×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.8°C
Viktors, Nils
Otrdiena, 19. jūnijs, 2018
19. aprīlis, 2016
Drukāt

Nešaubījos, ka Rotko centrs būs. Saruna ar idejas autori Faridu Zaletilo (3)

Foto - Ilze PētersoneFoto - Ilze Pētersone

Farida Zaletilo

Tieši Farida Zaletilo, kas šobrīd ir Marka Rotko Mākslas centra izstāžu kuratore, dēstīja ideju par Rotko atgriešanos savā bērnības pilsētā un, sastopoties ar daugavpiliešu neticību un noliegumu, vairākus gadus to kopa pacietīgā vienatnē.

Viņa apgalvo – jau no paša sākuma nav šaubījusies, ka šis projekts tiks īstenots: “Pirmais apziņas uzliesmojums, ka Daugavpils atrodas uz zelta dzīslas un mums ir jāizveido piemineklis izcilam māksliniekam, atnāca 1999. gadā. Ar gadiem šī pārliecība tikai pieauga, ideja izkristalizējās 2002. gadā, bet tolaik neviens par to negribēja pat dzirdēt, arī pasniedzēji no universitātes, pilsētas un rajona pašvaldību darbinieki. Acīs man teica – Rotko nekad nebūs mūsu pilsētas brends! Izsolēs viena viņa darba cena pārsniedza pilsētas gada budžetu – protams, nevarēja sapņot, ka atvedīsim viņu uz Daugavpili, jo te nebija ne naudas, ne vietas izstādei.”

Patlaban jau kļuvis par ieradumu, ka Daugavpilī Rotko darbi apskatāmi pastāvīgajā ekspozīcijā. Turklāt, kaut arī vienlaikus to nav daudz, darbus, pateicoties mākslinieka mantiniekiem, laiku pa laikam nomaina, un tas notiek tieši šobrīd.

Vairāk par to, kā īstenot šķietami neiespējamu sapni, lasiet pilnajā intervijā 19. aprīļa “Kultūrzīmēs” vai arī e-izdevumā.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Tajā projektā no tā, ko saprotam ar “muzeja vērtībām” nav nekā. Pareizāk būtu saukt par virtuālo tehnoloģiju muzeju…

  2. Tā Nav Māksla,bet parodija! Atbildēt

    Bailīgi, alkatīgi un sulainiski valdoņi nespēj saņemt dūšu un pateikt taisnību acīs meļiem un nekauņām – karalis taču ir kails!

    Jo nav tādu rodko mākslas darbu, ir bezgala nekaunīgs biznesa projekts, ko apmaksāti sulaiņi izpilda!

  3. Nu, kādas gan varēja būt šaubas, ja visi gļēvie valdības murmuļi vienā balsī cionistiem solīja atbalstīt un veicināt šo biznesa projektu – patiesība neglītu cirku, goju muļķošanu – ņirgāšanos par Mākslu!

Draugiem Facebook Twitter Google+