Pastarīšu kaujā “Dinamo” pārspēj “Avtomobilist” 0

Rīgas “Dinamo” Kontinentālās hokeja līgas (KHL) regulārā čempionāta spēlē Liepājā piektdien ar 6:3 (2:2, 3:1, 1:0) uzvarēja līgas pastarīti Jekaterinburgas “Avtomobilist”, pārtraucot piecu zaudējumu sēriju.

Krievi nāk virsū kā melna nakts.. Ukraiņi nosauc laiku, kad vairs nevarēs noturēt fronti – ne ieroču, ne spēka nav
10 produkti, kuri traucē notievēt. Arī tādi, kurus uzskatām par veselīgiem
FOTO. Apskati, kāda automašīna bija pati populārākā tavā dzimšanas gadā! 69

Rīgas “Dinamo” labā divus vārtus guva Miks Indrašis, pa reizei precīzi bija Krišjānis Rēdlihs, Džeimijs Džonsons, Aleksandrs Žirū un Pols Šehura, bet “Avtomobilist” rindās trīs reizes izcēlās Staņislavs Žmakins.

Indrašis bez diviem vārtiem iekrāja arī divas rezultatīvas piespēles, bet trīs piespēles Mārtiņa Karsuma kontā, kamēr “Dinamo” aizvadīja savu rezultatīvāko spēli šosezon.

“Dinamo” rindās mačam tika pieteikti seši aizsargi un 13 uzbrucēji. Samainīti tika pilnīgi visi aizsargu pāri, malā paliekot Jēkabam Rēdliham un pie spēles laika tiekot Rodrigo Laviņam. Komandas pieteikumā atgriezās Raitis Ivanāns, bet Elvijs Biezais tika pieteikts kā 13.uzbrucējs. Vārtu drošība tikmēr tika uzticēta Mīkaelam Telkvistam, bet viņa dublieris bija jaunais Kristers Gudļevskis, kurš sastāvā tika iekļauts, lai spēlei varētu pieteikt papildus uzbrucēju.

Spēli aktīvāk un veiksmīgāk iesāka “Dinamo” komanda, jau pirmajās minūtēs pēc Roba Šrempa individuālā gājiena nopelnot iespēju spēlēt skaitliskajā vairākumā, kuru vienībai izdevās ātri realizēt. Spēcīgu Gunta Galviņa metienu no zilās līnijas atvairīja viesu vārtsargs Jevgēņijs Lobanovs, tomēr pirmais pie atsistās ripas piesteidzās Indrašis, raidot to vārtos.

Arī tālākajā trešdaļas pirmajā pusē “Dinamo” piederēja ievērojams pārsvars. Komanda regulāri prata radīt draudus pie pretinieku vārtiem, tomēr mača sākuma ofensīva pamazām mazinājās. Tā devītajā minūtē pēc Šehuras noraidījuma rīdzinieki divas minūtes bija spiesti spēlēt skaitliskajā mazākumā, ko gan komandai izdevās izturēt. Tomēr neilgi pēc atgriešanās pilnā sastāvā uz savas zilās līnijas kļūdījās Krišjānis Rēdlihs, kura klupiens ļāva Žmakinam netraucētam izslidot pret Telkvistu. Raidot ripu vārtsargam starp kājsargiem, rezultāts kļuva neizšķirts 1:1.

Cīņas 13.minūtē divu minūšu sodu uzbrukuma zonā izpelnījās Ivanāns, bet mazākuma pašā noslēgumā rezultāts kļuva jau 1:2. No aizvārtes “Dinamo” vārtu priekšā strauji izrāvās Aleksandrs Streļcovs, bet pēc burzmas un grūstīšanās ripu pāri jau guļošajam Telkvistam vārtos raidīja Žmakins, gūstot savus otros vārtus spēlē. Pēc straujās nonākšanas zaudētājos “Dinamo” spēlētāji laukumā izskatījās apjukuši, tomēr līdz trešdaļas beigām prata panākt neizšķirtu, kad no tālas distances metienu veica Krišjānis Rēdlihs – ripa vārtu priekšā mainīja savu lidojuma virzienu un iespurdza vārtu tīklā.

Līdzīgi kā pirmajā trešdaļā, arī otrās 20 minūtes pārliecinošāk sāka “Dinamo” pārstāvji. Lai arī “Avtomobilist” pretuzbrukumi bija bīstami un Telkvistam darba netrūka, iniciatīva piederēja Latvijas klubam. Sākotnēji vienība nespēja izmantot viena vīra pārsvaru, vairākuma laikā radot divas labas vārtu gūšanas iespējas, bet trešdaļas septītajā minūtē savu pēc lieliskas Indraša piespēles panāca Džonsons, kurš ar vienu pieskārienu pārvirzīja ripu vārtu tālajā stūrī, panākot 3:2 “Dinamo” labā.

Pēc zaudētājiem vārtiem “Avtomobilist” uzbrukumā sāka spēlēt daudz aktīvāk, divas minūtes spēlējot arī skaitliskajā vairākumā, kad noraidīts tika Džonsons. “Dinamo” ar kopējām laukuma spēlētāju un Telkvista pūlēm savu vārtu drošību tomēr nosargāja, bet trešdaļas 13.minūtē veica prettriecienu, kad otros vārtus mačā guva Indrašis – pēc Kristapa Sotnieka metiena ripu skāra Mārtiņš Karsums un Indrašis, pēdējām pārvirzot to vārtu tīklā.

