×
Mobilā versija
+11.7°C
Visvaldis, Nameda, Ritvaldis
Otrdiena, 24. aprīlis, 2018
30. marts, 2016
Drukāt

Nav izslēgts, ka “Mildronāta” aizliegums ir politisks pasūtījums, pauž uzņēmuma pārstāvis (1)

Foto - LETAFoto - LETA

Nevar izslēgt, ka Latvijas farmācijas uzņēmuma “Grindeks” ražotā medikamenta “Mildronāts” aizliegšana ir politisks pasūtījums, intervijā aģentūrai LETA izteicās “Grindeks” pārstāvniecības Krievijā Mārketinga nodaļas vadītājs Aleksandrs Kondratjevs.

Ņemot vērā, ka sports ir politikas turpinājums, nevar pilnībā izslēgt versiju, kuru izteicis “Grindeks” galvenais akcionārs Kirovs Lipmans, sakot, ka par 100% un 120% ir pārliecināts, ka Krievijas tenisistes Marijas Šarapovas dopinga skandāls ir politisks pasūtījums, viņš norādīja.

Šobrīd “Mildronāta” instrukcijā ir iekļauti norādījumi sportistiem, skaidroja Kondratjevs. “Tomēr neviens nesniegs datus par sportistu lietotāju īpatsvaru. Tam netiek sekots, un kompānija oficiālu informāciju neizplata,” uzsvēra “Grindeks” pārstāvis.

Pasaules Antidopinga aģentūra (WADA) no Latvijas farmācijas uzņēmuma “Grindeks” nav pieprasījusi dokumentus par medikamentu “Mildronāts” vai tā aktīvo vielu meldoniju, norādīja Kondratjevs.

Dokumentus iesniedza kompānija kopā ar Latvijas Valsts sporta medicīnas centra Antidopinga nodaļu, tomēr šī jautājuma apspriešana nenotika.

Faktu, ka “Grindeks” tīmekļa vietnē “grindeks.lv” ir attēlota tenisa bumbiņa un korti, Kondratjevs skaidroja ar sabiedrisko attiecību kampaņu saistībā ar to, ka šo preparātu ilgstoši ir lietojusi Šarapova.

“Tomēr es neteiktu, ka preparāts ir radīts galvenokārt sportistiem. Tieši pretēji, tas galvenokārt tiek rekomendēts lietošanai pacientiem neiroloģijā un kardioloģijā išēmiskās sirds slimības gadījumā, smadzeņu apasiņošanas traucējumu gadījumos, atjaunošanās gadījumos pēc insulta. Tas ir tā galvenais uzdevums,” sacīja uzņēmuma pārstāvis.

2014.gada beigās “Mildronāta” 250 miligramu preparāts tika reģistrēts kā bezrecepšu. “Mēs drīzāk rēķinājāmies, ka preparātu izmantos plašs lietotāju loks fiziskās un garīgās pārpūles laikā. Sportisti ir nenozīmīga klientu daļa,” viņš skaidroja.

No kopējā saražotā “Mildronāta” apjoma Krievijā tiek pārdoti 40% līdz 50%.

Krievija ir “Grindeks” galvenais noieta tirgus, kur uzņēmums realizē apmēram 19% apgrozījuma. Eksports uz Krieviju tiek veikts tieši no Latvijas, Igaunijas un Slovākijas, kur atrodas viena “Grindeks” rūpnīca.
“Mildronātu” ampulās ražo arī Krievijas pilsētā Ufā.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. Nu un kas,ka politisks pasūtījums,bet gan drīzāk iznāca reklāmas efekts Mildronātam! Man paziņa aptiekā teica,ka pēc šī skandāla pat Latvijā vairakkārtīgi palielinājās pārdotā Mildronāta apjoms un vairākkārt sāka lietot Mildronātu!

Draugiem Facebook Twitter Google+