×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.2°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Piektdiena, 22. jūnijs, 2018
3. jūnijs, 2016
Drukāt

Otto Ozols: Slīkoņu skaitīšana. Eiropā varu pārņēmuši trakie (36)

Foto - AFP/LETA. Pie Lesbas salas Grieķijā.Foto - AFP/LETA. Pie Lesbas salas Grieķijā.

Tikko ANO publicēja ziņojumu par kārtējiem tūkstošiem, kas gājuši bojā masu kapā, kuru kādreiz sauca par Vidusjūru. Tiek ziņots, ka šogad, cenšoties sasniegt Eiropu, Vidusjūrā noslīkuši vismaz 2500 migranti. Tā vēl esot konservatīva aplēse, proti, reālais bojāgājušo skaits varētu būt lielāks. Vēl ANO piebilst, ka veiksmīgs ceļojums izdevies 204 000 cilvēku. (1)

Ziņojums publiskots 31. maijā. Tātad ir runa par gada pirmajiem pieciem mēnešiem. Pagājušajā – 2015. gadā tiek lēsts, ka Vidusjūrā ceļā uz Eiropu bojā gājuši vairāk kā 3770 cilvēku. (2) Tas, ko mēs redzam, – pie pašām ES namdurvīm iet bojā tūkstošiem cilvēku. Tā ir šausmīga humānā katastrofa, kādu Eiropa nav piedzīvojusi kopš Otrā pasaules kara. Piedevām slīkoņu tūkstošu skaits tikai pieaug. Tikmēr ES visaugstākajā līmenī tas viss būtībā tiek ignorēts. Ir neskaitāmas reizes jautāts – kāpēc ES lielvalstis, kuru rīcībā ir vismodernākās kara flotes, īpaši apmācītas jūras specvienības, vismodernākais bruņojums, vislabākās 21. gadsimtā iespējamās sakaru un izlūkošanas iespējas, tai skaitā, kosmiskās, nevar pārņemt situācijas kontroli savās rokās, apstādināt šīs masu slepkavības?

Ir tikai divi iespējamie atbildes varianti. Pirmais – Eiropas Komisijas (EK) prezidents un Drošības Augstā pārstāve Frederika Mogerīnī to īsti nevēlas. Otrais – viņi to nespēj. Abos gadījumos bez kautrēšanās ir jāatzīst – šiem cilvēkiem kaut kas pavisam nav kārtībā ar veselo saprātu. Proti, šie cilvēki nevar būt normāli. Viņu uzdevums ir rūpēties, lai ES dalībvalstis spēj vienoties efektīvā rīcībā, lai novērstu humānās katastrofas. Nav šaubu, ka šīm valstīm tādas iespējas ir, bet nekas netiek darīts lietas labā. Vidusjūra jau vairākus gadus pēc kārtas tiek pārvērsta par milzīgu slīkoņu bedri, bet efektīvu rīcību, neskatoties uz ļoti modernu aizsardzības spēku pieejamību, neviens lāgā neuzsāk. Ja kāds militārais vai drošības eksperts tagad atvērtu muti un pateiktu, ka to izdarīt ir sarežģīti vai neiespējami, tad viņš visdrīzāk vienkārši melo. ES dalībvalstu – Lielbritānija, Francijas un citu jūras kara flotes ir vienas no spēcīgākajām un vismodernākajām pasaulē. Tas ir vispārzināms fakts.

Situāciju bija iespējams labot, kontrolēt. To 2015. gada augustā ļoti precīzi norādīja ANO Bēgļu aģentūra. Tā, redzot šo satraucošo situāciju, rakstīja: “Visām ES dalībvalstīm ir kopīgi jārīkojas šajā satraucošajā ārkārtas situācijā, izrādot kopīgu atbildību un solidaritāti”. (3) ES dalībvalstis un īpaši par savstarpējo sadarbību atbildīgās personas – te vēlreiz jāpiesauc Junkera un Mogerīni uzvārdi – nav vēlējušies vai nav spējuši kaut ko darīt lietas labā. Un te, diemžēl, jāatzīst, ka tāda bezatbildība var būt tikai personām, kurām tūkstošu cilvēku dzīvības nešķiet efektīvas rīcības vērtas. Cilvēka dzīvība – augstākā un svarīgākā Eiropas virsvērtība – ar Junkera un Mogerīnī vienaldzību Vidusjūrā ir zaudējusi savu vērtību straujāk nekā rublis Krievijā.

