×
Mobilā versija
Brīdinājums +27°C
Magda, Magone, Mērija, Magdalēna
Pirmdiena, 23. jūlijs, 2018
18. maijs, 2017
Drukāt

“Patriot” raķetes Baltijā? (26)

Foto - LETA/AFPFoto - LETA/AFP

Pretgaisa aizsardzības raķetes "Patriot"

ASV bruņotie spēki apsver iespēju uz laiku Baltijā izvietot “Patriot” pretgaisa aizsardzības raķešu bateriju, atsaucoties uz avotiem ASV bruņotajos spēkiem, ziņo aģentūra AFP.

Tas nepieciešams, gan lai stiprinātu sabiedroto spēku spējas, gan lai tie pildītu agresijas atturēšanas funkciju, jo rudenī Krievijā un Baltkrievijā gaidāmas plaša mēroga mācības “Zapad-2017”. Lietuvas aizsardzības ministrs Raimunds Karoblis par šā gada “Zapad” mācībām izteicies, ka šogad tajās tikšot simulēts uzbrukums NATO. “Tā nav aizsardzības [situācija], iespējams, ka tā ir simulācija uzbrukumam NATO – konkrēti Baltijas valstīm un, iespējams, Polijai. Jā, par to liecina mūsu un sabiedroto izlūkošanas dati,” teica Lietuvas aizsardzības ministrs.

AFP par iespējamo raķešu izvietošanu uz NATO militārajām mācībām Lietuvā ziņo, atsaucoties uz avotiem ASV bruņotajos spēkos. Ziņa parādījās laikā, kad Lietuvā viesojās ASV aizsardzības sekretārs Džeimss Metiss. “LA” jautājumu par iespējamo “Patriot” raķešu izvietošanu uzdeva arī ASV vēstniecībai Rīgā, taču rakstiskā atbilde bija nekonkrēta, kas varētu liecināt, ka šādi plāni tiešām tiek apsvērti. “Jūlija sākumā ASV armija Eiropā un tās partneri NATO koalīcijā īstenos plaša mēroga pretgaisa aizsardzības vingrinājumus visā Eiropā, ar daudzu alianses dalībvalstu iesaisti, tostarp Lietuvā. Šo ikgadējo un regulāro vingrinājumu mērķis ir stiprināt spēju savietojamību starp sabiedrotajiem NATO,” atbildēja ASV vēstniecības Preses un kultūras nodaļa. Jāatgādina, ka Baltijas valstu tuvumā Krievija savā Rietumu kara apgabalā izvietojusi pretgaisa raķešu sistēmas “S-300” un “S-400”, kas tāpat kā amerikāņu “Patriot” ir ātri pārvietojamas.

Atzinīgi par raķešu kompleksa “Patriot” iespējamo izvietošanu Baltijā izsakās bijušais aizsardzības ministrs, Eiropas Parlamenta deputāts Artis Pab­riks, kurš savulaik pats aicināja sabiedrotos spert šādu soli. “Pašlaik izpratne valstī par vajadzībām valsts aizsardzībai ir uzlabojusies. Atceros, ka, esot aizsardzības ministra amatā, man bija jācīnās par katriem 100 000 eiro, parlamentā nebija sapratnes, un arī bijušajam prezidentam Andrim Bērziņam tās nebija,” atceras A. Pabriks. Viņš skaidro, ka pretgaisa aizsardzība ir tieši tas punkts, uz kuru tagad jāliek uzsvars.

Aizsardzības ministrijas valsts sekretārs Jānis Garisons uz hipotētisku jautājumu, cik izmaksātu vidēja rādiusa pretgaisa aizsardzības sistēma ap Rīgu, pērn atbildējis, ka summa ir ap 150 miljoniem eiro. Pašlaik Pretgaisa aizsardzības divizions darbojas NBS Gaisa spēku bāzē Lielvārdē, kā arī Rīgas garnizonā Zemessardzes mugurkaula bataljons ir 17. pretgaisa aizsardzības bataljons, kas dislocēts netālu no lidostas “Rīga”. Līdz nākamā gada oktobrim tiks izveidota profesionālā dienesta vienība ar pretgaisa aizsardzības spējām Latgalē. “”Patriot” raķešu kompleksus pašlaik nevaram atļauties, to nevar neviena no Baltijas valstīm, tādēļ ļoti priecāšos, ja mūsu sabiedrotie tos izvietos pie mums. Mācības “Zapad-2017″ ir nopietns iemesls, lai stiprinātu agresijas atturēšanas spējas,” vērtē A. Pabriks. Pašlaik Latvijai pretgaisa aizsardzības jomā nepieciešams iegādāties vismaz “Stinger” raķešu sistēmas, ko mūsu valsts varot atļauties.

Krievija uz ziņām par “Patriot” raķetēm Baltijā reaģējusi agresīvi. Viens no piemēriem ir Krievijas Aizsardzības ministrijas propagandas kanāla “Zvezda” portālā publicētā dezinformējošā ziņa, ka Baltijas valstis kļūst par kodolvalstīm un iegūs iespējas izmantot amerikāņu kodolieročus. Šādiem apgalvojumiem nav pamata. “Zvezda” citē NVS valstu institūta direktora vietnieku Vladimiru Jevsejevu, kurš pārmet, ka tiek pārkāpts Kodolieroču neizplatīšanas līgums.

