×
Mobilā versija
Brīdinājums +15.9°C
Emīls, Egita, Monvīds
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
9. marts, 2014
Drukāt

Pērn teju puse karavīru no dienesta aizgāja pēc pašu vēlēšanās

Foto-LETAFoto-LETA

Nacionālo bruņoto spēku karavīru goda sardze Apvienoto Nāciju Organizācijas ģenerālsekretāra Bana Kimūna sagaidīšanas ceremonijas laikā pie Melngalvju nama.

Pagājušā gadā no dienesta bruņotajos spēkos atvaļinājās 318 karavīri, no kuriem 132 karavīri no dienesta aizgāja pēc pašu vēlēšanās, liecina Aizsardzības ministrijas izveidotajā militāro ziņu portālā “Sargs.lv” pieejamā informācija.

25% karavīru nepagarināja profesionālā dienesta līgumu, bet 18% karavīru dienestu neturpināja, jo sasniedza maksimālo vecumu. Pārējie dienestu pameta citu iemeslu dēļ.

Pašreiz bruņotajos spēkos dien aptuveni 4600 karavīru un 8000 zemessargu. 16% profesionālajā dienestā dienošo ir sievietes.

Savukārt pērn dienestam bruņotajos spēkos tika rekrutēti 212 karavīri, un 85 no viņiem sāka studijas Aizsardzības akadēmijā.

Vēlmi dienēt bruņotajos spēkos pērn izteica 396 kandidāti, bet studēt aizsardzības akadēmijā – 249 kandidāti. Atlasi pabeidza un konkursā uz dienestu bruņotajos spēkos piedalījās 227 kandidāti, bet uz studijām akadēmijā – 148 kandidāti.

Pērn iedzīvotāji aktīvi stājās arī zemessardzē – 481 mūsu valsts iedzīvotājs kļuva par zemessargu, savu brīvo laiku veltot brīvprātīgai militāro iemaņu apgūšanai. Lielākā daļa no brīvprātīgajā dienestā atnākušajiem ir gados jauni zemessargi.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+