×
Mobilā versija
+11°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
21. janvāris, 2014
Drukāt

Niedola atgriežas laukumā un saka paldies Liepājai

LETALETA

Nordea basketbola līgas spēlē svētdien laukumā atgriezās Latvijas valstsvienības spēlētāja un viena no talantīgākajām pēdējās desmitgades jaunajam spēlētajām Sabīne Niedola.

Maijā, gatavojoties Eiropas čempionāta finālturnīram, Sabīne Niedola pārbaudes spēlē ar Baltkrieviju saskrējās ar pretinieci un diagnoze bija sportistam teju visnepatīkamākā – ceļgala krustenisko saišu plīsums. Tas nozīneja pieturzīmi sportistes karjerā, kura 22 gadu vecumā ir tikai sākusies. Operācija, garš rehabilitācijas process un pamatīgs pārbaudījums. Ne tikai fiziski, arī psiholoģiski. Pēc astoņu mēnešu pārtraukuma Sabīne atkal ir laukumā. Pašlaik dzimtās Liepājas komandā, kura viņai atveseļošanas laikā daudz nākusi pretī. Pirmajā spēlē pret acīmredzami vājākajām igaunietēm no Raplas Niedola pierakstījās ar 10 punktiem un 11 atlēkušajām bumbām. „Jūtos labi. Vesela! Funkcionāli vēl šis tas būtu jāpadara, bet kopumā sūdzību nav. Protams, treniņu un spēļu slodzes atšķiras, tādēļ vēl redzēsim, kā būs,” ar pirmajiem pēcspēļu iespaidiem dalās Sabīne Niedola.

Uz jautājumu, vai nav nedrošība par sevi, atgriežoties laukumā, Sabīne atbild ar tik skaidru „Nē, nav un nebija vispār,” ka atliek vien novelēt atgūt basketbola iemaņas.  „Tās Liepājā aizmirst nav iespējams. Visapkārt draugi ir saistīti ar basketbolu un man šeit bija lieliskas iespējas rehabilitācijai. Atceroties augustu, kad 400 metrus skrēju trīs minūtēs, varu teikt – ir izdarīts labs darbs,” saka Niedola. „Paldies fiziskās sagatavotības trenerim Reinim Rozītim, ar kuru kopā izdarījām ļoti daudz. Paldies Liepājas olimpiskajam centram, kur man bija pieejamas jebkuras atslēgas. Vai svaru zāle, vai basketbola laukums – ja bija iespēja, varēju iet un strādāt. Smagākais posms ir garām, tagad es varu skriet, lekt un ir daudz vieglāk”.

–          Vai vari droši teikt, ka Liepājas komandā paliksi līdz sezonas beigām?

–          Mums ir noruna, ka saņemot labu piedāvājumu, varu doties prom. Ja gribēšu un varēšu. Ar galveno uzsvaru – ja varēšu. Tomēr sezona iet uz otru pusi un visticamāk, ka palikšu Liepājā līdz sezonas beigām. Man ļoti nāca pretī Liepājas kluba direktors Artūrs Košeļevs un ļoti palīdzēja šajā laikā. Tagad pagriezt savai dzimtajai komandai muguru un kaut kur skriet – tas būtu negodīgi un neprofesionāli. Tādēļ arī atteicu TTT piedāvājumam, jo es viņiem biju vajadzīga tikai tagad – vesela. Centīšos atgriezties iepriekšējā līmenī un cīnīsimies ar Liepāju vispirms par iekļūšanu play-off, pēc tam par medaļām.

Nordea basketbola līgas otrajā posmā labāko sešniekā spēlē pa trīs Latvijas (SK „Cēsis”, „TTT Rīga”, „RSU/Merks”) un Igaunijas („Eclex”, „Audentes”, Tallinas universitāte) komandam, kuras divu apļu turnīrā noskaidros četras finālturnīra dalībnieces. Atlikušās divas vietas izspēles piektā un sestā komanda pret otrās grupas pirmo divu vietu ieguvējām. Spēcīgāko grupā otro posmu ar uzvarām sākušas galvenās favorītes „TTT Rīga” un SK „Cēsis”, kas sestdien aci pret aci tiksies laukumā Rīgā. Otrajā grupā, kur cīnās 7. līdz 13. vietas ieguvējas, pirmās uzvaras izcīnījušas „Latvijas Universitātes” un „Vega 1/Liepāja” komandas. Arī likumsakarīgi, jo abām Latvijas komandām sezonas otrajā pusē noteikti pa spēkam no finālturnīra seksteta izspiest divas igauņu komandas.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+