Trešdaļas beigās otro rupjo kļūdu pieļāva Krišjānis Rēdlihs, zaudējot ripu savu vārtu tuvumā un nopelnot noraidījumu. Tajā “Dinamo” savus vārtus sargāja godam, tomēr pašā izskaņā ripa caur vairākiem spēlētājiem nonāca pie Žmakina, kurš guva savus trešo vārtus mačā un panāca 3:4. Kad jau šķita, ka trešdaļa noslēgsies ar vienu vārtu pārsvaru Latvijas klubam, veiksmīgi cīņā pie pretinieku vārtiem nospēlēja Indrašis, bet ripa nonāca pie Žirū, kurš ar precīzu plaukstas metienu atjaunoja divu vārtu pārsvaru.

Trešā trešdaļa ritēja aktīvā cīņā, tomēr abu komandu biežie uzbrukumi par vārtu guvumiem negādāja. Klusuma brīdis beidzās trešdaļas astotajā minūtē, kad pēc cīņas pie pretinieku vārtiem un ripas izkarošanas no aizsargiem izcēlās Šehura. Latvijas klubs mača izskaņā centās spēlēt piesardzīgi, nesteidzoties ar uzbrukumu veidošanu un uzmanīgi darbojoties savu vārtu priekšā. Lai arī viesiem padevās vairāki bīstami uzbrukumi, “Dinamo” pozīcijas ne uz brīdi netika apdraudētas.

Maču nebija iespējams aizvadīt “Arēnā Rīga”, jo tur sestdien notiks pasaules čempionāta posms motofrīstailā – Latvijas “Grand Prix”.

Arī iepriekšējās trīs sezonās Rīgas “Dinamo” gadījumā, ja “Arēna Rīga” bija aizņemta, savas mājas spēles aizvadīja “Liepājas metalurga” ledus hallē Liepājā un rezultāti bijuši veiksmīgi – otrajā sezonā tika aizvadīti mači pret Čerepovecas “Severstaļ” (3:2) un Ņižņekamskas “Ņeftehimik” (6:3), bet trešajā un ceturtajā sezonā pa vienai spēlei attiecīgi ar Sanktpēterburgas SKA (1:2 pēcspēles metienos) un Magņitogorskas “Metallurg” (2:1 pēcspēles metienos).

“Avtomobilist” komandai Liepājā varēja palīdzēt iepriekš ar darba vīzām problēmas piedzīvojušie kanādiešu aizsargs Braņislavs Mezejs un slovāku uzbrucējs Rastislavs Špirko, bet vēl viens komandas leģionārs – iepriekš divas sezonas Rīgā aizvadījušais vārtsargs Kriss Holts, kuram arī bija nopietnas problēmas ar savu darba vīzu – mačam nebija pieteikts.

Tikmēr Rīgas “Dinamo” komandai šajā mačā nevarēja palīdzēt aizsargs Matjē Karls, kurš diskvalifikācijas dēļ izlaida pēdējo, otro, spēli.

Rīgas “Dinamo” komanda pirms šī mača nebija spējusi uzvarēt pamatlaikā nevienā no desmit oktobra spēlēm un bija zaudējusi piecos mačos pēc kārtas. Tagad “Avtomobilist” komanda nav spējusi uzvarēt pēdējās piecās spēlēs.

Iepriekšējā spēlē otrdien Rīgas “Dinamo” ar rezultātu 3:5 piekāpās Austrumu konferences līdervienībai Čeļabinskas “Traktor”

Pēc šī mača Rīgas “Dinamo” pirmdien uzsāks trīs izbraukuma spēļu sēriju, kurās sacentīsies ar Latvijas speciālistu Oļega Znaroka un Harija Vītoliņa trenēto līgas čempionvienību Maskavas “Dinamo”, spēcīgo Sanktpēterburgas SKA komandu un Baltkrievijas vienību Minskas “Dinamo”. Savukārt pēc tam sāksies novembra starptautiskais pārtraukums.

Rietumu konferences kopvērtējumā Rīgas “Dinamo” ar 20 punktiem 21 spēlē joprojām atrodas pēdējā, 14.vietā. Tā par trim punktiem atpaliek no tuvākajām komandām, bet izslēgšanas spēļu zona ir piecu punktu attālumā. Savukārt “Avtomobilist” ar 13 punktiem 20 cīņās ir ne tikai pēdējā vietā Austrumu konferencē, bet arī visā līgā. Jekaterinburgas klubs no “play-off” zonas atpaliek par 17 punktiem.

Kā ziņots, regulārajā čempionātā katra komanda ar katru tiksies divas reizes, bet ar vienu vienību – četras reizes. Rīgas “Dinamo” četras reizes sacentīsies ar Baltkrievijas klubu Minskas “Dinamo”. Kopumā regulārajā čempionātā katra komanda aizvadīs pa 52 mačiem – pa 26 spēlēm savā laukumā un izbraukumā.

Rīgas “Dinamo” komandai šosezon izvirzīti visaugstākie mērķi, proti, izcīnīt Gagarina kausu. Savukārt minimālais komandas uzdevums ir iekļūšana izslēgšanas spēlēs.