×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Melānija, Imanta
Svētdiena, 19. augusts, 2018
3. jūlijs, 2017
Drukāt

Neveiksme. Nākas taisnoties par algas pacelšanu! LA nedēļas apskats (3)

1. NEVEIKSME. Taisnojas par algas pacelšanu

1no5
rokpelnis_2

Rīgas domes aizejošais sastāvs nepatīkami pārsteidza pēdējā sēdē, pieņemot nedemokrātiskus labojumus, lai par katru cenu turpmāk noturētu vairākumu visās pašvaldības komitejās, bet Mazsalacas novadā izcēlies domes jaunais sastāvs. Viens no pirmajiem jaunievēlētās domes lēmumiem bija algas palielināšana Mazsalacas novada vadītājam Harijam Rokpelnim (attēlā).

Iepriekšējā sasaukumā viņš pelnīja 1200 eiro mēnesī (pirms nodokļu nomaksas), tagad alga būs 1600 eiro. Ziņa par šādu neatliekamu pašvaldības lēmumu aplidoja ne tikai Mazsalacu, bet arī visu valsti. Vietējo iedzīvotāju reakcija bijusi dažāda, tostarp neizpratne, bet bijuši arī atbalstītāji. Lai stāvokli vērstu par labu, H. Rokpelnis novada mājaslapā publicējis īpašu uzrunu, kurā pamato savas algas pieaugumu.

Jautāts, vai tik strauja mazsalaciešu modināšana no tikko piedzīvotās priekšvēlēšanu solījumu eiforijas tomēr nav bijusi kļūda, H. Rokpelnis atbild: “Politiski, iespējams, lēmums nav nācis piemērotākajā brīdī, toties saturiski tas ir ļoti loģiski, jo pēc vēlēšanām pašvaldībā sākas jauns darba cikls.” Novada vadītājs atsaucas arī uz “Latvijas Avīzes” veikto apkopojumu, kurš uzrāda, ka 2016. gadā H. Rokpelnim bijusi trešā zemākā alga starp Latvijas novadu un pilsētu domju priekšsēdētajiem. Jāpiebilst, ka pērn vidējā pašvaldības vadītāja alga valstī bija 2044 eiro, bet jaunais Rokpeļņa atalgojums – 1600 eiro mēnesī – aizvien zemāks nekā apkārtnes novados.

  1. NEVEIKSME. Taisnojas par algas pacelšanu
  2. DARĪJUMS. Pārdots padomju preses simbols
  3. KAUNS. Svētki "Kukuškingorā"
  4. CILVĒKS. Loginovs II
  5. NOSLĒPUMS. Vai armijā veidos velobrigādi?

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

  1. Pareizi!Lai taisnojas tie,kuri vienlaikus sēž vairākās valdēs un padomēs,saņemot katrā no tām pilnu algu! Lai taisnojas tiesu izpildītāju elite,kuru ienākumi ir simti tūkstoši eiro gadā! Bet,runājot par ģimenēm:Vai tad,piemēram,Staļins ar Hitleru nāca no sliktām ģimenēm?

  2. Viņam nav tas jādara-jātaisnojas par algas pacelšanu! Lai taisnojas tie,kuri ir pacēluši savas algas virs 2000 ! Un ne jau tie labākie novadu vadītāji!

  3. JAUKI! VĒLU SEKMES JAUNAJĀ DARBĀ ANSIM ZELTIŅAM!!! ZINU – ANSIS NĀK NO GODĀJAMAS ĢIMENES. ABI BRĀĻI IR LABI CILVĒKI UN SAVA DARBA DARĪTĀJI, GUDRI PUIŠI! LOGINOVS II NU NO VIŅA NEBŪS NEKAD!!!!!!! NAV SVARĪGI, NO KURIENES IR SIEVA UN KĀDA IR SIEVAS RADNIECĪBA. SVARĪGS IR PATS ANSIS UN VIŅAM VIENMĒR BIJUSI UZ PLECIEM SAVA GALVA! LAI VEICAS!

Draugiem Facebook Twitter Google+