu, aizdomīgiem cilvēkiem, kas parādās te vai citur, par narkotiku tirdzniecību no automašīnām. Piemēram, pedagogi stāstīja, ka skolā ienāk kāds bijušais skolēns, grozās. Tas trakākais, ka skolās iemanījušies no rokas netirgot – strādā viltīga sistēma, zinātāji tirgotājam iedod naudu, bet tas īsi pasaka: tur un tur – parkā, pie kāda koka vai kur citur. Turklāt slēptuves tiek mainītas. Naudas devējs vēlāk aiziet un preci savāc. Un pīpēšana iet vaļā. Pat policijai ir grūti pierādīt tirdzniecības faktu. Domāju, ka cīņa pret noziedzību jāpastiprina visas valsts mērogā.”

 

 

Stoferts_2Normunds Štoferts, Kandavas novada domes priekšsēdētājs: 
”Mums ar “spaisu” lielu problēmu nav, jo visu laiku kopīgi ar pašvaldības policiju aktīvi veicam profilaktiskus pasākumus. Galvenais ir panākt, lai skolēni un pārējie jaunieši pa īstam saprastu, cik organismam graujoša ir sintētiskās marihuānas iedarbība. Acīmredzot mums tas izdodas samērā veiksmīgi.”

 

 

 

Cudars_2Raimonds Čudars, Salaspils novada domes priekšsēdētājs: 
”Mums “spaisa” problēma ir ļoti aktuāla. Agrāk lielas galvas sāpes radīja kāds veikaliņš daudzdzīvokļu mājā, tāpēc bijām gandarīti, ka pēc Saeimas lēmuma par kriminālatbildību tirgotājiem varējām tos padzīt no šā veikaliņa. Bet prieki izrādījās īsi, jo tirgotāji pārvācās uz citu līdzīgu vietu. Kad stingri vērsāmies pret to, augu maisījumi nonāca nelegālajā apritē. Tagad visā valstī aktuāls ir jautājums – vai tiešām tā sērga nav iznīdējama? Kā būs pie mums, redzēsim tuvāko mēnešu laikā. Cīņai pret sintētiskajām narkotikām esam mobilizējuši visus iespējamos spēkus, sākot ar pašvaldības un valsts policiju un beidzot ar sabiedrību. Par “spaisa” kaitīgumu stāstām skolās, rakstām vietējos izdevumos. Protams, ir labi, ka ar likuma spēku legālā tirdzniecība aizliegta, taču vai tiksim galā ar melno tirgu? Vairāk jādomā par Valsts policijas kapacitātes celšanu nevis pašvaldību pilnvaru paplašināšanu cīņā pret kādu atsevišķu nozieguma veidu.”

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+