×
Mobilā versija
Brīdinājums +30.4°C
Aleksis, Alekss, Aleksejs
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
26. jūlijs, 2017
Drukāt

Veci vēži jaunā kulītē un vai “lietussargu grupas” restarts? Soctīkli par politisko kustību “Mēs par” (58)

Foto - Karīna MiezājaFoto - Karīna Miezāja

Jaunajā politiskajā kustībā “Mēs par”, kurā apvienojušies pieci no partijas “Vienotība” aizgājušie Saeimas deputāti, iesaistīsies arī fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs, matemātiķis Andris Ambainis, mācītājs Juris Cālītis un citi sabiedrībā pazīstami cilvēki.

Šodien tika parakstīts jaunās kustības manifests. Kustībai pagaidām pievienojušies 48 cilvēki, starp viņiem arī visi pieci no “Vienotības” aizgājušie politiķi – Ilze Viņķele, Lolita Čigāne, Andrejs Judins, Aleksejs Loskutovs un Ints Dālderis.

Tāpat kustībā darbosies bijušais ekonomikas ministrs Daniels Pavļuts, politikas analītiķe Marija Golubeva, uzņēmējs, “Innocent Coffee Masters” un “Innocent Pro” īpašnieks Mārtiņš Staķis, bijušais Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes priekšsēdētājs, mediju eksperts Ainārs Dimants, režisors Dmitrijs Petrenko, vēsturnieks Gustavs Strenga, advokāts Indulis Balmaks, bijušais “Sabiedrības par atklātību “Delna”” vadītājs Kristaps Petermanis, Eiropas Parlamenta deputātes Sandras Kalnietes (V) padomnieks Pēteris Viņķelis, valsts pārvaldes eksperte, viena no sabiedriskās politikas centra “Providus” dibinātājām Vita Tērauda un citi.

Fiziķis Vjačeslavs Kaščejevs un matemātiķis Andris Ambainis topošajā politiskajā partijā nestāsies, lai gan atbalstu jautājumos par izglītību un zinātni jaunveidotajai politiskajai kustībai abi zinātnieki neliegšot.

Kā aģentūrai LETA atzina Ambainis, viņaprāt, viņam ienākot politikā, paliktu “tukša vieta” viņa zinātnes nozarē, līdz ar to viņš paliks zinātnē un augstākajā izglītībā, neliedzot savu padomu partijas pārstāvjiem. Kaščejevs aģentūrai LETA sacīja, ka viņa devums zinātnē patlaban būtu lielāks nekā politikā, tādēļ pagaidām neplāno stāties partijā. Kaščejevs tomēr piebilda, ka, ja radīsies liela nepieciešamība, tad viņš varētu apsvērt domu stāties partijā, tomēr patlaban tas nav viņa plānos.

Kaščejevs norādīja, ka viņš nevēlētos stāties partijā kā “spilgta personība un seja”, kas darbotos kā vilcējspēks partijas iekļūšanai Saeimā. Viņš gan ir gatavs konsultēt kustības biedrus par jautājumiem, kas skar zinātni un izglītību.

Kustības dalībnieki ir pārliecināti par savām spējām savākt 200 biedrus partijas dibināšanai. Kā aģentūrai LETA sacīja bijušais ekonomikas ministrs, kustības pārstāvis Daniels Pavļuts, kustības pārstāvji saprot, ka partiju izveidot nav viegli, taču tas nav neiespējami.

“Ja cilvēku nekas nebiedē, tad viņš ir vai nu muļķis, vai nav pie pilna prāta. Ļoti labi apzināmies, ko nozīmē dibināt partiju – šajā gadījumā tas nenozīmē vienkārši sapulcēt cilvēkus, lai dabūtu cilvēku skaitu, bet izveidot kustību, kas balstīta uz vienotiem principiem un kur nav pretrunīgas vērtības pārstāvoši cilvēki,” teica Pavļuts

Viņš uzsvēra, ka no jaunā politiskā spēka viņš sagaida vienotu vērtību izpratni, jo “varavīksne var būt politikā, nevis partijā”.