Tā vietā Junkers nāk klajā ar jaunu paziņojumu – Eiropas Savienībai būs jāspēj uzņemt divus miljonus bēgļu. (4). Pagājušajā gadā ES pieņēma vairāk kā miljonu imigrantu, tagad jābūt gataviem vēl diviem miljoniem. Protams, ir jautājums, kā šie papildus divi miljoni Eiropā ieradīsies un cik tūkstoši vēl no viņiem noslīks vai ies bojā kādos citos veidos cinisku cilvēku, kontrabandistu tīklos?

Junkers gan pamāca eiropiešus, norādot, ka kontinentā ar 508 miljoniem cilvēku jābūt iespējamam adekvāti integrēt divus miljonus bēgļu. Viņš, protams, aizmirst, cik daudz jau ieradušies iepriekš un cik vēl sekos pēc šiem nākošajiem diviem miljoniem. Pats galvenais, ar ko viņš manipulē un izvairās paskaidrot, – šie divi vai trīs miljoni pavisam nav “tikai”. Eiropā, kura jau sen cīnās ar demogrāfijas, sabiedrības novecošanas problēmām, kur tieši jauno cilvēku skaits ir dramatiski mazs, šīs miljonu migrantu plūsmas, kur pārsvarā ir jauni cilvēki, var radīt satricinoši straujas pārmaiņas.

Lielo Eiropas mediju, politiskās elites cilvēki uztraucas, ka Eiropā pieaug eiroskpeticisms, ka briti ir vīlušies, ka vēlētāji aizvien biežāk atdot balsis labējiem radikāļiem. Parasti šo tendenču atbalstīšanā tiek vainots Putins un Kremlis. Te gan jāatzīst, ka Junkera ļoti savādā “bezpalīdzība” un “slīkoņu skaitīšana” eiroskepticismu vairo vismaz tikpat lielā mērā. Eiropieši nav muļķi un viņi pamatoti nojauš, ka ES politiskā elite melo un manipulē ar viņiem.

Katrā ziņā slīkoņu skaitītājam Junkeram drīz būs iespēja to visu pārrunāt ar ukraiņu slepkavu atbalstītāju Vladimiru Putinu. Tikko uzzinājām, ka Junkers piedalīsies starptautiskā ekonomikas saietā jūnija vidū Sanktpēterburgā un tiksies ar Putinu. Junkers to darīs, ignorējot daudzu cienījamu eiropiešu iebildes pret šādu rīcību. Nav šaubu, ka Junkera vizīti Sanktpēterburgā Kremļa propagandas mašinērija skaļi izziņos, kā Krimas aneksijas atzīšanu un Eiropas diplomātijas kapitulāciju. Nav ne mazāko šaubu, ka tas tikai iedrošinās Kremļa agresorus. Atvainojiet, bet man atkal ir jāšaubās par Junkera veselo saprātu, šādi rīkojoties.

Varbūt ir pienācis laiks, kad Latvijai oficiāli pieprasīt paskaidrojumus no Junkera un lūgt viņam atkāpties. Eiropas Savienība nevar atļauties EK vadībā slīkoņu skaitītājus un Putina vārdotājus.

avoti:
1. Vidusjūrā šogad varētu būt noslīkuši 2500 migranti http://www.leta.lv/home/important/344CD50F-0223-48F4-A831-66C275A5BB54/

2. BBC: In 2015 more than 3,770 people drowned or went missing crossing the Mediterranean to Greece or Italy in flimsy dinghies or unsafe fishing boats. http://www.bbc.com/news/world-europe-24583286

