×
Mobilā versija
Brīdinājums +24.1°C
Anšlavs, Junora
Piektdiena, 25. maijs, 2018
8. augusts, 2014
Drukāt

Netālu no Ventspils konstatē divus Krievijas bruņoto spēku karakuģus (3)

ventspils

Baltijas jūrā šorīt netālu no Ventspils konstatēti divi Krievijas bruņoto spēku karakuģi, informēja Nacionālajos bruņotajos spēkos.

Jūras spēku flotiles kuģis “Rēzekne” 12 jūras jūdzes no Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem identificēja Krievijas korveti “Stoiky” un velkoni “Victor Konetsy”.

Jau ziņots, ka 3.augustā kuģis “Rēzekne” 5,7 jūras jūdžu attālumā no Latvijas ekskluzīvās ekonomiskās zonas identificēja Krievijas korveti “Stereguschiy”, bet 1,7 jūras jūdžu attālumā no tās – “Kilo” klases zemūdeni.

22.jūlijā iepretim Liepājai Latvijas Jūras spēku flotiles kuģis 6,5 jūras jūdzes no valsts teritoriālajiem ūdeņiem identificējis Krievijas flotes izlūkošanas kuģi “Syzran”.

Arī 24.jūnijā trīs jūras jūdzes no neitrālajiem ūdeņiem Jūras spēku flotiles kuģis identificēja Krievijas korveti “Soobrazitelny”.

Savukārt 21.jūnijā Latvijas ekskluzīvajā ekonomiskajā zonā identificēta Krievijas korvete “Boikiy”, no kuras klāja pacēlās pretzemūdeņu cīņas helikopters “Ka-27”.

Aizsardzības ministrija iepriekš paziņoja, ka Krievijas Kara flotes aktivitāšu rezultātā Latvija pastiprinājusi informācijas apmaiņu ar Lietuvas Jūras spēkiem un tuvākajā laikā to attīstīs vēl vairāk.

Jūras spēku flotiles dienests tiek organizēts dežūrrežīmā cauru diennakti septiņas dienas nedēļā. Tādēļ patlaban īpaši pasākumi neesot nepieciešami, jo flotile veic nepārtrauktu kuģu satiksmes novērošanu un kontroli jūrā.

Tuvu Latvijas teritoriālajiem ūdeņiem šovasar īpaši bieži manītas Krievijas armijas lidmašīnas.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Kā tas iespējams?

  2. Vai stulbajiem krieviem tiešām nav nekā cita, ko darīt, kā tikai žvadzināt ieročus?

Draugiem Facebook Twitter Google+