Latvijā
Kriminālziņas

Nožēlo, ka nav paspējis izdarīt vēl kādu zādzību: garnadzi notver nozieguma vietā 16

Foto Valsts policija

Vakar, 8. aprīlī, policisti kādā dārza mājiņā Rumbulā nozieguma vietā pieķēruši zagli, portālu LA.lv informēja Valsts policijā (VP).

VP saņēma zvanu no Rumbulas dārza mājiņas saimnieka par to, ka ir uzlauztas tās durvis un, iespējams, zaglis atrodas turpat iekšā. Notikuma vietā ieradās Salaspils novada pašvaldības policisti un VP Salaspils iecirkņa likumsargi.

Policistu ierašanās brīdī garnadzis atradās turpat un bija jau sakrāmējis somā dažādas mājiņā atrastas saimniecības mantas. Vīrietis tika aizturēts un nogādāts policijas iecirknī.

Aizturētais ir dzimis 1980. gadā un jau iepriekš vairākas reizes sodīts par mantiskiem noziegumiem. Policistiem garnadzis ir atzinis, ka nožēlojot, ka pēc izlaišanas no cietuma nav paspējis izdarīt vēl kādu noziegumu.

Saistībā ar notikušo uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 175. panta trešās daļas – par zādzību, ja tā izdarīta, iekļūstot telpā. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz pieciem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas. Ņemot vērā, ka vīrietis bija uzlauzis durvis, pret viņu uzsākts arī kriminālprocess pēc Krimināllikuma 185. panta pirmās daļas – par svešas mantas tīšu bojāšanu. Par šādu noziegumu likumā paredzēta brīvības atņemšana uz laiku līdz diviem gadiem vai īslaicīga brīvības atņemšana, vai piespiedu darbs, vai naudas sods.

Aizturētais vīrietis šobrīd atrodas izolatorā un rīt, 10. aprīlī, tiks lemts par drošības līdzekļa piemērošanu šai personai.

LA.lv