Viedokļi
Aptaujas

Kā tiek uzturētas vismazākās Latvijas vidusskolas? 6

Foto – Edijs Pālens/LETA

Santa Ločmele, Lielvārdes novada domes priekšsēdētāja: “Edgara Kauliņa Lielvārdes vidusskola (528 skolēni, no tiem 89 vidusskolēni) un Jumpravas vidusskola (165 skolēni, no tiem seši vidusskolēni) vidusskolas statusu saglabās vēl tikai šo mācību gadu. Divus pēdējos mācību gadus nevarējām nokomplektēt 10. klasi ar 18 skolēniem katrā, kā to nosaka MK noteikumi, tādēļ šogad skolā ir tikai 12. klase ar sešiem skolēniem. Viņiem nodrošināta iespēja pabeigt uzsākto vidējās izglītības programmu, un pēc tam skola turpinās attīstību kā pamatskola.”

 

Dagnis Straubergs, Salacgrīvas novada domes priekšsēdētājs: “Tas, ka šobrīd Liepupes vidusskolas 12. klasē mācās tikai septiņi audzēkņi un nav ne 10. klases, ne 11. klases, nenozīmē, ka skola būtu slikta. Tieši pretēji – skolēniem ir panākumi matemātikā un fizikā, viņi aizrāvušies ar robotu konstruēšanu un programmēšanu, gūst lieliskus rezultātus dambretes spēlē, darbojas ekoskolā. Jā, kādu laiku Liepupes pagastā dzimstība samazinājās, bet nu atkal gadā pasaulē nāk ap piecpadsmit mazuļiem. Šobrīd 9. klasē mācās 18 skolēni, tātad paveras iespēja atkal nokomplektēt 10. klasi. Novadā atgriežas jauni cilvēki. Politiķiem, kas aizrāvušies ar lauku vidusskolu skaita samazināšanu, vajadzētu piebremzēt. Uz problēmām jāskatās dziļāk.”

 

Ēriks Lukmans, Tukuma novada domes priekšsēdētājs: “Ar septiņiem skolēniem 12. klasē Irlavas skola ir viena no mazākajām Latvijas vidusskolām pēc 10. – 12. klašu skolēnu skaita, taču šobrīd mūsu novadā ir arī divas citas vidusskolas – Zemgales un Tumes. Novada izglītības stratēģijā īpaša vieta ir Zemgales vidusskolai, kurā tiek īstenota valsts aizsardzības programma.”

LA.lv