Arī Saeimas deputāte Ilze Viņķele ir pārliecināta, ka līdz partijas dibināšanas kongresam izdosies savākt nepieciešamo biedru skaitu, jo lielākā daļa no tiem, kas parakstīja manifestu, esot gatavi iesaistīties politikā. “Skaidri nodomi bez savtīgām interesēm, labs politiskais piedāvājums, un mēs nodibināsim partiju,” optimistiski teica Viņķele.

Runājot par topošās partijas ideoloģiju, Viņķele atzina, ka birka “liberālā partija”, protams, var tikt lietota, taču esot jāsaprot, kas īsti tiek izprasts ar jēdzienu “liberāls”. “Tā ir brīva cilvēka iespēja realizēt savu dzīvi – iegūt labu izglītību, darbu, veselības aprūpi,” sacīja Viņķele.

Lolita Čigāne, kura arī piedalīsies partijas dibināšanā, uzskata, ka partiju izdosies izveidot. “Katram no manifesta parakstītājiem ir cilvēki, kurus var aicināt iestāties šajā kustībā,” izteicās Čigāne.

Kustības manifestā “Mēs esam par!” tiek izklāstītas idejas, ko kustība atbalstīs. “Mēs esam par Latviju, kura ir iespēja visiem,” uzsver kustības pārstāvji. Viņi uzsver, ka tic ikviena cilvēka tiesībām izdarīt savas izvēles un atbildībai par paša lēmumiem.

Kustības manifestā uzsvērta sabiedrības saliedētība, atbalstam grūtības nonākušajiem esot jābūt tādam, kas iedrošina, ļauj atsperties, savukārt pabalstus vajagot pakāpeniski aizstāt ar “vispārējo pamatienākumu”. Kustība uzsver, ka jābūt visiem pieejamai sabiedriskajai veselības aprūpei, kas vecumdienās integrēta ar sociālo aprūpi, izglītībai jābūt izcilai, tādai, kas attīsta radošumu, kritisko domāšanu un emocionālo inteliģenci. Augstskolām jābūt dažām, bet pasaules pieredzei atvērtām.

“Mēs esam par tiesisku republiku, kurā likums stāv pāri varai un taisnīga tiesa – pāri koruptai ietekmei. Par valsti, kuru nenozog,” pausts manifestā. Tāpat kustības dalībnieki iestājas par slaidu publisko pārvaldi, lielākiem novadiem un spēcīgiem attīstības centriem.
Kustības dalībnieki iestājas par valsts mērķtiecīgu atbalstu izcilai un globāli ilgtspējīgai uzņēmējdarbībai. Viņi arī uzskata, ka taisnīgi iekasēti, caurredzami izlietoti, progresīvi un attīstību veicinoši nodokļi var kļūt par pamatu atjaunotam sabiedriskajam līgumam.

“Mēs esam par līdzpilsoņiem nepilsoņu vietā. Par valsti, kas pastāv vienā valodā, un cilvēkiem, kuri spēj sarunāties daudzās,” pauž kustības pārstāvji. Viņi arī iestājas par stiprām ģimenēm, daudziem bērniem, ģimeņu līdztiesību, kā arī par “globāliem latviešiem, viņu atgriešanos modernā Latvijā, inteliģentu imigrāciju un dziļu integrāciju”.

Kustības manifestā arī akcentēta kvalitatīvu un stipru sabiedrisko mediju nozīme, kā arī informācijas telpa, kas brīva no naida un viltus ziņām.

Tāpat kustība iestājas par stipru Latviju aizvien ciešākā Eiropas valstu apvienībā, par NATO sabiedrotajiem uz mūsu robežām. Kustības dalībnieki arī atbalsta “cilvēcīgus līderus”, kuri uzdrošinās neizpatikt un nebīstas no skaudrām patiesībām.

Sociālajos tīklos izskan viedoklis, ka notiek tā saucamās lietussargu grupas atdzimšana. Tajā savulaik apvienojās bijušie laikraksta “Diena” domubiedri, vēlāk iestājoties “Pilsoniskajā savienībā” un pēc tam saplūstot ar “Vienotību”. Pirms 10 gadiem Latvijā notika “lietusargu revolūcija”, cilvēkiem protestējot pret tā laika Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja vadītāja atlaišanu.

