×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Viktors, Nils
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2012
Drukāt

Novērsts atentāts pret čečenu trimdas līderi Zakajevu

Lielbritānijas izlūkdienests paziņojis, ka pret čečenu politiskās trimdas līderi Ahmedu Zakajevu gatavots atentāts, vēsta laikraksts “The Sunday Telegraph”. Potenciālais slepkava aizturēts un atrodas apcietinājumā.

Aizdomās turamais ir 45 gadus vecs sešu bērnu tēvs, Lielbritānijā mītošs krievs, bijusī militārpersona. Tiesas materiālos viņš figurē kā E1. Atbilstoši avīzes informācijai aizturētais ieradies Lielbritānijā 2003.gadā kopā ar ģimeni un lūdzis tur politisko patvērumu. Kaut arī viņa sieva un bērni tikuši pie britu pasēm, viņam pašam 2009.gadā pilsonība atteikta.

2010.gadā, kad E1 atradies ārpus Lielbritānijas, iekšlietu ministrs “personīgi devis rīkojumu” liegt viņam iebraukšanu valstī, tomēr aizdomās turamais atgriezies Londonā un tika aizturēts Hītrovas lidostā.

Avīze arī norāda, ka Zakajevu nogalināt vēlas viņa “nāvīgais ienaidnieks” Čečenijas prokremliskais līderis Ramzans Kadirovs.

Zakajevs apliecināja avīzei, ka par plānoto atentātu viņam nav paziņots, tomēr viņš zina par citiem, jau agrāk notikušiem mēģinājumiem viņu nogalināt. “Patlaban Lielbritānijā ir vairāk krievu spiegu nekā Aukstā kara gados,” sacīja Zakajevs.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+