Kultūra
Mūzika

“Perpetuum Ritmico” atklās Klaipēdas Koncertzāles rīkoto festivālu “Vasaras koncertu cikli”0

Foto – Leta/Ieva Leiniša

Šo ceturtdien, ar spilgtu pašu radītu koncertprogrammu “Pirmsākums – Genesis” Klaipēdas Koncertzāles parkā uzstāsies daudzsološais sitaminstrumentu ansamblis “Perpetuum Ritmico”, informē grupas menedžere Liene Vītola.

27. jūnija vakarā plkst. 20.00 Klaipēdas iedzīvotājiem un viesiem būs iespēja redzēt un dzirdēt profesionālo sitaminstrumentu ansambli “Perpetuum Ritmico” no Rīgas. Ar dinamisku performanci “Pirmsākums – Genesis” tiks atklāts festivāls “Vasaras koncertu cikli”, kas no 27. jūnija līdz pat 23. jūlijam norisināsies Klaipēdas Koncertzāles parkā.

“Koncertā dzirdamā mūzika būs izteikti ilustratīva, tā liks klausītājiem iztēloties gan viļņojošu jūru, gan vēju, kas dzenā saulē sasilušās smiltis, gan maģiski virmojošo ziemeļblāzmu virs Antarktikas ledus laukiem. Turpat arī industriālās pasaules skaņas ar rūpnīcām, pelēkām ielām un lieliem dūmeņiem, visbeidzot arī bezrūpīga dzīve kaut kur tālu, tālu prom no steigas,” atklāj ansambļa dalībnieks Elvijs Endelis. “”Pirmsākums – Genesis” ir vērienīga paša ansambļa radītas oriģinālmūzikas performance, kas pārsteigs klausītājus ar neparasto un mūsdienīgo dramaturģiju.”

Festivāls “Vasaras mūzikas cikls” Klaipēdā notiek jau 9. reizi, priecējot klausītājus ar dažādu žanru akadēmiskās mūzikas performancēm, ko caurstrāvo Lietuvas vasaras smarža, vieglas jūras brīzes un neatkārtojamu atmosfēru piešķirošas dabas parka skaņas.

“Perpetuum Ritmico” ir vienīgais pastāvīgi koncertējošais profesionālais sitaminstrumentu ansamblis Latvijā, kas aktīvi darbojas uz pašmāju un ārvalstu skatuvēm kopš 2014.gada. Ansambli raksturo kreativitāte, jauneklīga enerģija un crossover stila repertuārs. Mūziķi – Mikus Bāliņš, Elvijs Endelis, Guntars Freibergs un Ernests Mediņš – ir koncertējoši sitaminstrumentālisti, kas savu izglītību veidojuši kā Latvijā, tā ārzemēs. 2017. gadā ansamblis “Perpetuum Ritmico” tika nominēts Latvijas Lielajai Mūzikas balvai kategorijā “Gada koncerts”, šogad grupa nominēta “Spēlmaņu nakts” kategorijā “Gada muzikālās partitūras autors” ar skaņdarbu sēriju Latvijas Leļļu teātra izrādei “Salātlapiņa”.

LA.lv
VB
Vija Beinerte
Kultūra
Labas lietas priekam un iedvesmai vasaras vidū iesaka Vija Beinerte
19 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Rīgā būs skatāma viena no plašākajām ikonu privātkolekcijām
20 stundas
LA
LA.LV
Kultūra
Cēsu Mākslas festivāla turpinājumā kormūzikas koncerts, latviešu kino un izstādes
20 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Latvijā
Viens vedējs, lielāka cena. Maksa par atkritumu izvešanu var celties
28 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
Vides dienests sniedz paziņojumu par Baldonē atrastajām mucām
1 stunda
LA
LA.LV
Sports
Kā var tā neveikties? Ontužāns savā debijā slavenajā “Bayern” guvis smagu traumu 1
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
VARAM atklās pašvaldību reformas zvanu centru
2 stundas