×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.7°C
Jānis
Svētdiena, 24. jūnijs, 2018
12. decembris, 2013
Drukāt

Pēc AIDS programmas nopelšanas atkāpjas Rumānijas kultūras ministrs

Foto: LETA/AFPFoto: LETA/AFP

(FILES) This photo taken on December 21, 2012 shows Daniel Barbu, Romanian Ministry of Culture in Bucharest. Romania's Culture Minister Daniel Barbu stepped down on December 12, 2013 after sparking outrage over comments about AIDS funding, the prime minister's office told AFP. AFP PHOTO DANIEL MIHAILESCU

Rumānijas kultūras ministrs Daniels Barbu ceturtdien paziņoja par atkāpšanos no amata saistībā ar saniknojumu, ko izraisīja viņa izteikumi par finansējumu programmai, kas cīnās pret AIDS izplatību, paziņoja Rumānijas premjera birojā.

Barbu šonedēļ sacīja, ka “nevaru nedomāt, cik daudzus Šekspīra festivālus varētu noorganizēt, ja nebūtu programmas [cīņai pret AIDS] vai tās budžets tiktu uz pusi samazināts”.

Rumānijas Senāta spīkers Krins Antonesku trešdien paziņoja, ka vienīgais atzinības vērtais Barbu solis būtu viņa atkāpšanās.

Asociācija ar HIV/AIDS slimo cilvēku atbalstam UNOPA nosodīja ministra izteikumus, kā “lielāko apvainojumu pacientiem un ekspertiem, kas cīnās par viņu dzīvību glābšanu”.

Barbu vēlāk atvainojās par saviem izteikumiem.

Finansējums apmēram 12 tūkstošiem ar HIV/AIDS slimajiem cilvēkiem Rumānijā šogad sasniedza 45 miljonus eiro (31,6 miljonu latu) pretstatā 52 miljoniem eiro (36,5 miljoniem latu) 2012.gadā, informēja UNOPA, norādot, ka “tas ir krietni par maz pacientu vajadzību” apmierināšanai.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+