×
Mobilā versija
Brīdinājums +15°C
Leontīne, Lonija, Ligija, Leokādija
Trešdiena, 23. maijs, 2018
21. februāris, 2012
Drukāt

Pabeigta Cēsu Jaunās pils restaurācija

cesu_jauna_pils

Cēsu Jaunajā pili pabeigta 850 tūkstošu latu vērtā restaurācija, atjaunotajās telpās paredzēts izvietot Cēsu Vēstures un mākslas muzeja pastāvīgo ekspozīciju, aģentūrai BNS pastāstīja Cēsu Kultūras un tūrisma centra projektu vadītāja Ilona Asare.

Viņa informēja, ka darbu laikā pilī atjaunots interjers, pirms tam veicot vēsturisko izpēti, lai noteiktu to, kā senāk pilī izskatījās. Savukārt pirms interjera atjaunošanas veikta arī ārpuses restaurācija un bēniņu būvniecība.

Pēc restaurācijas interesenti varēs iepazīties ar to, kāds 19.gadsimtā varētu būt izskatījies grāfa Zīversa kabinets, Kafijas istaba, pils bibliotēka Lademahera torņa divos stāvos, kā arī Rožu salons, kur atjaunoti pils sienu gleznojumi ar rožu motīviem no 1801.gada.

Pašlaik pils restaurētajās telpās tiek izvietota muzeja pastāvīgā ekspozīcija “Cēsis – Latvijas vēstures simbols”, kas būs interaktīvs, vēsturiski hronoloģisks stāsts par novada vēsturi un atspoguļos Cēsu pilsētas būtisko lomu visas Latvijas vēsturē.

Cēsu Jaunā pils apmeklētājiem pilnībā tiks atvērta 2012.gada maijā.

Projekta kopējās izmaksas ir 1 720  580 latu, tostarp Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) līdzfinansējums 85% apmērā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+