Pasaulē
Eiropa

Orbāns grib drošību Baltijai un tirgoties ar Krieviju2


Viktors Orbāns
Viktors Orbāns
Foto – AFP/LETA

Ungārijas premjers Viktors Orbāns aicina noteikt mehānismu, kā pasargāt Baltijas valstis un  Poliju no Krievijas apdraudējuma, bet citām ES valstīm dot iespēju tirdzniecībai ar Krieviju. Uzstājoties pagājušonedēļ etnisko ungāru auditorijā Rumānijā, viņš pauda uzskatu, ka ES pret Krieviju īstenojot primitīvu politiku, kurā ietilpst sankcijas, un šāda politika tiekot veikta, atsaucoties uz apdraudējumu drošībai.

“ES nav iespējams rīkoties selektīvi, taču tas ir tas, kas mums nepieciešams, tāpēc, ka ir Eiropas valstis, kurām patiešām ir iemesls justies apdraudētām, un tām tiešām ir visi iemesli uzskatīt, ka viņi katru savas dzīves dienu dzīvo pastāvīgos draudos. Šīs valstis ir Baltijas valstis un Polija. Šo sajūtu apstiprina gan ģeogrāfija, gan vēsture,” sacījis V. Orbāns.

Ungārijas premjers norādījis, ka tajā pat laikā ir pilnīgi skaidrs, ka Ungārija nejūt šādus draudus, tāpat kā Slovākija, Čehija un arī Rietumeiropa. “Tādēļ būtu labāk, ja NATO un ES piedāvātu papildu paaugstinātas drošības garantijas Polijai un Baltijas valstīm. Un tajā pat laikā pārējai Eiropai beidzot atļautu tirgoties [ar Krieviju], veidot ekonomisko sadarbību un iekļaut izejvielas, energoresursus un tirdzniecības perspektīvas savā ekonomiskās attīstības komplektā. Tā vietā, lai pret Krieviju ieturētu primitīvu politiku, ES nepieciešama daudzpusīga un pielāgojama politika,” uzsvēris V. Orbāns.

LA.lv