Kultūra
Mūzika un deja

Operetes festivālā – skaistas melodijas un piedzīvojums bērniem0

No 12. līdz 14. jūlijam Ikšķilē norisināsies 3. starptau­tiskais operetes festivāls, kurā koncertos un sarīkojumos uzstāsies pazīstami operdziedoņi un muzikālie sastāvi, Operetes jaunie solisti un orķestris, viesmākslinieki no ārvalstīm, kā arī gaidāms īpašs teatrāls piedzīvojums bērniem – “Radām opereti”.

Operetes festivāla atklāšanas koncertā “Es vēlreiz teikšu, priecājieties!” (12. VII) Ikšķiles ev. lut. baznīcā uzstāsies vijolnieks Raimonds Ozols, pianiste, festivāla saimniece un Latvijas Operetes fonda vadītāja Agija Ozoliņa-Kozlovska, dziedātāja Kristīne Prauliņa, Rīgas Gospeļkora un jaunie Operetes teātra solisti: Rūta Martinova (soprāns), Elīna Avotiņa (mecosoprāns) un Dainis Kalnačs (tenors).

Ikšķiles novada pašvaldības zālē (13. VII), akcentējot operetes žanra nozīmi un daudzveidību, kinolektorijā “Operetes laiks” festivāla apmeklētāji varēs noskatīties dažādu laikmetu un stilu operešu filmas. Pēcāk norisināsies komponista, diriģenta, pedagoga, profesora Mendeļa Baša simtgadei un pirmajai 21. gadsimta latviešu oriģināloperetei “Trīs zvaigznes. Zigfrīds” veltīts sarīkojums “Sarunas pie kafijas”.

Trešā starptautiskā operetes festivāla kulminācijā – galā koncertā Ikšķiles brīvdabas estrādē – skanēs skaistākās operešu melodijas un tajā piedalīsies solisti no Austrijas un Lietuvas operetes teātriem, Serbijas, Itālijas un Izraēlas, kā arī Latvijā iemīļotie solisti Sonora Vaice, Nauris Indzeris, Emīls Kivlenieks, Laura Purena, Irma Pavāre un operetes dejotāji. Muzicēs Operetes orķestris diriģenta Atvara Lakstīgalas vadībā. Vakara noslēgumā – valšu vakars, kurā vienas stundas garā deju tūrē Operetes orķestris un Johana Štrausa mūzika valdzinās un aizraus visus dejot gribētājus valša un polkas ritmos.

Festivāla noslēdzošā diena  veltīta mazajiem skatītājiem. “Ikšķiles vidusskola, kas pārtaps par īstu teātra laboratoriju, mazos skatītājus aicina teatrālā un aizraujošā piedzīvojumā “Radām opereti!”,” atklāj festivāla vadītāja A. Ozoliņa-Kozlovska. Ikšķiles vidusskolas telpās būs izveidotas sešas meistardarbnīcas, kurās bērni kopā ar darbnīcu vadītājiem – iemīļotiem pasaku un operešu tēliem – paši veidos operetes uzvedumam nepieciešamās sastāvdaļas. Dziesmas darbnīcā kopā ar Karlsonu mācīsies dziesmu, Dejas darbnīcā ar Pauku un Šmauku iestudēs deju un kustības, Grima darbnīcā pie Sniegbaltītes ar rūķīšiem un Masku darbnīcā pie Brēmenes muzikantiem paši pārtaps par meža iemītniekiem, Runas darbnīcā ar Annu un Elzu no “Ledus sirds” apgūs runas māk­slu, bet Rekvizītu darbnīcā ar Minhauzenu kopīgi izgatavos ruporus, boksa cimdus un diadēmas. Pēc jaunu prasmju apgūšanas jaunie mākslinieki kopīgi uz skolas aktu zāles skatuves demonstrēs paveikto – radošā procesa gaitā sagatavotu fragmentu no bērnu izrādes “Pauks un Šmauks”.

Festivāla noslēgumā visus priecēs operetes festivāla gaisa balons.

Operetes festivāla programma

12. VII 19.00 Ikšķiles ev. lut. baznīcā atklāšanas koncerts “Es vēlreiz teikšu, priecājies”

13. VII 12.00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē kinolektorijs “Operetes laiks”

13. VII 17.00 Ikšķiles novada pašvaldības zālē veltījums Mendelim Bašam

13. VII 20.00 Ikšķiles estrādē galā koncerts un valšu vakars

14. VII 12.00 Ikšķiles vidusskolā pasākums bērniem “Radām opereti”

Biļetes: “Biļešu paradīzes” kasēs, www.bilesuparadize.lv

Cena: EUR 10–30

Naktī no 13. uz 14. jūliju norīkots īpašs vilciens Ogre (0.30)–Rīga (1.10).

LA.lv