Kultūra
Teātris un kino

Noskaties: publiskots Rozes Stiebras jaunās filmas “Saule brauca debesīs” treileris 0

Publicitātes foto

Piedzīvojumu filma lieliem un maziem – šādi pieteikta leģendārās animācijas filmu režisores Rozes Stiebras jaunākā filma “Saule brauca debesīs”, kas tapusi kā režisores dāvana Latvijai simtgadē un kurai nu var noskatīties treileri.

Līdz filmas pirmizrādei atlicis vien nepilns mēnesis – uz ekrāniem tā nonāks jau 15. novembrī un valsts svētku nedēļas nogalē tiks izrādīta kinoteātros visā Latvijā.

“Vairāk nekā trīs gadus esam sekojuši Saules ceļam debesīs – tā tēlaini varētu nosaukt laiku, ko pavadījām, veidojot filmu. Šis bija īpašs ceļš, jo kā pavadonis mums vienmēr līdzās bija arī Latvijas pastāvēšanas simtā gadadiena, kas tieši vai netieši mūs visus ietekmēja. Tādēļ likās tik iederīgi, to gaidot, veidot filmu par gaismu un tumsu – jo gaisma ir skaista, bet arī tumsa ir maģiska un vilinoša kā noslēpums. Šī filma nav par labo un ļauno – tā ir par dzīves dažādību un to, cik būtiski ir neaizmirst un nepazaudēt vissvarīgāko,” par filmu un tās tapšanu stāsta režisore Roze Stiebra.

Kad ķekatu jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, izmisušie vecāki sauc palīgā cilvēku, lai bērniņu atgūtu. Nabašnieks apjož zobenu un kopā ar Meiteni un Brālīti dodas ceļā, lai stātos pretī gan mošķiem un ērmiem, gan pašu bailēm un slinkumam. Palīgiem dotas tikai trīs dienas: ja šajā laikā Saules meita netiks atrasta, viņa zaudēs savu spēku un kļūs par parastu meiteni. Seko briesmu un piedzīvojumu pilns ceļojums, kas ikvienam māca būt ne vien drosmīgam un attapīgam, bet arī izpalīdzīgam. Taču beigas, protams, ir laimīgas.

Rozes Stiebras jaunākā filma tapusi pēc folkloras motīviem, režisorei iedvesmu rodot tautasdziesmās kā latviešu dzīvesziņas un spēka avotā. Tajās, gluži tāpat kā filmā, parādās gan vieglums un līksmība, gan dziļāks, filozofiskāks slānis un tautas gudrība.

Animācijas filma “Saule brauca debesīs” top “Studijā Lokomotīve”, kas dibināta 1995. gadā un ir viena no aktīvākajām un produktīvākajām studijām Baltijā. Filmas režisore un scenārija autore ir Roze Stiebra, filmas galvenā māksliniece – Ilze Vītoliņa, bet producents – Roberts Vinovskis.

Pēc režisores izvēlēto tautasdziesmu motīviem mūziku filmai veidojis Juris Kaukulis un mūsdienīgās skaņās tā ietērpta kopā ar folka grupu “Jauno Jāņu Orķestris”. Nesen laista klajā arī filmas tituldziesma, ieskandinot novembrī gaidāmo filmas “Saule brauca debesīs” mūzikas albumu.

Lomas filmā ierunājuši tādi pazīstami aktieri kā Kaspars Znotiņš, Vilis Daudziņš, Zane Daudziņa, Guna Zariņa, Ainārs Ančevskis, Dita Lūriņa un citi.

LA.lv
VK
Vita Krauja
Kultūra
Piepildītā dzīves misija. Saruna ar Spēlmaņu nakts mūža balvas laureāti Māru Zemdegu
Intervija 9 stundas
VK
Vita Krauja
Kultūra
Uz skatuves nedrīkst kļūt žēlojams. Saruna ar aktieri Jāni Kubili 1
Intervija 1 diena
LE
LETA
Kultūra
Turpini svinēt. Vairākos Rīgas kultūras centros gaidāmi svētku koncerti
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Haoss 11. novembra krastmalā: policija atzīst, ka tā nav labākā vieta masu pasākumiem
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Gobzems izsakās par viņam nozīmēto papildus pārbaudi pielaidei
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Trešdien saglabāsies apmācies laiks, vietām snigs
2 stundas
LA
LA.lv
Latvijā
VIDEO: Cilvēku izmet no pārpildīta vilciena… Kā iedzīvotāji mēģināja pēc svētku salūta tikt mājās
3 stundas
IS
Ilmārs Stūriška
Sports
Dobrecovs: Vietējie treneri Latvijā jūtas kā viesi
3 stundas