×
Mobilā versija
Brīdinājums +29.1°C
Rozālija, Roze
Otrdiena, 17. jūlijs, 2018
18. jūnijs, 2018
Drukāt

Franks Gordons: Rietumu un Krievijas lielajā pretstāvē vajadzīga modrība (11)

Foto - Timurs SubhankulovsFoto - Timurs Subhankulovs

Tieši šajā reģionā nupat noslēdzās NATO militārās mācības “Saber Strike 2018” faktiskā Savienoto Valstu vadībā, kurās piedalījās 18 000 karavīru no ASV, Bulgārijas, Kanādas, Horvātijas, Čehijas, Vācijas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Dānijas, Itālijas, Nīderlandes, Norvēģijas, Polijas, Rumānijas, Spānijas un no divām valstīm, kas nav NATO locekles, – Somijas un pirmoreiz Izraēlas. Jāatzīmē, ka Somijas kontingents piedalījās šajās mācībās brālīgās Igaunijas teritorijā. No amerikāņu bruņoto spēku vienībām vien “Saber Strike” piedalījās pāri par 950 bruņumašīnu, vairāk nekā 45 tanki un 60 helikopteri.

Šīs mācības ir pienācīga atbilde periodiskajiem Krievijas bruņoto spēku manevriem “Zapad”, kuru smaile vērsta pret tām pašām Baltijas valstīm un Poliju. Zināma psiholoģiska nozīme bija tam, ka mācībās “Zapad” īpaša loma bija piešķirta elites vienībai – Pleskavas gaisa desanta divīzijai ar ieplānoto “spēli” virzienā caur Igauniju uz Rīgu.

Mācības “Saber Strike 2018” ne tikai apliecināja vairāk nekā simbolisku solidaritāti, bet arī gatavību atvairīt “Putinijas” draudus no citas puses – Kaļiņingradas (bij. Kēnigsbergas) apgabalā izvietoto Krievijas bruņoto spēku uzbrukumu t. s. Suvalku koridoram – Polijas teritorijas trīsstūrim, kas iežņaugts starp Kaļiņingradas apgabalu un Baltkrieviju. Ja Krievijai izdotos okupēt šo trīsstūri, Baltijas valstis tiktu nogrieztas no Polijas un stratēģiski izolētas. Atvairīt briesmas un dot prettriecienu… Kā zināms, Kaļiņingradas apgabals ir ģeogrāfiski izolēts Krievijas Federācijas anklāvs, ko iekļauj Lietuva un Polija.

Pievienot komentāru

Komentāri (11)

 1. Iz "Ontūna Mazpusāna© arChīva" Atbildēt

  ;))))))

  “Kas arī bija jāpierāda”, kā ir sacīts. Tātad – šajā pašreizējā MUĻĶU zemes SILES “de(R)mokrātiskās valsts” parodijā “eurolatv(ĀN)ijā” un tās pa lēto angažētajos “lojālpatrEJotiskajos” masmēdekļos klaji PRETLIKUMĪGA un nožēlojami prasta C_E_N_Z_Ū_R_A rullē, vēl joprojām?!? ;)))

  “Jo vairāk (lumpen)sabiedrība attālinās no patiesības, jo vairāk (un lopiski trulāk) tā neieredz tos (normālos cilvēkus), kuri to vēsta.”
  / apt.cit.aut. – Džordžs Orvels /

  =======

  Ir sacīts: “Pretinieks (galvenokārt – tikai šķietamais jeb tendenciozi iedomātais “pretinieks”), kurš atklāj mūsu kļūdas, ir pat nesalīdzināmi vērtīgāks nekā šķietamais “draugs”, kurš vēlas tās noslēpt.”

  Un, arī: “Gudrs ir NEVIS tas, kas pa glupo “kaujas uz dzīvību un nāvi” ar stipr(āk)u pretinieku (vai pat iedomātu “ienaidnieku”), BET GAN – tas, kuram pietiek jēgas, vēlmes un varēšanas šādu iedomātu “pretinieku / ienaidnieku” padarīt par savu sabiedroto.”