Pievienot komentāru

Komentāri (58)

 1. Sapulcējies letiņu partijpalieku liberālās demokrātijas hameleonu klubs… sākums bija “Klubs21”, šis varētu būt “Klubs 666”

 2. Vai jums cita nav ko darit, beidziet taču vienreiz, tā jau mazo iedzivotaju skaitu sašķelt, par maz vel partiju? {73 partijas un apvienibas}

 3. Vai jums cita nav ko darit, beidziet taču vienreiz, tā jau mazo iedzivotaju skaitu sašķelt, par maz vel partiju? {73 partijas un apvienibas}

 4. Vai jums cita nav ko darit, beidziet taču vienreiz, tā jau mazo iedzivotaju skaitu sašķelt, par maz vel partiju? {73 partijas un apvienibas}

 5. No šodienas ieviešu oficiālu jaunvārdu tukšdarītājs (= Saeimas deputāts), attiecas uz izbijušiem deputātiem (ar grigules čaklumu).
  Kurš par tapušo jauno tukšdarītāju partiju (JTP)?

 6. Vecās Vienotības jaunās internacionāles manifests!

 7. Pa durvīm izmet,pa logu ielien! Atbildēt

  Pasarg Dievs no “Jaunā laika/Vienotības” metastāzēm!!! Pat no kārtējās administratīvi-teritoriālās reformas un internacionālas “tautas”negrib atteikties!

 8. Ar skaistiem saukļiem vairs nepiemānīsiet! Atbildēt

  Dažās ES valstīs NĪN netiek piemērots vispār-viena no tādām valstīm ir Malta.Beļģijā ar nodokli apliek tikai ienākumus,kas gūti no nekustamā īpašuma.Latvija ir vienīgā arī starp Baltijas valstīm,kurā ar NĪN tiek aplikts vienīgais ģimenes mājoklis! “Jaunā politiskā kustība” par to klusē! Arī par 21% PVN samazināšanu partikai,jaunās partijas veidotāji pat neieminas,lai gan PVN 21% likme pārtikas pamatproduktiem ir pat otra augstākā pasaulē,valstī,kas ir atzīta par trešo nabadzīgāko valsti Eiropas Savienībā!! Netiek runāts ne par iztikas minimuma aprēķināšanas atjaunošanu,kas tika atcelta tāpēc,lai nevajadzētu palielināt minimālo pensiju,kā to paredz LR MP 1991.gada 31.augusta lēmums Nr.210,pārrēķina atbilstoši iztikas minimuma apmēra izmaiņām,ne arī par atsevišķu pensiju fondu,kā citās Eiropas valstīs! Jo “Latvijā ir samudžinātas vienā katlā nesavienojamas naudas: sociālā apdrošināšana (ko veido strādājošo apdrošināšanas iemaksas) ir salikta kopā ar’pavisam citiem izdevumiem,kurus valdībai ir pienākums segt nopamatbudžeta-izdienas pensijas,pabalsti ģimenēm,bērniem,invalīdiem kopš dzimšanas,černobiļiešiem,dzimšanas un apbedīšanas pabalsti utt.”Un nepavisam šie PARsisti negrasās atteikties no partiju monopola deputātu kandidātu izvirzīšanā,ieviešot mažoritāro vēlēšanu sistēmu,lai deputāti būtu atbildīgi vēlētāju priekšā arī vēlēšanu starplaikā un būtu arī priekšlaikus atsaucāmi.Mažoritārā sistēma ļautu iekļūt Saeimā,ne tikai labākajiem partiju cilvēkiem,bet arī bezpartejiskiem,kuri ir godājami un pazīstami dzimtajā novadā.Viņiem nebūtu jālaužas caur Rīgu un partiju dzirnavām.Šo deputātu darbība vairs netiktu pakļauta partijas,koalīcijas un frakcijas diktatam (paertijas disciplīnai)jeb īkšķa norādei.Viņi būtu atkarīgi tikai no sava apgabala,novada vai pilsētas vēlētājiem.Taču tas jau nav janāpolitiskā spēka jeb bijušo partijas Vienotība vecbiedru-pārbēdzēju interesēs!

 9. Vieni kangari atdalījās no otriem kangariem.Latviešu tauta sastāv no latviešiem,nevis sastāv no salašņām.Kārtējie mūdži nolasījušies.

