×
Mobilā versija
Brīdinājums +21.6°C
Rasma, Rasa, Maira
Trešdiena, 20. jūnijs, 2018
31. marts, 2015
Drukāt

Patērētāji sūdzas par fasētas pārtikas svara neatbilstību norādītajam (3)

foto - Letafoto - Leta

Latvijas Patērētāju interešu aizstāvības asociācijā (PTIAA) saņem iedzīvotāju sūdzības par fasētas pārtikas svara neatbilstību cenrādī norādītajam. Šādās situācijās patērētājus pārstāvošā organizācija aicina cilvēkus vērsties pie preces tirgotāja.

Kā informē PTIAA padomes priekšsēdētāja Tekla Žabova, iedzīvotāji iesniegumos norādījuši konkrētus piemērus – nopirktās fasētās maizes svars norādīts 0,7 kilogrami, taču faktiskais svars bijis 0,650 kilogrami. Savukārt fasētam biezpienam “pietrūkst” desmit gramu no norādītā svara.

“Veikala darbinieki iesaka patērētājam vērsties pie ražotāja. Protams, ja ražotājs neievēro attiecīgā fasētā produkta svaru, līdzvērtīgi atbildīgs ir arī tirgotājs,” paziņojumā medijiem norāda PTIAA.

Asociācijā atzīmē, ka tirgotājiem ir jāpārbauda saņemto un tirdzniecībā esošo preču svars. “Patērētājam nav jāmeklē ražotājus, jo preci iegādājās tirdzniecības vietās. Šādos gadījumos patērētājiem jāaicina tirdzniecības vietas atbildīgā persona, kas brīdinātu savus piegādātājus,” skaidro Žabova.

Viņa arī piebilst, ka tirgotājiem ir izvēles iespēja strādāt ar godīgiem piegādātājiem un ražotājiem, kuru mērķis nav maldināt patērētāju un norādīt korektu svaru un atbilstošu produkta cenu.

Pievienot komentāru

Komentāri (3)

 1. Nikns aborigēns Atbildēt

  Es arī gribu pabrīdināt- par Maximas Lieldienu akciju – piedāvājums ir spēkā no 31.03. līdz 07.04.2015. veikalos MAXIMA X XX un XXX

  Cūku mēles 1 kg – vecā cena- 4,54 eur/kg, jaunā – 4,39 eur/kg

  tātad starpība ir 0,15 eur/kg, tas ir 3,3 % !!!

  Vajadzētu pasteigties, kāmēr akcija nav atsaukta!

 2. Ludzu paskaidrot ,kā veikals varētu noteikti cik īsti ir piens ir aizvērtā paciņā?

  • Lai nosaka, vismaz to, ko var noteikt! tas ka 5%produktu nevar noteikt, nenozīmē, ka nav jānosaka nekas.
   Bez tam – gan jau ari pienam ir zinams litra svars, ja labi pacenšas.

   Man patīk.. tikko kaut ko tā uzreiz atrunas. Sākam runāt nevis par to, ko varam izdarīt, bet ko nevaram. Tipiska čīksutuļu, atrunu meklētāju un negribētāju darīt mode!

Draugiem Facebook Twitter Google+