×
Mobilā versija
Brīdinājums +14.6°C
Ilvija, Marlēna, Ziedone
Ceturtdiena, 24. maijs, 2018
26. marts, 2012
Drukāt

Pirms pāvesta vizītes Kubas varasiestādes arestē 70 disidentus

pavests2

Gatavojoties Romas pāvesta Benedikta XVI vizītei, Kubas varasiestādes arestējušas vismaz 70 disidentus, informēja opozīcijas avoti.

Vismaz 15 no arestētajām personām pārstāv protestu kustību “Las Damas de Blanco” (“Dāmas baltā”), kurā apvienojušās politieslodzīto mātes, sievas un citi ģimenes locekļi. Cilvēktiesību organizācija “Human Rights” un Kubas Nacionālā izlīguma komiteja informēja, ka disidenti arestēti Santjago de Kubā, kur pirmdien gaidāms ierodamies Benedikts XVI. “Pēdējo četru dienu laikā mēs varam apstiprināt vismaz 70 aizturēšanas gadījumus, tostarp 15 “Dāmas baltā”,” paziņoja aktīvisti. Kubas komunistiskā valdība “pastiprina savu represīvo rīcību un iebiedēšanu pret miermīlīgajiem disidentiem, sevišķi Santjago provincē un tuvējā apkārtnē,” norādīja Kubas Nacionālā izlīguma komitejas priekšsēdētājs Elisardo Sančess. “Valdība vēlas pilnu kontroli pār vidi pāvesta dievkalpojumu laikā un vēlas izvairīties no jebkādiem protestu un opozīcijas incidentiem,” aģentūrai AFP norādīja viens no bijušajiem politieslodzītajiem. Kāda Santjago provinces amatpersona šomēnes apliecināja, ka pāvestu Kubā sagaidīs laipna uzņemšana un nekādas demonstrācijas netiks pieļautas.

Pēc vizītes Meksikā pāvests šodien dodas uz Kubu. Lai gan Kubā katoļi ir tikai desmit procenti no iedzīvotāju kopskaita, baznīca pēdējos gados ir kļuvusi par ietekmīgāko nevalstisko spēku šajā komunistiskajā valstī. Kubas apmeklējuma laikā Benedikts XVI noturēs mises Havanā un Santjago de Kubā un viņam ieplānota arī personīga tikšanās ar Kubas pašreizējo prezidentu Raulu Kastro. Gaidāms, ka Benedikts XVI sekos sava priekšgājēja Jāņa Pāvila II pēdās, kurš, apmeklējot Kubu 1998. gadā, aicināja komunistisko režīmu atvērties pasaulei. Viesojoties Meksikā, Benedikts XVI norādīja, ka marksisms “vairs neatbilst realitātei”.

Pievienot komentāru

Draugiem Facebook Twitter Google+