3. UN, 2015. August: All European countries and the EU must act together in response to the growing emergency and demonstrate responsibility and solidarity.
http://www.unhcr.org/news/latest/2015/8/55e06a5b6/crossings-mediterranean-sea-exceed-300000-including-200000-greece.html

4. Junkers: ES būtu jāspēj uzņemt divus miljonus bēgļu http://www.delfi.lv/news/arzemes/junkers-es-butu-jaspej-uznemt-divus-miljonus-beglu.d?id=47476661

5. LA.lv – Junkers dosies uz konferenci Krievijā http://www.la.lv/junkers-dosies-uz-konferenci-krievija/

Pievienot komentāru

Komentāri (36)

 1. Atkal LA dzes manus komentarus. Kapec?

 2. Loti priece amerikanu debila un ieliktena Otto Ozola psihoanalize par tiem slikoniem, kuri slikst Vidusjura. Tgad vins metas virsu visiem ES vaditajiem, kuri neko nedara, lai glabtu nelaimigos slcejus. Gribu tikai atgadinat sizofrenikim OTTO, ar ko tad sakas si visa beglu plusma. Sakas ta tikai tapec, ka vina draugi no ASV un NATO sataisija demokratisku haosu pa visu pasauli-bombardeja Dienvidslavju,Iraku,Libiju Siriju un izveidojas Islama valsts. Ne jau Putins izveidoja IGIL, bet gan ASV un NATO. Ari Ukraina ASV un NATO uztaisija valsts apversumu, ar lilu ES vadonu atbalstu.

 3. lao welcomists ozols arābu valodā sadrukā bukletiņus saviem karsti mīļotajiem “bēgļiem”, ka Eiropā tomēr par velti māju un naudu nedod, tad varbūt šie nelīdīs Eiropā! Es neesmu ar mieru, ka no maniem samaksātajiem nodokļiem uztur viduslaiku līmenī esošus musulmaņu pūļus!

 4. Y, nepieskaitāmie visās valdībās pārstāvēti superproporcionāli!

 5. Welcomisti ir ļaunāki par fašitiem Atbildēt

  Eiropai tiešām ir jākļūst atbildīgākai un jāsoda globālo noziedzīgo tīklu īpašnieki Rotšīldi, Soross, uč. un to cilvēku kontrabandas tīklu veidotāji un uzturētāji Junkers, Merkele, Molegrīni un to noziedzīgā grupējuma lobisti welcomisti katrā valstī – Vienotībā Latvijā..+… Tikai iznīcinot šo noziedzīgo vergu tirgotāju grupējumu var pārtraukt cilvēku slepkavošanu ārpus ES robežām un teroristu ordu kas apdraud Eiropiešus iepludināšanu ES teritorijā. Jāiznīcina noziedzīgā vergu tirdzniecības un cilvēku kontrabandas geupējuma vadība kas slēpjas aiz welcomistu maskas.

 6. Turam Eiropu Tīru !!! Atbildēt

  ES galvenais uzdevums ir panākt lai 100% no migrantiem kas cenšas iekļūt ES pirms ES jūras robežas šķērsošanas 100% kļūst par slīkoņiem. Tikai tā var apstādināt teroristu un izvarotāju iebrucēju ordu ienākšanu Eiropā ko organizē un apmaksā noziedznieu klani Rotšīldi, Soros+… n atbalsta vietējie noziedznieki baltās rases nīdēji – Junkers, Merkele, vienotība u.c. Jāizmanto visi ES militārie spēki lai iznīcinātu fiziski visus iebrucējus 100% tieši uz robežas pirms tie spŗuši kāju ES teritorijā un nodarījuši kaitējumu bērniem un sievietēm.

 7. Laiks noteikti ir pienācis. Kāds ir legālais ceļš šo atbildību prasīt? Rinkēvičs to noteikti nedarīs, bet ko var darīt, piemēram, nevalstiskās organizācijas? Kā tā demokrātija vispār izpaužas, ja nav zināma neviena forma, izņemot vēlēšanās mainīt ļautiņus, kuri pēc tam – vienalga no kādas partijas – tikai zemu klanīsies visādiem junkeriem, lai cik ārprātīga viņu rīcība būtu?

