Pasaulē

Sīrijā nogalināts bēdīgi slavenais kanibāls 0

Sīrijā dzīvību zaudējis nemiernieks Haleds al Hamads, kurš savulaik plašu rezonansi izraisījušā video bija redzams ēdam nogalināta armijas karavīra sirdi, otrdien pavēstīja Lielbritānijā bāzētā aktīvistu organizācija “Syrian Observatory for Human Rights” (SOHR).

Konkurējošie nemiernieki Idlibas provincē, Sīrijas ziemeļrietumos, “nogalināja Haledu al Hamadu, kurš bija pazīstams arī kā Abu Sakars un kurš bija nemiernieku grupējuma “Al Nusra” militārais komandieris, nošaujot viņu”, paziņoja SOHR.

“Viņš, visticamāk, tika nogalināts, kārtojot rēķinus” ar “Al Nusra”, kas kontrolē lielu Idlibas provinces daļu, un citiem šī reģiona islāmistu nemierniekiem, skaidroja SOHR vadītājs Rami Abderrahmans.

Tīmeklī 2013.gada maijā publicētajā video Hamads bija redzams ēdam nogalināta valdības karaspēka karavīra sirdi. Notikums izraisīja starptautiskās sabiedrības un Sīrijas opozīcijas nosodījumu.

“Mēs zvēram pie Dieva, ka apēdīsim jūsu sirdis un aknas, jūs, suņa Bašara karavīri,” izgriežot sirdi, video sacīja Hamads.

Video uzņemšanas laikā Hamads bija pazīstams Brīvās Sīrijas armijas sastāvā iekļauto Faruka brigāžu karotājs.

Brīvās Sīrijas armija un Sīrijas Nacionālā koalīcija – tobrīd lielākā opozīcijas organizācija – solīja notikušo izmeklēt.

Reaģējot uz video parādīšanos, Sīrijas Nacionālā koalīcija paziņoja, ka vainīgais tiks saukts pie atbildības un galu galā tiks tiesāts, jo video iemūžinātais ir noziegums, neskatoties uz to, kas to pastrādājis.

Pilsoņkarš Sīrijā notiek kopš 2011.gada un sadrumstalojies daudzās frontēs starp kurdu spēkiem, mērenajiem un radikālajiem sunnītu nemierniekiem, valdības karaspēku un tai lojāliem paramilitāriem formējumiem. Karā dzīvību zaudējuši jau vairāk nekā 270 000 cilvēku.

LA.lv