Mobilā versija
+3.3°C
Īrisa, Irīda, Airisa
Piektdiena, 21. oktobris, 2016
15. jūnijs, 2016
Drukāt

No fotofilmas – datorā

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Kā var fotofilmiņas pārrakstīt diskos? Vai to iespējams izdarīt arī mājas apstākļos? Kādas palīgierīces vajadzīgas, un cik tās maksā? Kādas cenas ir fotosalonos? I. OZOLIŅA SIGULDĀ

 

Atdzīvināt vecas fotofilmas, lai fotogrāfijas varētu skatīties datorā un pārsūtīt draugiem, ir darbietilpīgs process, ja dara pats, un samērā dārgs prieks, ja pasūta pakalpojumu fotosalonā. Viss, protams, atkarīgs no kadru skaita – ja vēlas ieskenēt vien pāris kadru, nav dārgi pat ar pilnvērtīgu pēcapstrādi.

Fotosalonos skenēšanu veic gan no diapozitīvu rāmīšiem, gan veselām vai sagrieztām (ne sīkāk kā pa 4 kadriem) fotofilmām. Aptuvenas izmaksas:

• nesagrieztas 36 kadru fotofilmas skenēšana un ierakstīšana CD – 3 eiro,

• sagrieztas 36 kadru fotofilmas skenēšana un ierakstīšana CD – 4 eiro,

• viena kadra skenēšana no sagrieztas filmas – 0,50 eiro,

• diapozitīvu skenēšana – 0,50 eiro par vienu kadru.

Par atsevišķu samaksu iespējama apstrāde, kā arī augstas kvalitātes skenējums ar lielu izšķirtspēju. Visvairāk jāpiedomā par apstrādi gadījumos, ja filma vai diapozitīvs ir gana ilgi stāvējis plauktā, jo tam laika gaitā veidojas krāsu nobīdes, zūd kontrasts.

Lai pats skenētu fotofilmas, nepieciešams iegādāties skeneri, ko pievienot datoram. Profesionāli fotoskeneri maksā 200–450 eiro, ar tiem var iegūt ļoti labus rezultātus, ja iemācās arī apstrādāt. Vecām fotofilmām bez īpašas apstrādes neiztikt (tam pieejamas speciālas maksas un bezmaksas programmas). Var iegādāties vidējas kvalitātes fotoskenēšanas tehniku par 50–100 eiro. Tā ir vienkārši lietojama, turklāt samērā viegli iespējams iegūt vidēji augstas izšķirtspējas attēlu digitālā formātā. Ja fotofilmu ir daudz, būs liels laika patēriņš. Ārvalstu interneta veikalos vienkāršus fotofilmu skenerus var iegādāties pat par 20–25 eiro, bet ierīcei diemžēl nav garantijas.

Jaunums ir maza skenēšanas ierīce, ko var pievienot viedtālruņiem. Tā strādā ar AA baterijām, līdzi ir fotorediģēšanas aplikācija, kuras vidē var darboties ar fotoapstrādi. Ārvalstu interneta veikalos (piemēram, ebay.co.uk) tā maksā aptuveni 50 eiro.

 

UZZIŅA

Filmu skenēšanu, piedāvā daudzi uzņēmumi, piemēram, “Rīgas fotolaboratorija”, SIA “Timermaņa foto”, “Fotolukss”, “Fuji.lv”, “JVK & Co” un citi.

Pievienot komentāru

"Google" beidzot parāda savus jaunos "pikseļtelefonus""Google" beidzot izziņojusi ilgi gaidīto "Pixel" viedtālruņu sēriju (ražos gan "HTC"), kas aizstās kvalitatīvo un populāro "Nexus" zīmolu. "Pixel XL" būs ar 5,5 collu ekrānu, bet standarta "Pixel" būs aprīkots ar 5 collu ekrānu.
Augstāko plauktu "fēniksa" pulkstenis no "Garmin"Populārais sporta pulksteņu ražotājs "Garmin" izziņojis jaunu fitnesa viedpulksteni "Fenix Chronos", kas būs valkājams gan ikdienā, gan pie uzvalka, gan sporta zālē. 
Atkarībā no komplektācijas pulkstenis maksās mežonīgus 
900 – 1500 dolārus.
5 padomi, kā izdevīgāk pārdot autoDivi spožākie mirkļi auto īpašnieka dzīvē ir auto iegāde un tā veiksmīga pārdošana. Pēdējais no tiem parasti prasa vislielākās pūles un laiku. Ir sāpīgi zaudēt auto ieguldīto naudu, bet pārdot to gribās pēc iespējas ātrāk, lai tiktu pie jauna braucamā. Vienlaikus šajā procesā nav vietas sasteigtai pieejai, kas tikai samazina izredzes izdevīgi pārdot auto.
Draugiem Facebook Twitter Google+