×
Mobilā versija
Brīdinājums +17.0°C
Milija, Maiga
Pirmdiena, 25. jūnijs, 2018
1. aprīlis, 2016
Drukāt

Obligātā veselības apdrošināšana nozarei neienesīs nevienu centu, uzskata eksministrs (7)

Foto-LETAFoto-LETA

Obligātā veselības apdrošināšana, ko plānots ieviest tuvākajos gados, nozarei neienesīs nevienu centu, intervijā laikrakstam “Neatkarīgā” teicis kādreizējais Tautas partijas politiķis, bijušais finanšu un veselības ministrs Gundars Bērziņš.

Viņaprāt budžeta deficīts ir konsolidēts, tas ir tuvu maksimumam. Nauda veselībai var rasties tikai tad, ja pārdala ieņēmumu pieaugumu, ja palielina nodokļus vai samazina finansējumu kaut kam citam.

“Ja finansējums joprojām paliek katastrofāli zemā līmenī, tad jāsamazina pakalpojumu apjoms: nevajag mānīt cilvēkus, jo solīto pakalpojumu apjomu nav iespējams sniegt. Šie pakalpojumi tiek sniegti uz slimnīcu personāla krimināli zemo algu rēķina. Finansējuma apjomu nevar nodrošināt viens pats veselības ministrs, un šis ir jautājums visai koalīcijai. Tagad atraduši Belēviču kā grēkāzi, bet atrisināt to var tikai koalīcija kopā,” skaidroja Bērziņš.

Pirms krīzes veselības finansējums sasniedza 4%, šobrīd ir nepilni trīs, to mutautiņu rausta uz visām pusēm, un visā lielajā sistēmā ir liels deficīts – neatliekamajā palīdzībā un slimnīcās.

Tur faķīram jābūt, lai savilktu galus, uzskata bijušais ministrs. “Krīzes laikā tika samazināti tarifi par 26%, slimnīcas visu laiku strādāja ar zaudējumiem. Tādā situācijā neviens ministrs netiktu galā. Kad izgājām ārā no krīzes, veselības aprūpe tomēr palika pēdējā joma. Veselības budžeta apspriešana beidzās ar katastrofu tajā brīdī, kad tika apstiprināti bāzes izdevumi. Kad [Valdis] Zatlers bija prezidents, premjers [Valdis] Dombrovskis otrajā pusgadā pēkšņi samazināja veselības finansējumu par 40%, un tāda summa iegāja bāzē,” teica Bērziņš.

Kā ziņots, iepriekš koalīcijas partiju sanāksmē “Vienotība” rosināja diskutēt par valdības deklarācijas punktu, kas paredz izstrādāt obligātās veselības apdrošināšanas sistēmas modeli, nosakot veselības obligāto iemaksu bāzes avotu un likmes apmēru.

Savukārt Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS) skaidroja, ka šajā jautājumā izveidotas vairākas darba grupas, kā arī obligātās veselības apdrošināšanas jautājums būs iekļauts valdības rīcības plānā. Tad attiecīgi par šiem jautājumiem arī diskutēs.

Jau vēstīts, ka Saeimas Sociālo un darba lietu komisija arī vienojusies veidot darba grupu obligātās veselības apdrošināšanas modeļa izstrādei, aicinot parlamenta frakcijas deleģēt savus pārstāvjus šim darbam.

Pievienot komentāru

Komentāri (7)

 1. Interesanti gan,kam gan tās šikās mašīnas stāv pie slimnīcām ar speciālajām atļaujām? Tak ne jau sanitāru vai màsiņu. Tad par kādām zemàm algàm mès runājam? Kāda tagad ir attieksme pret pacientiem, tas ir ārprāts.

 2. Bet vai kaut centu atņems? Ja nē, tad vērts ieviest, lai cilvēki, kas maksā nodokļus, tiek uz operācijām. Citādi sanāk, ka tiek aplokšņu algu saņēmēji un tie, kas strādā ārzemēs un atbrauc uz LV veikt izmeklējumus un operēties.
  Bet kas attiecas uz solidaritātes nodokli – Lattelekoms atriebjas un ceļ cenas pakalpojumie par vairāk kā 30%.

 3. Nu bet brauciet macities uz Lietuvu,kur tas lieliski darbojas daudzus gadus un cilveki ir loti apmierinati.Tapat Igaunija darbojas veselibas apdrosinasana.Nu nevajag sedet ministrijas un kalt kaut kadus planus,kad citas valstis tas ir,vajag tikai panemt to,kas der tiesi mums.Kas tas ir ar to musu valdibu,gadiem micas uz vietas – un ka neiet,ta neiet uz prieksu.Paradas dazadi demagogi,kas laikam atruna,un sakas atkal visa spriesana no gala dauzu gadu gruma.Jums neliekas,ka tas ir kaut kads absurds.ka tas reiz ir jasakarto!!!

 4. Kā mani var piespiest atmaksāt kaut kādu polisi,es to nevēlos.Par ārstēšanos,operācijām,pat par analīzēm mēs maksājam,ja grib uzreiz iziet šodien,lūdzu nav ne rindas ne pieraksta,maksā dubultā un izei.Rengeni un daudzi citi kabineti vnk dīgstēvē tukši,nē bet redz jāgaida rinda.EJIET RATĀ AR SAVĀ POLISĒM,MANI PIESPIEST NEVAR TO PIRKT-NEPIRKŠU!!

  • To es esmu pati piedzīvojusi ka nav rindu. Nevajag ne nosūtījumu,nekā. Interesanti par ko viņām maksā algu? Paveru durvis,kyndzīte pulē nagus un dzer kafiju. Daudzas reizes tā ir bijid.

 5. Nauda,Bērziņa kungs,tiešām nevar rasties,samazinot iedzīvotāju ienākuma nodokli visiem,t.sk.1000 Latvijas miljonāriem un pat lielākajiem nodokļu parādniekiem! Pirmā par to ,samazināšanu pat neuzsākot,(sk.finanšu ministra Oskara Spurdziņa paziņojumu) pārliecinājās Tautas partija,bet pēc tam,kad bija uzkāpusi uz tā paša grābekļa, arī “Vienotība”! Eksministrs taču varēja vismaz pabrīdināt!

 6. Politiķiem neienesīs nevienu centu Atbildēt

  Mūsu politiķiem neienesīs nevienu centu ne obligātā veselības apdrošināšana,ne progresīvais ienākuma nodoklis,ne samazinātā PVN likme bāzes pārtikas produktiem,ne diferencēts kapitāla pieauguma nodoklis,ne atraitņu pensijas,ne bezmaksas augstākā izglītība,kā citās ES valstīs.

Draugiem Facebook Twitter Google+