Kultūra
Teātris un kino

Operas izrādi “Dons Paskvāle” vedīs uz Bidgoščas festivālu0

Foto: Kristaps Kalns

Nākamās nedēļas sākumā, 30. aprīlī, Latvijas Nacionālā opera ar Gaetāno Doniceti operas “Dons Paskvāle” izrādi viesosies Bidgoščas operas festivālā Polijā, informē LNOB komunikāciju pārstāve Irbe Treile.

Iestudējumu veidojusi radošā komanda no Itālijas, to diriģēs Latvijas Nacionālās operas galvenais diriģents Mārtiņš Ozoliņš, lomas interpretēs Inga Šļubovska-Kancēviča, Krišjānis Norvelis, Mihails Čuļpajevs, Jānis Apeinis un Juris Ādamsons.

Latvijas Nacionālā opera un balets Bidgoščas operas festivālā viesojusies jau trīs reizes: 1999. gadā ar Georga Frīdriha Hendeļa operu “Alčīna”, 2000. gadā – ar Leo Delība baletu “Kopēlija”, 2013. gadā ar Volfganga Amadeja Mocarta operu “Dons Žuans”.

Bidgoščas operas festivālu, kas iemantojis plašu popularitāti un skatītāju mīlestību, kopš 1994. gada rīko “Opera Nova” – viens no Polijas modernākajiem un daudzpusīgākajiem muzikālajiem teātriem.

Šogad festivāls sākas 27. aprīlī ar Staņislava Moņuško operas “Apburtā pils” pirmizrādi Bidgoščas “Opera Nova” iestudējumā. Festivālā viesosies arī Poznaņas un Lodzas opernami, Silēzijas opera, Vroclavas muzikālais teātris un Sudžou dejas kompānija (Ķīna).

Rīgā opera “Dons Paskvāle” šosezon vēl skatāma 3. maijā un Rīgas Operas festivāla ietvaros – 6. un 13. jūnijā.

LA.lv