 10. Vienotības klons!

 11. Vai man vienīgajai liekas, ka tas viss jau ir bijis un sen jau blabla…..

 12. Nākamo divdesmit septiņu gadu laikā?! Atbildēt

  “Pabalstus pakāpeniski aizstāsim ar “vispārējo pamatienākumu.””

 13. Velkamisti un praidisti, kosmopolīti.

 14. iz vēstures (Ausma) Atbildēt

  Salīdzinājums ar izbijušo “lietussargu grupu” īstenībā ir ļoti pareizs. Savulaik “lietussargu grupa” pievienojās Jaunajam laikam to piemēslojot ar raibām pabirām, kā piemēram, S.Ēlerte un A.Ašeradens, kuri bija slavējuši Tautas partiju un tad pārdeva par Latvijas valsts līdzekļiem izveidoto “Dienu” oligarhiem. Arī “Par” partijā novākusies raiba tukšrunātāju publika (Viņķeļi, Judins, Čigāne, Loskutovs, Dālderis, utt) un nedod dievs, ja šī kompānija atšķaidīs kādu efektīvu, darbojošos partiju!

 15. kārtejā sīkpartija, bez ceribām jelko izdarit, bez nākotnes, bet nu savu daļu veletāju paņems. saskaņai bus vienkāršāk vairākumu savākt

 16. Neredzu nevienu līderi. Švaka komanda. Tas, ka tajā iekļauta Viņķele, tas jau automātiski ir PRET!

 17. NEKAUNĪGU DIEDELNIEKU UN ĀKSTU BARS! NEVIENAM no viņiem NAV KO ATSKAITĒ PAR PADARĪTO DARBU RAKSTĪT! Neizdevusies foto! Kaitinoši eksemplāri, kuriem darbs vispār neinteresē! Tādi tādus savākuši un CER TIKT 13.SAEIMĀ????? Tiešām savākusies SUGA! Šodien Pavļuts radio bija pat neiecietīgs, jo lūk KUNGAM NEPATIKA JAUTĀJUMS! LECAS JAU TAGAD, KAS BŪS VĒLĀK??? Čigānei, Viņķelei, Dālderim un Loskutovam VISPĀR NEVAR TICĒT! VIŅI meklē siltu vietiņu un LABU algu par slinkošanu un muldēšanu nākamajos 4 gados! Gaisā pasista kompānija! NEVIENS VĀRDS PAR SITUĀCIJAS UZLABOŠANU VALSTĪ, jo gaidīt vēl 4 gadus vairs NAV IESPĒJAMS? Noteikti ies kopā ar SC un ZZS!????!!! PATIESĪBA IR JĀNIM LAPIŅAM – viss jau atrodams eksistējošo partiju programmās……….Politologs Juris Rozenvalds tīri apmierināts, jo PATS TURPINA RAUDZĪTIES UZ AUSTRUMIEM – NAV MAINĪJIES UN NEMAINĪSIES……….

 18. Te pienāca Kinzulis - Atbildēt

  ”kā var nesolīt” – tas naivajiem ….

 19. Ja bijušajiem Saeimas deputātiem liktu iesniegt darba atskaiti (līdzīgi kā uzņēmumā), kas padarīts, viņkelei, čigānei un co, būtu ko parādīt vēlētājiem?

  Par visu notrallināto laiku sanāktu kāds valstiski svarīgs un atbildīgs darbs?

  Īsti nesaprotu tos, kas uz viņiem liek cerības (laikam zina vairāk), kas traucēja čakli strādāt un sasniegt mērķus (vismaz daļu) līdz šim?
  Pārējie izglītotie, bet naivie nelgas piesaistīti jau uz slīkstoša kuģa!!!
  Sekmes pārējiem!
  Brīvu vietu šobrīd daudz, vecie atklāti nevelk, pat oligarhi!