 8. Sākumā, pirms iecelšanas, bija versija, ka Margarīni ir Krievijas aģente. Nemaz nav tik neticami, vai ne?

 9. ,,Beegljiem,, jaatiek izmitinaatiem blakus valstiis,kur vinju dziiviibaam briesmas nedraud ! Bet, ne Eiropaa ! Un Latvijaa – VISPAAR, NEVIENU ! Prieksh .. atradaas miljardi,vinjus IIPASHI sargaa ,,cilveektiesiibas,,….Bet Latvijas zemnieniem – nekaadu kompensaaciju….pensionaariem nekaadu cilveektiesiibu ? Aaraa no muusu valstij naaveejoshaas ES !

 10. Es daudz esmu domājusi, kāpēc tiem cilvēkiem jābēg? Kāpēc viņus tik viegli pierunāt? Un vai kardarbība ir vienīgais iemesls?Tāpat bads.trūkums? vai tad nav citas iespējas?
  Mana neizpratne, neizglītotība ir patiešām liela šajos jautājumos.bet mana intuīcija man saka , ka visam tam pamatā ir kāda “īdeoloģija”, teikšu tā, kāda …tik dziļa dvēseliski ielikta “doma”, ka jābrauc, jāiet, jādara, kaut vai nāve klāt.
  Nesen skatījos filmu “Īzabella”(internetā),par seno viduslaiku Spāniju un tās karalieni ,Tur ir spāņu cīņas ar musulmaņiem. Šķiet, ka 15.gs.
  Tagad notiekošais nav nekāds Bībeles nosacījums, ka tā jābūt. Dievs to negrib. Es tam neticu Bet tās valstis, no kā nāk “bēgļi”ir ATBILDĪGASpar viņiem. vai nevienam nav tiesības viņu vadoņus sodīt?

  • Ja skatās pla\s\a laika posmā senāk, tad kašķis ir sācies ar Izraēlu un arābi par to, ka 1948. g. , lai izveidotu Izraēlas valsti ar bulddozeriem līdz ar zemi noslaucīja 145 arābu ciemus(( nedomāju, ka man būs nepieciešams iznīcinātociemu saraksts un to esmu npzaudējis)
   Vēl senākā vēsturē ēbreju ciltis iebruka Kannaānā un to iekarija( tagadējā Jeruzalemes zeme). Rakstības de”l ir saglabājiesatmiņā. Arābi draudēja iznīcināt šajos gados Iztaēlu. Mossad skacināja arābus savā starpā un viss notiek ap Izraēlu/….

 11. EIropai gan būs jāsagatavojas Atbildēt

  UZ to balto bēgłu vilni kas tai nāks kad Krievijas ekonomika sabruks un nemieri sāksies.

 12. Skaidrs ir viens – šī bēgļu krīze (neatkarīgi no tās rašanās cēloņiem) ir lakmusa papīrs, kurš ļoti skaidri parāda, ka ES augstāko vadoņu intereses nesakrīt ar vidusmēra ES pilsoņa interesēm. Man rodas sajūta ka Junkuriņš darbojas kā kontrabandas tīkla īpašnieks vai vismaz piesedzējs. Viņa rīcība ir klaji prte`ja ES pilsoņu interesēm. Bēgļu plūsmas arī parāda īsteno Šengenas zonas izveidošanas iemeslu. Tāpat kā ārējās robežas apsardzes apzinātu ignorēšanu.

 13. Kāpēc tiek teikts, ka Eiropu ir skārusi humānā katastrofa? Kāds Eiropai sakars ar bēgļiem? Viņi taču nebēg no Eiropas? Tas, ka pie Lībijas vai Turcijas krastiem slīkst, nav Eiropas problēma un humānā katastrofa. Tie ir labas dzīves meklētāji, nevis nabaga mocekļi! To vajag atcerēties!

