Dabā
Laika ziņas

Piektdiena būs karsta, dažviet – spēcīgas pērkona lietusgāzes0

Foto – LETA/Zane Bitere

Piektdienas rītā Latvijā spīd saule, tikai vietām to aizsedz mākoņi vai migla, liecina meteoroloģiskā informācija. Nav nokrišņu. Pūš lēns vējš, vietām ir bezvējš.

Gaisa temperatūra piecos rītā Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra novērojumu tīklā bija no +12,9 grādiem Zosēnos un +14 grādiem Ventspils ostā līdz +18 grādiem Liepājā un +19,3 grādiem Rīgas centrā.

Deviņos rītā gaiss būs iesilis līdz +20..+25 grādiem, vienīgi Kurzemes rietumkrastā, kur saglabājas auksts ūdens jūrā, vietām būs zemāka gaisa temperatūra.

Maksimālā gaisa temperatūra ceturtdien bija +23..+30 grādu, bet Ventspils ostā tikai +20 grādu.

Augstākā gaisa temperatūra Eiropā 19.jūlijā bija +37 grādi Spānijā, Francijas dienvidos, Itālijā un Grieķijā. Līdz +33 grādiem gaiss sakarsa pat Ziemeļu Ledus okeāna piekrastē Norvēģijā. Zemākā gaisa temperatūra naktī uz piektdienu +2 grādi Islandē un Alpu kalnos.

Piektdien, saulei sakarsējot gaisu, Latvijā augs gubu mākoņi, daži no tiem pāraugs negaisa mākoņos, kas atsevišķās vietās atnesīs ļoti intensīvu lietu un lielu vēju, iespējama arī krusa, prognozē sinoptiķi.

Lēno vēju dēļ mākoņi būs mazkustīgi, lietusgāzes skars nelielas teritorijas, pārējā valstī tikai nedaudz uzlīs vai arī nokrišņu nebūs nemaz.

Sausākā un saulainākā piektdiena gaidāma piekrastē. Kurzemes rietumkrastā vietām iespējama migla.

Galvenokārt pūtīs lēns ziemeļu vējš, dienas gaitā tas kļūs mērens.

Gaisa temperatūra sasniegs +25..+29 grādus, nedaudz vēsāk būs vietām piekrastē, Kurzemes rietumkrastā dažviet nekļūs siltāk par +20 grādiem.

Rīgā gaiss sakarsīs līdz +27..+28 grādiem, pie jūras – līdz +24 grādiem. Lēnu vēju nomainīs mērens ziemeļrietumu vējš. Virs galvaspilsētas var izveidoties kāds negaisa mākonis, pārsvarā gaidāms sauss un saulains laiks.

Laikapstākļus nosaka zema spiediena apgabals. Atmosfēras spiediens 755-757 dzīvsudraba staba milimetri jūras līmenī.

Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centrs brīdina, ka vietām Kurzemē ir augsta ugunsbīstamība. Joprojām spēkā arī brīdinājums par tveici, kas turpināsies nākamnedēļ.

LA.lv