  =======

  Mediju ziņa (2014. gads): “Kā zināms, pēcpadomju Latvijā sabiedrības uzticēšanās žurnālistiem ir drūma problēma. Laiku pa laikam medijos parādās publikācijas par mūsu atsevišķu žurnālistu negodīgo rīcību gan informācijas iegūšanas laikā, gan informācijas tendenciozajā izmantošanā. Mūsu žurnālistikai nav laba morālā slava. Slikti ir tas, ka mūsu žurnālistikā nav konstatējams profesionālais korporatīvisms, aizsargājot savas profesionāli korporatīvās intereses un tajā skaitā savā kontingentā veicot paškritisku vietējās žurnālistikas analīzi, kā arī vajadzības gadījumā nosodot profesionālo normu pārkāpējus. Bet tagad (…) no tā būtiski cieš ne tikai mūsu žurnālistikas ja tā gaužām necilais profesionālais “mundieris”, bet arī visas valsts reputācija.” … ( cit.vied.aut. – zinātnieks un publicists Arturs Priedītis, publikācija “Vai nelietis var būt parlamenta priekšsēdētājs?” )
  ——-
  .
  “Muļķu Zemē – TĀ vi’š i’!…”
  ( …[p]ar MZ SILES “valsts” angažētajiem ‘masmēdekļiem’ )
  ( ‘tekošā momenta aktualizējums’ – iz “O.M.© arChīva” )
  .
  “Caur to ar’ esam slaveni, ka…”
  Šīs “valsts” ‘masu mēdekļi’,
  Pirms “glupo pūli” NOZOMBĒ ~
  Šos pašCENZŪRA izkastrē:
  .
  Ja Saimnieks pauž, ka “melns ir balts” ~
  Top “žurnālistiem” ‘feiss’ tik “salds”,
  Ka pašiem “dūša apšķiebjas” ~
  Dēļ ANGAŽĒTAS …(mel)šanas:
  .
  “Šai Muļķu Zemes “valstī” VISS,
  Ir tā, kā Saimnieks CENZĒJIS ~
  Ja “melns ir balts”, tad – tā vi’š i’,
  Mums ‘nespīd’ citi “viedokļi”!
  .
  Ja Saimnieks pavēl “nospārdīt” ~
  Pa “masmēdekļiem” iz..(gānīt),
  Jebko, kas “nelojāls” vai “svešs”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – paknaps “kešs”)!
  .
  Ja Saimnieks rukšķ (pēc Orvela),
  Ka “četras kājas” = “vērtība”,
  Bet “divas kājas” = “nerullē”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – kretinē)!
  .
  Ja Saimnieks kviec, ka “Krievi nāk!!!”
  Un gvelž, ka “MZ “valstij” VĀKS,
  Bez rietum-OKUPANTIEM ‘briest’!!!”
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – totāls “sviests”)!
  .
  Ja Sainieks ķērc: “Wooow – “hibrīdkarš”,
  JAU grauj šo “valsti”, gadiem garš!!!”
  Kā maitas putns, ap …(‘jūdzies’),
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “bauri” smies)!
  .
  Ja Saimnieks grib, lai “stukačiem”,
  No “skapja” gļēvi smirdošiem,
  Tiek “cieņa” ZOMBĒTA un “gods”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – pelnīts sods)!
  .
  Ja Saimnieks “prezentē”, ka šis,
  Ir “balts un pūkains” kustonis,
  Ne trekni rijošs SILES lops,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – “profīts” skops)!
  .
  Ja Saimnieks uzdod samelot,
  Un “masmēdekļos” publiskot,
  Par SILES ‘rebēm’ “leģendas”,
  Tad – tā vi’š i’ (kaut – BLEFS ir tas)!
  .
  Ja Saimnieks glaimus pieprasa,
  Iekš ANGAŽĒTA “mēdekļa” ~
  ‘Pūš’ “žurnālists”, lai “pūlis” dzird:
  “Yesss – tā vi’š i’!…” (kaut – šķērmi smird)…”

  Ja ZOMBĒTĀJS šķiet “goda vīrs”,
  Kam medijs der kā “mušpapīrs”,
  Pie kura ‘salīp’ VIENTIEŠI,
  Tad – MUĻĶU Zemē tā ‘vi’š i’!
  .
  Bet – tie, kas “nelien” (…) Saimniekiem,
  Tiek “CENZĒTI” no “mēdekļiem”:
  “Kam riebjas VERGOT “lojāli” ~
  Lai lasās… (dillēs), TĀ vi’š i’!…”

  =====

  Oriģinālversijas = “O.M.© blogā”:
  [ CENZĒTS ]
  u.c.

