Kultūra
Teātris un kino

Pirmizrādi piedzīvos Emīla Alpa debijas filma “Koris. Diriģents. Kamēr…”0

Publicitātes foto

Rīgas Starptautiskā Filmu festivāla laikā pasaules pirmizrādi piedzīvos jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas filma “Koris. Diriģents. Kamēr…”, kas nominēta Nacionālajai Kino balvai “Lielais Kristaps” kategorijā “Gada debija”, informēja kora pārstāve Laura Ozoliņa.

Dokumentālā filma iemūžina dziedātāju pieredzi vienā no izcilākajiem Latvijas koru kustības fenomeniem – jauniešu korī “Kamēr…”.

Tā stāsta par laiku, kad koris gatavojās vienam no lielākajiem izaicinājumiem savas pastāvēšanas vēsturē – dalībai starptautiskajā koru konkursā Tolosā.

Pēc galvenā diriģenta un vairāku dziedātāju aiziešanas korim tika doti tikai divi mēneši, lai atrastu kopīgu valodu ar jauno māksliniecisko vadītāju.

Šajā periodā katram kora dalībniekam nācās uzdot jautājumus sev un citiem, vai koris varēs uzticēties jaunajam diriģentam un godam pārstāvēt kora un Latvijas vārdu pasaulē.

Par gatavošanās laiku konkursam stāsta kora dalībniece Agneta Otaņķe: “Kad pienāca ilgi gaidītā konkursa diena bija jūtams uztraukums. To varēja sajust visos kora dziedātājos.

Saņemot pēdējos precizējumus, uzmundrinājumus un iedvesmas vārdus no diriģenta, devāmies uz skatuves.

Tā kopības sajūta, emociju maksimums un nenormālā uzticība diriģentam, vienam pret otru un sev pašam, manuprāt, notiek tikai šādos, ļoti atbildīgos notikumos. Visas šīs sajūtas ir brīnišķīgi notvertas filmā “Koris. Diriģents. Kamēr…”.”

Filma ir jaunā kino režisora Emīla Alpa debijas darbs. Stāsts, kas aizsākās kā 20 gadu veca jaunieša eksperiments dokumentālajā žanrā, nu nonācis līdz lielajam ekrānam.

Filmēšanas procesā nācies saskarties ar dažādiem izaicinājumiem, pašam režisoram koru konkursā bija jāpiedalās arī kā dziedātājam.

Sākotnēji šķietami neiespējamais darbs nu ir realizējies pilnmetrāžas dokumentālajā filmā. Režisors ir sekojis ik uz soļa kā diriģentam, tā dziedātājiem, viņu personiskajiem pārdzīvojumiem, cīņām, šaubām un uzvarām. Šī ir unikāla iespēja iepazīt kori un būt daļai no pārdzīvotā, kas svešām acīm nekad netiktu atklāts.

Filmas “Koris. Diriģents. Kamēr…” pirmizrāde norisināsies 18. oktobrī plkst. 20.30 kinoteātra “Splendid Palace” Mazajā zālē.

LA.lv
LA
LA.LV
Kultūra
Raimonds Pauls Liepājā apmeklēs izstādi par “Credo”
6 stundas
AB
Anita Bormane
Kultūra
Pārmaiņu gars pulsē Mūkusalas salonā
7 stundas
ED
Eduards Dorofejevs
Kultūra
Gaisma viļņa galā. Eduards Dorofejevs par Ivana Aivazovska izstādi
7 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
Lielākie ieguvēji no nodokļu reformas būs strādājošie bez bērniem
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Vēl pēdējo dienu gaisa temperatūra saglabāsies virs nulle grādiem
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
NEPLP aizliedz Latvijā retranslēt deviņus Krievijas televīzijas kanālus
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
5 stundas
LE
LETA
Latvijā
IDB aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis policijas amatpersonu
45 minūtes