Dabā
Laika ziņas

Latvijas teritoriju sasniegs jau nākamais ciklons 16

Foto Dainis Bušmanis

Šonedēļ laika apstākļi būs mainīgi, aktivizēsies ciklonu darbība virs Eiropas ziemeļiem, prognozē Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs.

Darba nedēļas sākumā, ar aizejošo ciklonu saistītā, nokrišņu zona vēl turpinās šķērsot valsti, nesot slapju sniegu un sniegu – vietām sniega sega kļūs par 1-4 cm biezāka. Tomēr pirmdienas gaitā atmosfēras spiediens nedaudz paaugstināsies, vējš pierims un kopējais mākoņu daudzums samazināsies, lai gan pēcpusdienā atsevišķas gubu-lietus mākoņu zonas virzīsies pāri Latvijai, daudzviet nesot īslaicīgus nokrišņus – slapju sniegu un lietu. Maksimālā gaisa temperatūra gaidāma -2…+5 grādi.

Līdzīgi laika apstākļi saglabāsies arī naktī uz otrdienu un tās pirmajā pusē. Pierimstot vējam un samazinoties mākoņu daudzumam, gaisa temperatūra naktī vietām noslīdēs līdz -5…-7, bet dienā nepārsniegs -2…+5. Nakts stundās veidosies dūmaka, migla, bet dienā gaidāmi īslaicīgi nokrišņi.

Otrdienas vakarā Latvijas teritoriju sasniegs jau nākamais ciklons – valsti šķērsos plašāka nokrišņu zona. Teritorijas lielākajā daļā gaidāmi mēreni nokrišņi, pastiprināsies arī dienvidrietumu vējš, kas brāzmās sasniegs 15-19 m/s, bet atklātajā jūrā pat 20 m/s. Līdz ar mākoņu daudzuma palielināšanos, nakts uz trešdienu būs nedaudz siltāka, bet dienā teritorijā ieplūdīs aukstāks gaiss, tādēļ gaisa temperatūra, atkarībā no ģeogrāfiskā novietojuma, dienas gaitā nemainīsies vai pat pazemināsies.

Trešdienas pēcpusdienā atmosfēras spiediens atkal īslaicīgi paaugstināsies, līdz ar to mitēsies arī nokrišņi un vējš, bet jau naktī uz ceturtdienu Latviju sasniegs nākamais ciklons.

Šībrīža prognozes liecina, ka nedēļas izskaņā un nogalē no jauna pastiprināsies vējš, piekrastes rajonos brāzmās sasniedzot 15-19 m/s, bet līdz ar brāzmaino vēju Latvijā ieplūdīs nedaudz siltāks gaiss. Dienā vietām gaisa temperatūra sasniegs +5…+7, bet naktī tikai atsevišķos rajonos termometra stabiņš noslīdēs zem 0 atzīmes.

Prognozes par ciklonu trajektorijām un ar to saistītajām laika parādībām nedēļas gaitā vēl tiks precizētas – sekojiet līdzi jaunākajai informācijai mūsu mājas lapā un Twitter kontā.

LA.lv