×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.2°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
3. marts, 2016
Drukāt

Pedagogu algām šogad papildu līdzekļu vairs nebūs (1)

Foto-LETA/AFPFoto-LETA/AFP

Šogad nav iespēju iegūt vēl papildu līdzekļus pedagogu algām, šodien pēc tikšanās ar Latvijas Izglītības un zinātnes darbinieku arodbiedrību norādīja izglītības un zinātnes ministrs Kārlis Šadurskis (V).

“Mums ir Saeimas piešķirtais budžeta palielinājums mērķdotācijai. Šajā gadā citu iespēju nav,” uzsvēra ministrs.

Ja raugās uz nākotni, jāskatās, kāds grafiks būs turpmāk, pauda Šadurskis, uzsverot, ka ir jālūko, kā pieaugs finansējuma apjoms. Algu palielinājumam būtu jāparedz finansējums no mērķdotācijas pieauguma un skolu tīkla sakārtošanas.

Šadurskis apliecināja, ka nākotnē samazināsies skolu skaits, taču pagaidām gan viņš vēl nevarot pateikt, cik daudz skolu nāksies slēgt. Līdz ar to skolu tīkla sakārtošanas rezultātā gūtie līdzekļi būšot jāvirza pedagogu atalgojumam.

Tā kā skolu tīkla slēgšanas gadījumā daļa pedagogu zaudēs darbu, ir nepieciešams domāt par sociālo spilvenu, norādīja Šadurskis. Pēc viņa teiktā, tam gadā būtu nepieciešami 2,5 miljoni eiro. Šim mērķim pašlaik nav līdzekļu, atzina ministrs, tomēr viņš pauda, ka tā ir reālistiska prasība, turklāt “absolūti nepieciešama”.

Tā kā šī gada budžetā nav iespējams rast vēl papildu līdzekļus, ir jādomā par algu palielināšanas grafiku, sacīja ministrs.

Pašlaik vēl aizvien nav rasts papildu finansējums pirmsskolas pedagogu atalgojuma celšanai. Arī šoreiz Šadurskis pauda, ka šīgada budžetā to nevar atrisināt. Vienlaikus viņš solīja, ka 2017.gada budžetā šim jautājumam jābūt risinātam.

Pievienot komentāru

Komentāri (1)

  1. inteliģenti var tikai ar inteliģentiem ! Atbildēt

    Manīgi muļļāja un vilka un ar angažētiem arodbiedrības
    “vadītājiem” kopīgi iegrūda “inteliģentajiem”
    skolmeistariem PIGU !!!
    Kā krieviski saka: – Na, vykusi ! –

Draugiem Facebook Twitter Google+