  MUĻĶU, totāli nozombētu LUMPEŅU, bezcerīgi aprobežotu “lojālpatrEJotu”, patoloģiski defektīvu “SILEI pietuvinātu lielāko kretīnu”, “proāmurikāniski orientētu gejropedālisku deRmoliberastu” rasistiski militārhistēriskās propagandas skarbi traumētu “biogaļas izstrādājumu”, demonstratīvi kriminālrecidīva “ķēķa tiesiskuma” SISTĒMĀ parazitējošu “(ekskre)mentu”, “prok(tologu)”, “(bez)godību” u.c. taml. šinderu, klaji PRETLIKUMĪGAS “revolucionārās pārliecības” lopiski trulu zombijfanu, derdzīgi glumu “(p)(ie)līdēju” un nožēlojami gļēvu “kluso mīzēju” zeme SILES “valsts” parodija “eurolatv(ĀN)ija”, XXI gadsimts.

  P.S. Visi “O.M.© arChīvā” fiksētie notikumi ir ienākušies vienīgi Lielp!sānu Pilsoniski Suverēnajā Republikā (LPSR), Ontūna Mazpusāna jurisdikcijā. Visas tēmas, pieminētie personāži, apstākļi u.t.t. ir visīstākie izdomājumi. Interesentiem (t.sk. – privāti) & lietišķai saziņai: ontuns.mazpusans(et)inbox. lv .

 2. Ar Suvalku koridoru ir paredzēts rīkoties tāpat kā ar Fuldas koridoru.Atšķiras tikai nogādes līdzekļi.

 3. Tramps paziņoja,kas Krima ir krievijai piederoša ,jo tur visi runā krieviski.bet putins nesen izteicās ,ka Ukraina nekad nav bijusi valsts un ukraiņi nav tauta un Ukrainā dzīvo tikai krievi.No tā izriet,ka Trampam un Putinam Budapeštas memorands,kas garantēja Ukrainas valstiskumu, zaudējis savu nozīmi un vairs neeksistē.Izejot no tā Putins var paplašināt savu teritoriju rietumu virzienā bez jebkādas pretestības.
  Tramps nesen izteicās ,ka ASV lielākā kļūda ir dalība Pasaules tirdzniecības organizācijā un NATO un šī kļūdas ir jālabo,bet Kims ir gudrs patīkams sarunu biedrs,kas 26 gadu vecumā sācis sekmīgi pārvaldīt Ziemeļkoreju,bet Beļģija ir kaut kāds ciematiņš kaut kur Eiropā.

 4. Nur ein ….. Russe ist ein guter Russe.

 5. Pagājšgad krievijas macības – plūdi un lietus , šogad NATO mācibas – lietus ne pilītes …

 6. S kakih eto por etot starij evrej stal voennim ekspertom?! Pochemu eto uchenija NATO – eto horosho, a vot uchenija Zapad – eto ploho?! Eto argumentacija tipa, u nas razvedchiki, a u nih – shpioni. Passuzdatj o kakom tam koridore pri nalichiji raket, net nikakogo smisla. neskoljko puskov – i net koridora! I amerikanskije grabazi po nasim bolotam ne projedut.

 7. Protams, modrībai jābūt! Kad lielie viens otram rāda dūri, pa kājām pinoties, var priekšlaicīgi dabūt pa purnu. Gan dabūsim tāpat, bet steigties nevajag …

Lasītāju aptauja
Ērika Oša zīmējums
Ēriks Ošs. Par to domāšu rīt!

Valsts ieņēmumu dienesta (VID) ģenerāldirektora amata konkursu izsludinās līdz augustam, taču pieteikšanās termiņš būs garš un uzvarētājs tiks nosaukts pēc Saeimas vēlēšanām, piektdien žurnālistus informēja finanšu ministre Dana Reizniece-Ozola (ZZS). “Lēmums par jauno VID vadītāju jāpieņem pēc oktobrī gaidāmajām Saeimas vēlēšanām, lai samazinātu spriedzi, ko rada priekšvēlēšanu periods,” sacījusi ministre.

Kā vislabāk pārdzīvot karstuma vilni?
Draugiem Facebook Twitter Google+