 20. Kas balsos par partiju kuru pārstāv aiz muguras sakrustoti pirkst,solījumi nav jāpilda,un,cīnītāja pret politiķu negodīgumu – kas pati kļuva par politiķi…Švaka cīnītāja,apkarojamo pusē nonākt izrādījās izdevīgāk…

 21. Cik labi,ka Vienotība attīrījās no piecnieka.Šķēla un cūcības Viņķele ar viņiem kopā darīja.Arī Āboltiņa aizies un atkal Vienotība būs labākā partija,kura tā nepatīk oligarhiem.Kā jau pēc žurnāla “IR”,ka Vienotību oligarhi jau agrāk plānoja noņemt un taisīja kompramatus.Balsošu tikai par Vienotību,bet jaunā partija ir galīgais “sviests”

 22. Lúdzu iepazīstiniet ar solisti ieks violetà kostíma.Daudzsolosa lokomotíve .Esmu gatavs par viñu nobalsot.

 23. Nu kāpēc tas zilrozā kolektīvs tā maskējas?
  Nu kāpēc neņem par paraugu ārlietu ministru un vienkārši neiznāk no skapja?
  Kāpēc tie zemteksti par daudzajiem un dažādajiem?

  Fui fui fui! 🙂

 24. Daudz veco vēžu. Ieverojamie zinătnieki, ja tiks Saeimā, bezjědzīgi tērēs savu dārgo laiku
  Pavļuts labak cilvekus butu priecējis ar savu klaviermākslu.

 25. Daudz veco vēžu. Ieverojamie zinătnieki, ja tiks Saeimā, bezjědzīgi tērēs savu dārgo laiku
  Pavļuts labak cilvekus butu priecējis ar savu klaviermākslu.

 26. spļāviens vēlēšanu urnā Atbildēt

  Varbūt šiem pēc orientācijas maiņas vajadzētu pāris gadus pastrādāt godīgu darbu un tikai tad atkal līst politikā?

 27. Gudri, pārsvarā jauni, bet jau ar pieredzi, cilvēki.
  Visticamāk, ka sorosisti.
  Bet,ja godīgi, manis pēc kaut sorosisti, ja tik to veco, sirmo komuņagu šļuru vienreiz patriektu uz neatgriešanos.
  Sen jau tovāriščiem uz mūrīša bet, kur tu šitos sarkanos partijniekus un nomenklatūrnieku penšus aizdzīsi … Savijušies un saaudušies visās varas ešelonlīnjās. Nu pēdējais laiks,nudien

 28. Kas tad Viņķeļiem vēl trūkst ka jātaisa vēl viena labējā-čekas maisu,darba devēju atbalsta jeb fašistiskā partija?

 29. Labi ka ir viņķeļveidīgie savākti, varēs šķelties labi.

 30. Zilrozā, nav labs manifests!

 31. Ļoti nesaprātīgs lēmums par Viņķeles un Čigānes piesaisti, partija zaudēs daudz potenciālo vēlētāju

  • tur ir vel briesmigaki kadri par Cigani un Vinkjeli. nu nav ko tur analizet.
   Vienkarsi izmegjina, vai var sitaa ielist otrreiz. Ja nevares, mekles vel veidus vai caur citam partijam libersti megjinas bazties virsuu.
   :Liberasti trinas un sie, sadas partijas ir tikai izpilditaju komandas.

   • Vinji ir jaskata un jamak atmaskot un atpazit kaa SUGA nevis jaieciklejas uz noteiktiem deguniem.
    Ja skatisimies taa, dabusim vislaik topasu tikai ar atskjirigu degunu.

 32. Līdzīgas svētlaimē apgarotas sejas reiz jau varēja redzēt, toreiz gan baznīcā pie altāra. Vai,mēslu čupu sadalot augšējā, vidējā un apakšējā slānī, tie vairs nebūs mēsli?

 33. No saraksta redzu tikai trīs atbilstošus kandidātus……

 34. Liekulības gadatirgus. Bet daudzi jau uzķersies. Nav pat pamatnostādnes izstrādātas, bet vispārēja visaptveroša kladzināšana jau notiek. Un kadri! Diez vai tie ko izšķirs. Ja nu vienīgi ieviesīs viendzimuma laulības. Liberāls mācītājs jau ir.

 35. Mēs dibināsim kustību ,, MĒS ESAM UZ,,!!!

 36. Tie ir tie paši, tādēļ es būšu pret.

  • Nee nee – ko tu. Vinji ir pavisam pavisam citi.
   Neredzi tak, ka 4.junijaa balto galdautu uzsedza paarejaa starp abiem saviem sojuziem? Balts galdauts – tatad tev jadomaa, ka nevainigi.

