×
Mobilā versija
Brīdinājums +16.5°C
Alberts, Madis
Pirmdiena, 18. jūnijs, 2018
31. augusts, 2012
Drukāt

Piebalgs: Latvijā ir jāpanāk lielāks eiro atbalsts sabiedrībā

Foto- LETAFoto- LETA

Latvijā ir jāpanāk lielāks eiro atbalsts sabiedrībā un ir jāskaidro iedzīvotājiem eiro ieviešanas nozīmība, piektdien intervijā LNT raidījumā “900 sekundes” teica Eiropas Savienības (ES) attīstības komisārs Andris Piebalgs.

“Es domāju, kā ir ļoti labi, ka valdība ieņem skaidru kursu uz iestāju eiro zonā. Manuprāt, Latvijas pašreizējais saraksts ar nosacījumiem, kas jāizpilda eiro ieviešanai, ir ļoti pārliecinošs,” teica Piebalgs.

Viņš gan uzsvēra, ka valdībai ir jāpanāk lielāks eiro atbalsts iedzīvotāju vidū. “Iedzīvotājiem ir jājūt zināms komforts. Nav jābūt obligāti sajūsmā, bet, ja eiro ieviešanu atbalsta tikai 15%, tad tas ir ļoti neliels skaits. Ne vienmēr ir jāpanāk, ka lielākā daļa iedzīvotāju ir pozitīvi, jo latvieši nekad nekliedz sajūsmā, taču ir jājūt drošība attiecībā uz eiro ieviešanu,”  teica Piebalgs.

Viņaprāt, ir jārīko vairāk pasākumi eiro ieviešanas skaidrošanā sabiedrībā un jādiskutē par šiem jautājumiem. “Arī reģionos jāskaidro – tas ir gandrīz kā vēlēšanu kampaņa,”  piebilda komisārs.

Piebalgs arī uzsvēra, ka eiro ieviešana ir ļoti nozīmīgs solis un tādēļ iedzīvotājiem ir jājūtas droši un jāzin, ka cenas līdz ar eiro ieviešanu nepalielināsies. “Latvijas iedzīvotāji, zinot slikto iepriekšējo pieredzi, ir nemierīgi, ka eiro ieviešana varētu pasliktināt viņu dzīves līmeni,”  teica Piebalgs.

Latvijā plānots ieviest eiro  no 2014.gada 1.janvāra. Ministru prezidents Valdis Dombrovskis iepriekš paziņojis, ka Latvija par eiro ieviešanu šajā datumā izšķirsies nākamā gada pavasarī.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+