Sports

Pludmales volejbolisti iekļūst Kontinentālā kausa ceturtās kārtas finālā 0

fivb.org

Latvijas vīriešu pludmales volejbola komanda piektdien sasniedza Sočos notiekošā Kontinentālā kausa ceturtās kārtas turnīra finālu.
Pirmajā mačā ar trešo numuru izliktie latvieši Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža ar 2-0 (21:18, 21:7) pieveica baltkrievus Antonu Dedkovu un Jauhenu Višņevski, kuriem dots sestais numurs.
Pie uzvaras Latvijas pārim izdevās tikt arī otrajā mačā, kad ar ceturto numuru izliktie Ruslans Sorokins un Toms Šmēdiņš ar 2-1 (15:21, 21:16, 15:10) pārspēja turnīra piekto numuru Aleksandru Kavaļenku un Aleksandru Djadko.
Līdz ar to Latvijas komandai izdevās sasniegt šī turnīra finālu, kur tā spēkosies pret Krievijas un Slovākijas pāra uzvarētāju.
Jau vēstīts, ka tikmēr Latvijas pludmales volejbolistēm neizdevās iekļūt Kontinentālā kausa ceturtās kārtas turnīra finālā.
Sacensību pirmajā mačā ar trešo numuru izliktais Latvijas duets Inese Jursone un Tīna Laura Graudiņa ar 2-0 (21:14, 21:15) pārspēja zviedrietes Kristīnu un Suzannu Turinas, kurām piešķirts sestais numurs.
Tikmēr neveiksmi pirmajā mačā piedzīvoja ar ceturto numuru izliktās Marta Ozoliņa un Alise Lece, kuras ar 0-2 (17:21, 13:21) zaudēja sacensību piektajam numuram zviedrietēm Karīnai Lundkvistai un Annai Rininslandai.
Līdz ar to uzvarētājs šajā komandu duelī tika noskaidrots izšķirošajā – trešajā – mačā, kurā Jursone/Graudiņa ar 1-2 (14:21, 21:14, 12:15) spraigā cīņā piekāpās Lundkvistai/Rininslandai.
Līdz ar to finālā iekļuva Zviedrija, kur tā cīnīsies ar Franciju. Tikmēr latvietes turpinājumā par trešo vietu cīnīsies ar Angliju, bet šī dueļa uzvarētājas pēc tam varēs sacensties par otro pozīciju turnīrā.
Kā zināms, Latvijas vadošais pludmales volejbola duets Aleksandrs Samoilovs un Jānis Šmēdiņš šobrīd provizoriskajā olimpiskajā rangā atrodas starp tiem duetiem, kuri 2016.gada jūnijā tiks pie ceļazīmēm uz Riodežaneiro olimpiskajām spēlēm, tāpēc viņi Kontinentālajā kausā spēlēt nevar.
Katras grupas divas labākās komandas kvalificēsies Kontinentālā kausa pusfinālam, kas, tāpat kā finālturnīrs, notiks 2016.gadā. Kopumā ceturtajā kārtā 16 komandas kā vīriešu, tā sieviešu konkurencē būs sadalītas pa četrām grupām, noskaidrojot pa astoņām komandām, kuras iekļūs pusfinālā. Turnīri notiks arī Viļņā (Lietuva), Salonikos (Grieķija) un Telavivā (Izraēla). Pusfinālā jau ir tikušas pa astoņām komandām, kuras uzvarēja trešās kārtas grupu turnīros.

LA.lv