  • Izskatās, ka grib būvēt teritoriju priekš jebkura!!! Bet kā ar Valsti un pamattautu?????

 37. Kas ir taa ar izcirpto galvu?? Tas ir neomarksistu polituzraugu stils.
  kaa, atcerieties, padlaiku cekistiem, bij raksturigaas aadas jakas.

 38. Pateikts ir pietiekami daudz,lai tādu partiju jebkad vispār gribētu!

 39. Pašā vidū-koloratūrsoprāns?

 40. Anfisa>Alla Borisovna Atbildēt

  Amati jau sadalīti un algas apsolītas!

 41. Arī tauta,kas sastāv no daudzām-Eiropas,Āfrikas,Āzijas tautām.Varēsiet integrēt un paši integrēties!

 42. labticīgais vēlētājs Atbildēt

  paldies latvijas avīzei ,ka parādījāt šo kompāniju .atkal šīs pašas viņķeles čigānes un tām līdzīgie uzbāžas ar saviem pakalpojumiem ,varētu vienreiz prasties kaunu un aizvākties.

 43. Kas pirmais brauc,tas pirmais maļ! Atbildēt

  Atskrēja pirmie,lai ievēlētu sevi partijas valdē!

 44. Cik politiskajiem veidojumiem Viņķelis jau rakstījis saturu (jo neviena cita, kurš to varētu, parasti nav)?
  Taču visi ir tikai cilvēki, un iztēlei ir robežas 😉

 45. Jau tā nogulēti jau divdesmit septiņi gadi! Atbildēt

  “Ar pamazām,palēnām līdz pat….” (skat.tekstu), tas numurs vairs neies cauri! Gaidīšanas laiks beidzies!

 46. “Mēs esam par līdzpilsoņiem nepilsoņu vietā. Par valsti, kas pastāv vienā valodā”
  kā šis ir jāsaprot?

  Par stiprām, lielām ģimenēm… tas labi, bet ieskicējiet kaut lielos vilcienos ko mainīt, lai uz to virzītos?

 47. Sastāvs liekas dadzsološs.

 48. vai tiešām tas pats Kaščejevs bessmertnijs

 49. Saliedētība,pieejamība,atbalsts,iespējas... Atbildēt

  Nekā konkrēta! Neredzu te ne samazinātu,briselisku PVN pat rupjmaizei un paniņām,ne vienīgā ģimenes mājokļa atbrīvojumu no nekustamā īpašuma nodokļa,ne neapliekamo minimumu vismaz iztikas minimuma apmērā,ne visās ES valstīs pastāvošās neatkarīgās slimokases,kas menedžē veselības aprūpes naudu un slēdz līgumus ar ārstiem,ne atsevišķu pensiju fondu kā visā Eiropā.Izskatās,ka pat pasaulē augstākais PVN apbedīšanas un kremēšanas pakalpojumiem,jauno politisko kustību pilnībā apmierina! Nav arī saprotams,kas tad konkrēti tiks darīts,lai “globālie latvieši” varētu atgriezties modernā Latvijā! Pat vecie ieradumi nav aizmirsti-mieru joprojām nedod reformēšanas nieze-novadi par lieliem/par maziem! Vai nevajadzētu vismaz nogaidīt,līdz pabalsti būs tiešām aizstāti ar pamatienākumu,lai grūtībās nonākušie paspētu vismaz atsperties!

 50. Komanda jau būs diezgan intelektuāla. Par programmu tā pašlaik pārāk vispārīga, skaistu lozungu līmenī. Lai gan iesākumā jau neko daudz nevar gribēt

  • No tādiem Saeimas beņķus atsēdējušiem deputātiem neko vairāk gribēt nevar un nevajag. Ejiet MĀJĀS. Varētu par daudziem no šiem tukšpauriem un muļļām uzrakstīt nepadarītos darbus, bet ir svarīgākas lietas darāmas.

 51. Viņķele, Čigāne un Dālderis šai cienījamā kompānijā ir lieki.

 52. Absolūti nekā jauna! Visas pieminētās idejas var atrast pašlaik eksistējošo partiju “programās.” Nevienas idejas kā izskanējošo realizēt dzīvē.

Draugiem Facebook Twitter Google+