Latvijā
Politika

Pašvaldību vēlēšanas 2017: Iedzīvotāji nākamnedēļ saņems svarīgu vēstuli 16

Šonedēļ Pilsonības migrācijas lietu pārvalde (PMLP) ir sākusi paziņojumu par vēlēšanām sagatavošanu un izsūtīšanu vēlētājiem. Ar to starpniecību vēlētāji tiks informēti par savu vēlēšanu iecirkni un balsošanas kārtību šā gada 3. jūnija pašvaldību vēlēšanās. Par to šodienas preses konferencē informēja Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) Personas datu apstrādes departamenta direktors Uldis Apsītis.

Pavisam PMLP ir sagatavojusi un izsūtīs 1 419 856 vēstules. Paziņojumi tiks sūtīti visiem vēlētājiem, kuriem ir spēkā esoša dzīvesvietas deklarācija Latvijas teritorijā. Vēlētāji, kuriem nav spēkā esošas dzīvesvietas deklarācijas, ir iekļauti kādā no tās pašvaldības iecirkņiem, kas atbilst viņu pēdējai reģistrētajai dzīvesvietai Latvijā.

Tie vēlētāji, kuri nākamās nedēļas laikā paziņojumus nesaņems, savu vēlēšanu iecirkni var noskaidrot tiešsaistē, PMLP mājaslapā www.pmlp.gov.lv vai no 27. marta šīs izziņas sniegs arī Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) uzziņu tālrunis 67049999. Tālrunis strādās darba dienās no pulksten 8.00 līdz 20.00.

Par visām nesakritībām vēlēšanu iecirkņu un mājokļu adresēs līdz 16.maijam vēlētāji tiek aicināti informēt PMLP teritoriālās nodaļas.

Saistītie raksti

No 27. marta līdz 16 .maijam ir iespēja iecirkni mainīt. Mainīt iecirkni varēs uz jebkuru citu iecirkni savas pašvaldības robežās vai uz jebkuru citu iecirkni pašvaldībā, kurā vēlētājam pieder reģistrēts nekustamais īpašums. Pieteikt iecirkņa maiņu iespējams gan internetā, PMLP mājaslapā www.pmlp.gov vai portālā www.latvija.lv, gan klātienē jebkuras pašvaldības dzīvesvietas deklarēšanas iestādē. Mainot iecirkni klātienē, jāaizpilda pieteikums un jāuzrāda pase vai personas apliecība. Mainot iecirkni uz pašvaldību, kurā vēlētājam pieder nekustamais īpašums, papildus jāuzrāda arī īpašumtiesības apliecinošs dokuments – zemesgrāmata vai izziņa no zemesgrāmatas.

Pašvaldību vēlēšanu dienā, 3. jūnijā, vēlēšanu iecirkņi balsotājiem būs atvērti no pulksten 7.00 līdz 22.00. Savukārt trīs dienas pirms vēlēšanām – 31.maijā, 1. un 2.jūnijā, būs iespēja nobalsot iepriekš. No 29.maija varēs pieteikt balsošanu vēlētāju atrašanās vietā tiem vēlētājiem, kuri veselības stāvokļa dēļ nevar nokļūt vēlēšanu iecirknī. Lai izmantotu šo iespēju, vēlētājam vēlēšanu dienā jāatrodas sava iecirkņa teritorijā. Piedaloties vēlēšanās nepieciešams derīgs personu apliecinošs dokuments – pase vai personas apliecība.

LA.lv