×
Mobilā versija
Brīdinājums +19.7°C
Ritma, Ramona
Piektdiena, 20. jūlijs, 2018
2. maijs, 2017
Drukāt

Patoloģijas centra darbinieku privātbizness slimnīcā (18)

Foto - Dainis BušmanisFoto - Dainis Bušmanis

Saņēmusi preses jautājumus, Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas valde ir “pamanījusi” gadiem ilgušu situāciju: slimnīcas Patoloģijas centra, kurā atrodas slimnīcas morgs, telpas izmanto apbedīšanas pakalpojumu sniegšanas uzņēmums “Riets Plus”, kura īpašnieces ir divas paša Patoloģijas centra darbinieces.

Kā rāda “Lursoft” datubāze, jau kopš attiecīgi 2003. un 2008. gada SIA “Riets Plus” valdes locekles ir 1947. gadā dzimusī Ludmila Krūmiņa un 1950. gadā dzimusī Olga Gricino, kurām uzņēmumā arī pieder pa 30 procentiem kapitāldaļu (pārējie 40% pieder 1969. gadā dzimušajam Artūram Krūmiņam). Viņas abas ir uzņēmuma līdz­īpašnieces jau kopš tā dibināšanas 2003. gadā.

Kā oficiālo nodarbi SIA “Riets Plus” ir uzrādījusi “apbedīšanu un ar to saistīto darbību”, un jau kopš 2008. gada 10. decembra tai ir oficiāli noslēgts telpu nomas līgums ar Rīgas Austrumu klīnisko universitātes slimnīcu. Līguma summa gan netiek atklāta, taču slimnīcas valde norāda, ka apbedīšanas pakalpojumu firma apņēmusies ne tikai maksāt nomas maksu par telpām, bet arī veikt telpu kosmētisko remontu un izmantot Patoloģijas centra morga maksas pakalpojumus.

Kā liecina novērojumi Patoloģijas centrā, reāli apbedīšanas uzņēmums tur īrē trīs telpas – līdz ar flīzētu zālīti blakus morga telpām, kur tiek glabāts zārku krājums, vēl ir neliels kabinets, kuram uz durvīm norādīts SIA nosaukums un “aģenta” Alekseja Dedoviča mobilā tālruņa numurs, kā arī stratēģiski svarīgākais – kabinets otrajā stāvā, pa kura logu iespējams redzēt, kad pagalmā ierodas aizgājēja tuvinieki, un doties viņus “pārķert”.

Taču ne tikai šie apbedīšanas biznesam un “cīņai par nelaiķiem” īpaši izdevīgie apstākļi ir tie, kas uzņēmumu “Riets Plus” nostāda īpašā situācijā. Slimnīcas dokumentācija rāda, ka L. Krūmiņas un O. Gricino vārdi atrodami arī Patoloģijas centra Vispārējās patoloģijas nodaļas darbinieku skaitā. Vēl vairāk – šīs nodaļas darbinieku vidū atrodams arī “aģenta” Alekseja Dedoviča vārds.

Tas faktiski nozīmē, ka gadiem ilgi Austrumu slimnīcas un tās Patoloģijas centra vadība ir pievērušas acis uz faktu, ka vienas un tās pašas personas vienlaikus ir gan Patoloģijas centra darbinieki, gan arī šajā centrā strādājošas privātfirmas darbinieki un pat līdzīpašnieki.

“Normatīvie akti paredz, ka darbiniekiem ir tiesības slēgt darba līgumu ar vairākiem darba devējiem. Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas rīcībā nav informācijas par to, vai tās darbinieki strādā citās darbavietās,” šāda bija pirmā slimnīcas vadības atbilde uz jautājumiem saistībā ar šo situāciju.

Pievienot komentāru

Komentāri (18)

 1. Mans tēvs bija galdnieks,
  Es galdnieka dēls,
  Mans tēvs taisa zārkus,
  Bet līķus taisu es!

  • beidzot medicīniskāaprūpe sāk uzlaboties ,un slimnīcu personāls uzlabu pacintu apkalpošanu -caur slimnīcu uz morgu ,bet no turienes jaukā ceremonijā -bedrē

 2. latvānis prastais Atbildēt

  Laikam esmu dumjš, bet nudien nesaprotu, kas tur slikts? Neba visiem tādā brīdī pietiek spara rīkot iepirkumu konkursu …

 3. patieshaam, shito fignju leetais lapseens uzskribeleejis? Izmeljchal tu, lapseen, izmeljchal.

 4. Ha, ko nu tuudalinji taa saaurojushies? Tas pats, desmitreiz lielaakaa apjomaa notikaas tuudalinju fizikaali energjeetiskajaa instiituutaa, kuru vispaar deeveeja arii par riepu tirgoshanas instituutu un par telpu iziireeshanas instituutu. Tad kad ministrija beidzot to perverso situaaciju saaka labot – taa no tuudalinjiem bija kolektiivais breeciens: aaaaaaa, suunu ciemaa zinaatni izniicinot.

