×
Mobilā versija
Brīdinājums +25.2°C
Eduards, Edvards, Edvarts, Varis
Sestdiena, 26. maijs, 2018
11. septembris, 2015
Drukāt

Bankomāts tālu, internetbanka nepieejama? Naudu varēs pārskaitīt arī ar telefonu (1)

Foto - ShutterstockFoto - Shutterstock

Lai pārskaitītu nelielas naudas summas no sava bankas konta citā, Latvijas iedzīvotājiem vienmēr vairs nebūs jāmeklē pieeja internetbankai. To varēs izdarīt krietni ātrāk, izmantojot savus mobilos tālruņus.

Šādus pārskaitījumus no viena konta citā dažu minūšu laikā nodrošinās pašmāju uzņēmumā “Monetizator” radīta alternatīva starpbanku maksājumu sistēma. Jau pašlaik šo pakalpojumu var izmantot banku “Nordea”, “Swedbank”, SEB un “Citadele” klienti.

“Monetizator” saņēmis Finanšu un kapitāla tirgus komisijas licenci, kļūstot par Latvijā pirmo uzņēmumu, kas drīkst sniegt šādu pakalpojumu. Šādas starpbanku maksājumu sistēmas radīšanā “Monetizator” ieguldījis 250 000 eiro. Līdz šā gada nogalei uzņēmums plānojis izvērst savu darbību arī Igaunijā. Bet uzņēmumā neslēpj, ka viņu mērķis esot iekarot arī citas Eiropas valstis.

“Ikdienā bieži atgadās, ka kabatā mums nav skaidras naudas, ko iedot savam bērnam pusdienām skolā. Vajag ātri “samest” naudu kolēģa apsveikšanai dzimšanas dienā vai draugu starpā “sadalīt” rēķinu restorānā,” stāsta Mārtiņš Kalniņš, viens no lietotnes “Monea” radītājiem, “bankomāts tālu, arī internetbankai piekļūt nav iespējams vai nav vairs vaļas to atvērt mobilajā tālrunī. Tā dzima ideja par jaunas alternatīvas starpbanku maksājumu sistēmas radīšanu, kas dod iespēju pārskaitīt naudu dažās minūtēs.”

Pārskaitāmajām summām gan ir ierobežojumi: vienam maksājumam – 99,99 eiro; vienas dienas maksājumiem – 250 eiro; viena mēneša maksājumiem – 500 eiro. Komisijas maksa par pārskaitījumu tās sūtītājam ir 2% no pārskaitāmās summas, pārskaitot līdz 2,5 eiro – 5 centi.

Kā jārīkojas mobilā tālruņa īpašniekam, lai izmantotu šo iespēju?

Mobilajā tālrunī, izmantojot lietotņu veikalus “App Store” vai “Google Play”, jāielādē aplikācija “Monea”. Kad tas sekmīgi izdevies, jānorāda savs konta numurs, maksājumu kartes dati, tāpat reģistrācijai tiek prasīts arī mobilā tālruņa lietotāja vārds, uzvārds un personas kods. Mārtiņš Kalniņš apgalvo, ka šo datu reģistrēšana esot droša, “Monea” neredzot un nesaglabājot maksājumu kartes informāciju.

Izmantojot “Monea”, iespējams pārskaitīt naudu visām mobilajā tālrunī reģistrētajām personām, turklāt neatkarīgi no tā, kurā bankā atvērts viņu konts.

Naudu pārskaitot lietotnē nereģistrētai personai, tā par pārskaitījumu saņems īsziņu, bet naudu tikai pēc reģistrēšanās minētajā starpbanku maksājumu sistēmā. Ja triju dienu laikā nereģistrēsies, tad nauda atgriežas pie sūtītāja.

Sabiedriskās domas pētījumu centra “SKDS” direktors Arnis Kaktiņš pieļauj, ka šo naudas pārskaitīšanas iespēju varētu izmantot diezgan daudz iedzīvotāju, ņemot vērā, ka aptuveni pusei no Latvijas iedzīvotāju kopskaita ir viedtālruņi. Šā gada maijā SKDS veiktajā aptaujā 39% atzinuši, ka izmanto mobilos tālruņus, lai piekļūtu internetbankai. Viņaprāt, tas liecina, ka nelielu naudas summu pārskaitījumiem ar laiku viņi varētu izmantot arī vienkāršāku un ātrāku veidu, ko tagad piedāvā “Monea”.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. un parastākiem tālruņiem,visi nelieto viedtālruņus

Draugiem Facebook Twitter Google+