Kultūra
Māksla

No Majoru pludmales pazudīs slavenais “Bruņurupucis”0

Foto: Jūrmalas TIC

Mākslas darbu izsolē mākslas festivāla “artRiga” laikā nonāks viens no Jūrmalas pilsētas simboliem – tēlnieka Jāņa Bārdas veidotā bruņurupuča skulptūra, kas kopš 1995. gada atrodas Majoru pludmalē, raksta “Jauns.lv”.

1,6 metrus augstā un divus metrus diametrā lielā skulptūra ir viens no iemīļotākajiem kūrortpilsētas objektiem, pie kura ik gadu nofotografējas liels skaits tūristu.

Tēlnieka sieva Aivija Bārda skaidro, ka skulptūru nolemts pārdot, jo Jūrmalas dome par to joprojām nav norēķinājusies, bet izmanto savās reklāmas kampaņās un suvenīros.

“Ar Bruņurupuča pārdošanu es vēlos pavilkt svītru savam 27 gadu ilgajam Jūrmalas periodam. Negribu no Jūrmalas aizbraukt kā bomzis! Savulaik mans vīrs Jūrmalā Meža prospektā vēlējas uzveidot Skulptūru parku, bet pilsētas dome to nepieļāva,” izdevumam stāsta Aivija Bārda.

Jūrmalas domes pārstāvji aģentūrai LETA gan pauduši, ka “Aivija Bārda nav ne skulptūras autors, ne īpašnieks” un plānotā rīcība pašvaldības ieskatā ir prettiesiska un “aicina potenciālos skulptūras pircējus neiesaistīties šajā afērā”.

Pēc Aivijas Bārdas paustā, turpretī, kopā ar vīru, ar oficiālu pieprasījumu norēķināties par darbu abi pēdējo reizi vērsušies 2003.gadā. “Kopš tā laika es vairākkārt mēģinājusi šo jautājumu aktualizēt viena, taču pašvaldība izliekas neko nezinām,” sacīja Bārda.

Jānis Bārda jau kopš 2003. gada dzīvo un strādā Lielbritānijā, un patlaban viņam ir nopietnas veselības problēmas, “Jauns.lv” atzina mākslinieka sieva.

Bronzā atlietais skulptūras oriģināls, ja tas tiks pārdots, no Majoriem pazudīs šoruden. Tēlnieka sieva teic, ka pircēju interese ir liela, un par to pat tiekot piedāvāts miljons eiro.

Aivija Bārda stāsta, ka oriģināla vietā plānots uzstādīt atlējuma kopiju, jo “jūrmalnieki jau nav vainīgi par pilsētas domes neizdarībām”.

LA.lv