A. Pabriks atgādina, ka NATO ir trīs kodolvalstis – ASV, Apvienotā Karaliste un Francija. NATO līguma piektais pants ietver iespēju aizsardzības nolūkos arī lietot kodolieročus, tomēr lēmumu šādā teorētiskā situācijā pieņem kodolvalsts, nevis citas alianses valstis, kurās tie izvietoti.

Patriot_GN_6-664x457

Pievienot komentāru

Komentāri (26)

 1. Patriot rakesu sistemu Baltijas valstis un Polija ir jaizvieto nekavejoties.Bet vai labak butu negaidit kamer Launuma Imperija militari,politiski,finansiali un sociali parstas eksistet ka lielvalsts,ka tas ir paredzets lidz 2020.gadam ? Varbut si sabruksana ir japaatrina ?

 2. Pret krievu nacistiem ir jaaizsargājas.

  • Самый главный фашист – это ты! Вырежи слова в рамочку, и молись на них, сколько влезет. Дебил есть дебил. Прекрати воровать чужие ники, сука!

 3. Vai tiešam jau šogad sāks karot? Nez cik to agresoralgotņu jau savilkts Latvijā. Katru nedēļu militārlūžņi velkās iekšā, bet ārā gan neved! Nu jau svešie zābaki būs vairāk kā komunistu laikos! Kaut viņus Pērkons saspertu!

 4. Pasaulē ir pie varas un draudus rada Tramps ar kovboja domāšanu un bijušais ļeņingradietis no huligānu aprindām.Tādi frukti paliks pie sava lai tur vai kas.Hruščovs un Kenedijs tomēr bija daudz gudrāki ,atrisināja Kubas krīzi un visa pasaule uzelpoja. Pēc tam Hruščovs ar Kenediju pat gandrīz par draugiem palika.

 5. Ja šie te būs, tad būs miers mājās un cilvēkiem priecīgs prāts. Amen!

 6. Милитаристкий психоз продолжается! Давайте, давайте, завозите хоть чёрта лысого. Одной мишенью станет больше. Останется только спичку поднести. Безопасности больше не становится от этого, а вот вероятность случайного возникновения войны, от простой ошибки рядового исполнителя, только возрастает. Хотите быть театром военных действий?! Что останется от нашей страны тогда?

  • slims esi? domaa ka paspeesi aizmukt, ja tie lielie saaks ar bumbaam meetaaties???

  • Vai tas bija iespējams līdz

  • Vai tevis piesauktā “psihoze”bija iespējama pirms 2014 gada martam? Kas toreiz tāds īpašs notika? Vai esi lasijis Budapeštas memorandu? Vai parakstot memorandu bija minētas atsauces uz Krimu? Kā vienmēr neatbildēsi uz jautājumiem? Vai neesi dzirdējis par iespējamo Baltijas valstu galvaspilsētu bombardēšanu?

   • Так ваш психоз и не заканчивался никогда! Как начался сразу после приоборетения «независимости», так и продолжается до сих пор. То накаляясь, то затухая.
    А ты знаешь, что Будапешстский мерорандум так и не был ратифицирован ни одной из стран, его подписавших?! Украинская рада первая же отказалась его ратифицировать. Соглашение под давлением Америки, украинцы конечно же выполнили, и атомное оружие вывезли. Впрочем, по другому и быть не могло, ведь реально украина никогда не владела и не распоряжалась атомным оружием. Вы лучше представили бы себе альтернативу: чокнутых придурков на майдане, которые имели бы возможность применять атомное оружие! Так что, Крым здесь абсолютно ни при чём. Просто здравый выбор людей, не желающих жить в чумной стране.
    Да, и про возможную бомбардировку балтийских столиц, бредил, насколько я помню, как раз какой то отставной английский генерал – маразматик. Так что, все вопросы к нему.

    • Za Staļinu! Za Pūķinu! Za roģinu! Vperjod! Bļ@!!

    • Nepeldi projām no jautājuma, poļitruk! Ja nav argumentu, tad tā arī saki!

     • А никто от вопроса и не уходил. Это у тебя самого нет аргументов. Мерорандум то юридической силы не имеет без ратификации. Говорить вы можете всё, что угодно, но факты вещь упрямая.

     • Nemocies uzdodams jautājumu tam kroplim.
      Tādus kā viņš pagaidām jāignorē.Tas kucēns kurš rej,nekož!

     • Как будто ты сам кусаешься, земноводное. У тебя и зубов то нет поди. Сиди с своём игноре пока от скуки не здохнешь!

  • Komentaram no 18.05.2017.
   Urla, iznemuma karta Jums taisniba .No Jusu Launuma Imperijas ar cekistu salasnam pari paliks tikai pretigums par siem cilveces atkritumiem.

 7. Brīnums, kā kremļa troļļi aizgulējušies !
  Varbūt nokrutko pēdējās piles iepriekšējā honorāra ?

  • Вы прекрасно можете сходить с ума и без нас. Вперёд и с песнями!

Draugiem Facebook Twitter Google+