×
Mobilā versija
Brīdinājums +18.8°C
Ludmila, Laimdots, Laimiņš
Ceturtdiena, 21. jūnijs, 2018
21. augusts, 2015
Drukāt

Par ko avīzes rakstīja pims 100 gadiem – 1915. gada 21. augustā

Foto - Sergejs AkuratersFoto - Sergejs Akuraters

“Dzimtenes Vēstnesis”

Papīra naudu neatzīst ne vien Augsburgā tvaikonīšu kasieri, kā tas jau ziņots, bet pat arī daži sīktirgotāji. Tā vakar Daugavas pārtikas preču tirgū sviesta pārdevēja Lota Jamek no Pasta ielas nepieņēma par sviestu no kareivja Feliksa Skvorca papīra rubli, pieprasīdama sudraba naudu, jo papīra naudu viņa neatzīstot. Pret viņu tūliņ sastādīja protokolu.

“Rīgas Ziņas”

Ļaunprātīgas baumas izpauž par latviešu strēlnieku bataljoniem ļaudis, kuriem šie bataljoni ir morālisks sitiens. Tā pēdējās dienās izpausts, ka bataljonos iestājušos brīvprātīgos pamācot tikai nedēļas divas munsturos un tūliņ sūtot uz priekšējām pozīcijām pret ienaidnieku, bet tā nebūt nav. Latviešu strēlnieku bataljonus vēl tikai organizē un mācību sāks tikai pēc viņu sastādīšanas. Bez tam šos bataljonus izmācīs par labākiem un pamatīgākiem strēlniekiem, kas ilgs pat vairākus mēnešus.

Rupjmaize vakar pilsētā aptrūkās, sevišķi nomalēs. Retās pārdotavās, kur rupjā maize mazliet vēl bija dabūjama, to pārdeva par 6 – 7 kap. mārciņā (1. šķiras maizi), bet 2. šķiras maizi par 5 – 6 kap. mārciņā.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+