×
Mobilā versija
+7°C
Armanda, Armands
Svētdiena, 22. aprīlis, 2018
14. jūlijs, 2012
Drukāt

Pirmā atrādīšanās ar uzvaru pār Kipru

Latvijas vīriešu basketbola valstsvienība pirmajā šīs vasaras pārbaudes spēlē Valmierā ar 72:47 pārspēja Kipras izlasi.

Vidusjūras salinieki ar lieliem panākumiem izlašu līmenī lepoties nevar un par Kipras basketbolu līdz šim vairāk esam dzirdējuši saistībā ar latviešu došanos peļņā uz turienes klubiem – kā treneris tur strādā Igors Miglinieks, turienes klubos spēlējuši Raimonds Gabrāns, Pāvels Veselovs, Raitis Grafs. Kā izrādījās, Latvijas un Kipras izlašu līmeņi ir pavisam atšķirīgi.

Latvijas izlases kandidātu sarakstā pašlaik ir 15 spēlētāji, četriem jaunajiem basketbolistiem tā bija (būs) debija valstsvienības rindās – sestdien Kasparam Vecvagaram un Otto Ošeniekam, svētdien Pāvelam Pastušeņam un Mārtiņam Laksam.

Neraugoties uz dažādajiem spēku samēriem, patika Latvijas izlases vēlme spēlēt ātru un agresīvu basketbolu. Protams, ka daudzas lietas vēl neizdodas kā iecerēts, brīžiem traucē steiga, brīžiem pieredzes trūkums. Tomēr paši galvenie uzdevumi – sajust spēles garšu un piestrādāt pie komandas spēles niansēm – tika paveikti. Diemžēl, ne bez jaunām veselības likstām. Sestdienas spēles pašā sākumā potīti savainoja Rihards Kuksiks, spēli nepabeidza arī Andrejs Šeļakovs.

“Mani interesēja tikai pašu sniegums, nevis pretinieku spēks. Uz treniņos uzkrātā noguruma fona brīžiem izdevās nospēlēt labi, bet bieži sniegums bija tālu no cerētās kvalitātes. Ja būtu izmantojuši kaut vai mazu daļu no iespējām, rezultāts būtu audzis daudz straujāk. Priecēja mazais kļūdu skaits. Par atsevišķu spēlētāju sniegumu nekādu secinājumu vēl nebūs,” sestdienas cīņu komentēja valstsvienības galvenais treneris Ainārs Bagatskis, piebilstot, ka pretinieks bija vājāks un objektīvam spēlētāju novērtējumam vajadzīgs laiks un nopietnāki pretinieki.

Tādi būs nākamajā treniņu darba cēlienā Serbijā, kur mūsējie aizvadīs četras pārbaudes spēles – 19. un 20. jūlijā pret Melnkalnes izlasi, 23. un 25. jūlijā pret mājiniekiem serbiem. Eiropas čempionāta kvalifikācijas turnīrā no 15. augusta līdz 11. septembrīm mūsējo pretinieki būs Bosnijas, Gruzijas, Nīderlandes un Rumānijas basketbolisti.

Latvijas un Kipras izlases Valmierā tiksies arī svētdien pulksten 17. Spēles nenotiks aiz slēgtām durvīm, kā bija sākotnēji plānots, tātad valstsvienības spēlētāji uz to aicina arī visus savus līdzjutējus. 

 

PĀRBAUDES SPĒLES

Latvija – Kipra 72:47 (19:8, 39:23, 56:40). K. Bērziņš 10. Mejeris 9+9AB, Vecvagars, Dāvis Bertāns pa 9, Dairis Bertāns, Freimanis, Jeromanovs pa 7, Meiers 6, Strēlnieks 3, Kuksiks, Ošenieks pa 2, Šeļakovs 1; Trisokas 13, Kings 11, Pilavas 7, Koronidis 6, Mihals, Liatsos, Kaskiris pa 3, Pitakas 1.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+