 14. Kas tika pateikts?? Ka Eiropai būtu jāuzvedās atbildigāk? Ka robežapsardzes sistēmas nedarbojas?
  Eiropa nevar aizvērt durvis migrantiem, jo ne Junkers , ne Morgerīni nav noteicēji..Viņi truli retranslē globalo korporāciju pavēles..Un apturēs viņus tikai nikni Eiropas pilsoņi, kas izies ielās zem labējiem karogiem. Tas ,ka globalistiem ir nepieciešama visu tautu samaisīšana bezpalīdzīgā pūlī , ir skaidrs..
  Nacionālās valstis tam pretosies.. Ja globālisti šobrid nespēj ietekmet Ķīnu un Krieviju , tad Eiropai ies plāni- tur tiek organizeti nosutīti visi migrācijas atkritumi no somālijas un tikpat pretīgām, kara neskartām vietām kā Kosova, Sjerrleone etc..
  Ozols mūs mēģina iežēlināt ar lietām, ko neesam organizējuši un nevaram ietekmēt??

 15. Kas tika pateikts?? Ka Eiropai būtu jāuzvedās atbildigāk? Ka robežapsardzes sistēmas nedarbojas?
  Eiropa nevar aizvērt durvis migrantiem, jo ne Junkers , ne Morgerīni nav noteicēji..Viņi truli retranslē globalo korporāciju pavēles..Un apturēs viņus tikai nikni Eiropas pilsoņi, kas izies ielās zem labējiem karogiem. Tas ,ka globalistiem ir nepieciešama visu tautu samaisīšana bezpalīdzīgā pūlī , ir skaidrs..
  Nacionālās valstis tam pretosies.. Ja globālisti šobrid nespēj ietekmet Ķīnu un Krieviju , tad Eiropai ies plāni- tur tiek organizeti nosutīti visi migrācijas atkritumi no somālijas un tikpat pretīgām, kara neskartām vietām kā Kosova, Sjerrleone etc..
  Ozols mūs mēģina iežēlināt ar lietām, ko neesam organizējuši un nevaram ietekmēt??

  • Ļoti precīzi pateici. Pilnīgi piekrītu. Un gudrs tas, kurš šobrīd pieslienas labējiem.
   Piem tas norvēģu šāvējs Breiviks. It kā briesmīgs slepkava un nelietis, kad bija pret multikulturālismu, kas tiek ievazāts Eiropā. Bet varbūt viņš tomēr bija pravietis, ko ne viens neuzklausīja. Varbūt viņam bija vīzija un viņš paredzēja katastrofālās islama emigrantu sekas Eiropā. Visas spridzināšanas utt.
   Nu un cilvēks izmisumā spēra stulbu un idiotisku soli un apšāva tos kas bija par multikulturālismu. Tā rīkoties nedrīgstēja, bet vai tā domā arī tie, kuri teroraktos ir zaudējuši tuviniekus un tās izvarotās sievietes. Lūk kas mani interesē.
   Apmēram tā. Es tā ātrumā uzrakstīju, ceru ka manu domu saprati.

 16. Jebkuram publicētam tekstam ir iemesls un mērķis. Vēl nesaprotu, kādi tie Ozola rakstam…..Patiesi – kad uzzināsim, kuriem tas izdevīgi, sapratīsim gan “migrācijas”, gan runu iemeslus…..
  Mans viedoklis? Vienota Eiropa, manuprāt, traucē abām “nometnēm”.

 17. ļoti labs un pareizs raksts. Un lai turpmāk nekas tāds vairs nenotiktu ir vienkārši jātiek galā ar cilvēku kontrabandistiem. Un ko policija to nevar ? Un bruņotie spēki ?

 18. Viņi ļoti labi zin,ar ko riskē,kad laivā kāpj.Sasapņojušies par laimīgo zemi,kur visu pa baltu velti pakaļ metīs.riskē ar bērnu dzīvībām.Deģenerāti.Uz ko iet,to saņem.

 19. Чего то г.Озолса стало заносить в последнее время. То он по морде собирается всем надавать, то вот президента соседней страны оскорбляет недипломатично. Либо возгордился очень либо совсем страх потерял. Рамцы попутал конкретно так.

