×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
27. janvāris, 2016
Drukāt

No kā sastāv orķestris? Uzzini to “Zinzinīša orķestra skolā”!

Publicitātes fotoPublicitātes foto

Rakstniecības un mūzikas muzejs (RMM) ir izveidojis izglītojošu interneta spēli “Zinzinīša orķestra skola”, kas sniedz iespēju bērniem iepazīt simfoniskā orķestra instrumentus, vienlaikus attīstot dzirdi un mūzikas klausīšanās iemaņas, LA.lv uzzināja muzejā.

Jaunā spēle publicēta RMM mājaslapas sadaļā “Bērniem”, kur jau vairākus gadus viesus ar muzeju iepazīstina rūķis Zinzinītis, un tajā ikviens var patstāvīgi iepazīt mūzikas instrumentus, aplūkot tos tuvplānā un pat izjaukt pa sastāvdaļām.

Vislabāk savus instrumentus pazīst mūziķi, tāpēc mājaslapā arī ievietoti videomateriāli, kuros Latvijas Nacionālās operas orķestra mākslinieki atklāj sava darba noslēpumus. Turklāt dažiem instrumentiem ir īpaši stāsti par to, kā to eksemplāri nokļuvuši muzejā.

Tāpat jaunajā “Orķestra skolā” pieejama skaņu atmiņas spēle, kas lietotājam palīdz nostiprināt iegūtās zināšanas un pārliecināties, vai instrumentu var atpazīt ne tikai pēc izskata, bet arī pēc dzirdes, pastāstīja RMM speciāliste Daina Tabūna.

Instrumentu dažādības, krāsaino tembru un pašu mūziķu iepazīšana darīs simfonisko orķestri tuvāku un veicinās simfoniskās mūzikas klausīšanās kvalitāti.

Spēle veidota, pateicoties Valsts Kultūrkapitāla fonda finansiālam atbalstam. Spēles tehnisko risinājumu nodrošina dizaina un mūzikas mārketinga aģentūra “Jveart”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+