×
Mobilā versija
+20.2°C
Mirta, Ziedīte
Piektdiena, 20. aprīlis, 2018
21. jūlijs, 2015
Drukāt

No Zaļā tilta Viļņā tiks novāktas visas padomju laika skulptūras (2)

Foto-Dainis BušmanisFoto-Dainis Bušmanis

Pirmdien, 20.jūlijā, tika novāktas divas skulptūras, kas attēlo padomju karavīrus un strādniekus. Šodien agri no rīta paredzēts novākt atlikušās skulptūras. Viļņas mērs Remiģijs Šimašis paziņoja, ka šobrīd nav plāna renovēt skulptūras. Viņš norādīja, ka par skulptūru tālāko likteni un Zaļā tilta izskatu lems rudenī. “Rudenī mēs aicināsim visus pie galda un lemsim,” sacīja mērs. Viņš atklāja, ka ir saņemti trīs neoficiāli ierosinājumi izvietot skulptūras tuvējos parkos. Viļņas pašvaldības pārstāvis Virgīnijs Pauža norādīja, ka skulptūru novākšana ir noritējusi gludi, un tām nekādi bojājumi nav nodarīti. Kopš 1952. gada uz Zaļā tilta pār Neres upi atradās četras skulptūras, kas attēlo kolhozniekus, strādniekus, karavīrus un studējošo jaunatni. Kritizētāji iepriekš norādīja, ka skulptūras ir daļa no padomju propagandas un rada emocionālas ciešanas cilvēkiem, kas cīnījās pret padomju okupāciju. Oponenti toties norādīja, ka skulptūru saglabāšana parādīs, ka Lietuva ir veiksmīgi tikusi galā ar saviem pagātnes rēgiem.

Pievienot komentāru

Komentāri (2)

  1. Latvijā jānovāc arī Sarkano Strēlnieku piemineklis kas vainojami boļševiku revolūcijā un Ļeņina glābšanā kopā ar okupācijas muzeju kas piesārņo pašu Vecrīgas centru.

    • Trīs mēmie ir štrunts uz kociņa. Jāķeras pie Uzvaras plača. Pirmās Latvijas laikā bija projekts, ko vajadzētu realizēt šī laukuma vietā. Tā ka lasām vēsturi un darām lietas, kuras jau sen vajadzēja izdarīt.

Draugiem Facebook Twitter Google+