  • Es te tikko parēju un tagad ar asti kājstarpī esmu atpakaļ būdā…

   • Что, тоже рамцы попутал? Воровать чужие ники нехорошо! А если так: тебя найдут и зароют. Не страшно?

    • Это хорошо, что вы так самокритичны. Вас никто не заставлял, сами назвали себя идиотом. Повторяю: воровать чужие ники нехорошо! Уползайте обратно к себе в будку и сидите там тихо и спокойно, вас никто не трогает.

 20. Loģiski ka ES tehnokrātiem ir savs plāns kā pareizi glābt ,uzbūvēt tiltu vai noorganizēt taisno prāmja līniju.
  Jautājumu ir daudz un migrācija ir ar interesi… kas liedz ,Francijas,Lielbrit,Nīderl. izvērst 12j.j. (22km) no Lībijas ,Ēģiptes krasta patruļkuģus un peldošos akumulācijas aizturēšanas centrus ar secīgu nogādi kādā no Āfrikas valstīm. ???? Nekādu ! Problēma ir ES mērķtiecīgi realizētā politikākuras mērķis ir graut labklājību , nacionālu valsti kā institūciju utt. Briti pirmie saprot kāda diktatūra valda ES ! Uzspiežot VEL uzņemt 2-3 milj. Bēģļu kāSOLIDARITĀTI ! Tasir NOZIEGUMS !

 21. Lasot rakstiņu, domāju:”Kāpēc Eiropai būtu jāatbild par slīkoņiem Vidusjūrā?” Patiesībā neviens viņiem neliek kāpt uz tiem kuģiem, laivās un braukt šurp. Grib dzīvot, lai dzīvo savā valstī. Viņi paši apzinās ar ko riskē. Tā ir dabīgā vai mākslīgā atlase.

 22. Ja sakustās troļļi – trāpīts desmitniekā ! Patiesi dīvaini varena kara flote un gumijas laiviņu ”tvarstīšana” pie Lībijas krastiem. Vai kaut kur nevid tālu gājienu ( maksu ) kombinācijas ? Šrēderisms ?

  • Krievi kaut ko skaidroja par to, ka šīs bēgļu straumes pamatā finansē un koordinē amerikāņu sabiedriskā organizācija, nosaukumā bija kaut kas Ayn Rand. Fonds vai institūts – kaut kas tamlīdzīgs. Rezultātā katrs bēglis noslēdz kredītlīgumu par ceļanaudas saņemšanu, saņem no 5000 līdz 14000€ ceļanaudu, maršutu un instrukcijas ceļam. Pretīm esot pieprasīta nevis kredīta atmaksa, bet kaut kādi nenoteikti pakalpojumi nākotnē, t.s. Balta lapa. Tā, piemēram, parādu var atmaksāt – terorizējot Rietumeiropas iedzīvotājus 😀

 23. Žurnālists-neveiksminieks. 🙂

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Pirms Jāņiem skaidri zinām, būs sukas tā kā tā

Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs (KNAB) kriminālprocesā par, iespējams, nelikumīgu partijas “KPV LV” finansēšanu aizturējis trīs personas un veicis kratīšanas. KNAB vakar Saeimā aizturēja arī šīs partijas pārstāvi deputātu, bijušo aktieri Artusu Kaimiņu. Saeima vakar deva piekrišanu Kaimiņa aizturēšanai un kratīšanai, nevis apcietināšanai. Deputāts pirms aizturēšanas vakarrīt žurnālistiem teica, ka viņam neesot skaidrības, par kādiem jautājumiem Ģenerālprokuratūra lūgusi parlamentam atļauju viņa aizturēšanai un kratīšanas veikšanai. Kaimiņš pauda uzskatu, ka viņa pārstāvētā partija ir “absolūti neizdevīga valdošajai varai” un pašlaik notiekošais ir domāts “priekš televīzijas kamerām”. Viņš gribot zināt, “kāpēc šī pompozitāte” ir dažus mēnešus pirms Saeimas vēlēšanām.

Vai jūs balsosiet par "Saskaņu" mācītāja Pētera Sproģa dēļ?
Draugiem Facebook Twitter Google+