 5. interešu konflikts

 6. Lato laikam ir izsmēlis visus tematus. Zemāk vēl var krist?

  • Lato uzkāpa tev uz astes ?
   Citiem apbērētājiem jāmaksā kukuļi,, lai uzzinātu, ka kāds nomiris, bet te, valsts darba laikā, sēž degunu logā un makšķerē klientus !!!

   • Latviešu būtība šķend’jas ,ka pašm nav naudas ,nevar bopelnīt Bet ,ja kāds parāda blēžu pelnīšanās veidus ,rīt virsū atklājējam Valsts telps ,apmaksāts darba laiks ,bet tajā pašā laikāpietiek vaļas ,lai ar savu bizmeesu nodarbotos Bet jūs tak no saviem nodokļiem algojatšo specu Muļķu bars !

 7. Tādas muļķības, kāpēc gan turpat uz vietas, lai nepiedāvāt šādu pakalpojumi? Kad jāapglabā kāds tuvinieks, neviens nav īsti spējīgs racionāli spriest un nevienam nav vēlmes meklēt “labāko” apbedīšanas biroju, kāpēc gan nepiedāvāt šis visas lietas sakārtot vienā vietā. Jo vienmēr ir tā sajūta, kad tikai ātrāk šis viss paies. Kurš pirmais brauc, pirmais maļ.

 8. Informācijai par svaigajiem “klientiem” zelta vērte. Starp citu, pirms mēneša vienā no lielajām pilsētām ( Kurskā?) prokuratūra sāka izmeklēšanu pēc tam, kad uz ātrās palīdzības izsaukumu ATKĀRTOTI pirmā ieradās morga mašīna …

 9. Neredzu problēmu – cilvēki godprātīgi dara savu darbu, klientiem sūdzību nav, cenas pieņemamas. Konkurentu skaudība vienmēr ir, bija un būs – nevajag savas nemākulības un klientam neizdevīgo pakalpojumu dēļ citiem klientiem apzināti radīt problēmas.

  • klientin , pasteidzies ! Atbildēt

   Netais biznesam problēms

  • Pareizāk būtu niks – Pakalpojuma sniedzējs, nevis – Piederīgais!

   Cilvēki godīgi dara savu darbu? Tiešām?! Apbedīšana un cilvēka sagatavošana bērēm ir emocionāli ļoti smaga situācija tuviniekiem, ko veikli izmanto apbedīšanas nozares veiklie darboņi. Tas ir laiks, kad radinieki nedomā, cik tas īsti maksā, un cilvēks uzskata, ka tas ir neētiski – prasīt, kāpēc tieši tik ir jāmaksā?! Apbedīšanas kantori ar šo situāciju rēķinās un lieliski apzinās, ka visi klusēs un nerunās…

   Klientiem nav sūdzību? Kā nu nav?! Ir un vēl kādas! Apbedīšanas nozares noslēpumainā cenu politika un ētikas pārkāpumi!!! Sākotnēji tuvinieki ar apbedīšanas firmu vienojas par vienu cenu, bet beigās izrādās, ka jāmaksā būtiski vairāk, jo sākotnēji tiek noklusēts par pievienotās vērtības nodokli un beigu galā pakalpojumi pēkšņi izrādās dārgāki.

   Cenas pieņemamas? Apbedīšanas birojos nav izlikti cenrāži!!! Apbedīšanas pakalpojumu sniedzējiem nav nekādas interneta mājaslapas, kur būtu cenas. Patērētājam nav iespējams izvērtēt esošo cenu līmeni un salīdzināt to ar citu. Lielākoties ir tikai apraksts par pakalpojumiem, bez cenrāža, jo tas taču ir tik izdevīgi! Informācija ar sarakstu par to, kas bērēs būs nodrošināts, bez cenas minēšanas tiek uzrakstīta ar roku uz lapiņas. Tas ir ierasts “čeks” apbedīšanas kantoros – vienkārša piezīmju lapiņa, uz kuras ar roku sarakstīti firmas nolīgtie pakalpojumi, to cenas un gala summa.

   Apbedīšanas kantori un morgu pakalpojumi ir viena liela nesakārtota nozares niša!

   • Gluži kā medicīnā -brīva izmaksu improvizācija tāpēc ārsti tik aktīvi metas apbedīšanas pakalpojumoe Un ir vēl viena lieta -paši rada apbedāmos ,paši apbeda amatu apvienošanas kārtībā

 10. Aptieku un norieta bizness ir neizsmeļams un vienmēr auglīgs.

Draugiem Facebook Twitter Google+