Mobilā versija
+4.0°C
Eleonora, Ariadne
Otrdiena, 21. februāris, 2017
26. septembris, 2014
Drukāt

Par ko rakstīja latviešu avīzes 1914. gada 26. septembrī

Foto - LETAFoto - LETA

Aizbēdzis skolnieks. Kāds 15 gadus vecs zēns kādas Rīgas vidējās mācības iestādes audzēknis ar nolūku aizkļūt karā bij izbēdzis saviem vecākiem. Uz izbēgušā zēna vecāku telegrammas pamata viņš Papelānos tika no žandarrmērijas apcietināts un uz mājām nosūtīts.

“Jaunā Dzīve”

Rīgas Politehniskā institūta profesori Doss un Kiršteins kā ārzemnieku pavalstnieki nav pielaisti pie lekciju lasīšanas. Viņi gan iesnieguši lūgumu, lai uzņem tos krievu pavalstniecībā, bet atbilde vēl nav pienākuse. Rīgas mācības apgabala valde esot nodomājuse līdz atbildes pienākšanai abus profesorus pagaidām pielaist pie lekciju lasīšanas.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Līdz ar ievainoto ienākšanu Rīgā pilsēta pieņēmuse citādu izskatu. Agrāk parastā dzīvā automobiļu kustība pēc izdarītās rekvizīcijas bija apklususe, bet tagad pa ielām atkal braukā automobiļi ar Sarkanā Krusta flagām un apzīmējumiem. Sabraukuši arī sanitāru pulciņi un daudz ārstu. Rīgas publika ļoti ziņkārīga redzēt ievainotos, un tagad katru vakaru, kad pienāk un tiek izvadāti pa slimnīcām ievainotie kareivji, pa Aleksandra ielu stundām ilgi stāv lieli ļaužu bari, sevišķi ap Aleksandra gaisa tiltu. Bieži vien publika apstādina ratus ar ievainotiem un pasniedz ievainotiem naudu, dažādas dāvanas un puķes.

“Dzimtenes Vēstnesis”

Sagatavojusi Lilija Limane

Pievienot komentāru

TV3: Eksprezidents Bērziņš un LU rektors Muižnieks ar aplausiem sveic filmu par Krimas aneksiju (47)Uz Rīgu šonedēļ bija atbraukusi Krievijas delegācija, ko vadīja Krievijas tirdzniecības un rūpniecības kamera. To uzņēma Rīgas mērs, zemkopības un arī ekonomikas ministrs, vēsta raidījums "Nekā personīga".
Draugiem Facebook Twitter Google+