Latvijā
Kriminālziņas

Policija atmasko nelegālā televīzijas satura izplatītājus0

Foto – Pixabay

Valsts policija (VP) šonedēļ aizturēja divus Rīgas iedzīvotājus aizdomās par nelikumīgu televīzijas pakalpojumu sniegšanu vairāk nekā 200 mājsaimniecībām Rīgā un Pierīgā. Izmeklēšanas laikā konstatēts, ka nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji veikuši ne tikai autortiesību un blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku. Par notikušo ierosināts kriminālprocess un izmeklēšana turpinās, portālu LA.lv informēja VP.

VP Ekonomisko noziegumu apkarošanas pārvaldes Kibernoziegumu apkarošanas nodaļas amatpersonas identificēja personu grupu, kura privāti nodrošināja nelicenzētu pieeju televīzijas programmām saviem klientiem Rīgas un Pierīgas teritorijā.

Veiktās izmeklēšanas laikā, noskaidrots, ka nelegālās televīzijas saturs izplatīts izmantojot tehnoloģisko risinājumu – CardSharing.

Minētais risinājums tika nodrošināts ar satelīta šķīvja, interneta pieslēguma un speciāli konfigurēta uztvērēja palīdzību, lai saņemtu un dekodētu ārzemju servera sūtītu signālu, tādējādi klientiem nelikumīgi nodrošinot pieeju televīzijas saturam.

Pārsvarā šādā veidā tika izplatīts sabiedrībā populārs ārzemju audiovizuālā satura komplekts, kurā iekļauti arī Latvijā integrēti televīzijas kanāli.

Aizdomās par noziedzīgā nodarījuma izdarīšanu, šī gada 29.janvārī tika aizturēti 1962. un 1967.gadā dzimuši Rīgas iedzīvotāji, kuri iepriekš nav krimināli sodīti. Līdz ar personu aizturēšanu, pārtrauktas arī personu veiktās noziedzīgās darbības – Latvijas teritorijā tika apturēta ārzemēs izvietotā servera izplatītā interneta plūsmas apraide, kā rezultātā nelegālajam televīzijas saturam liegta pieeja vairāk nekā 200 mājsaimniecībām.

Izmeklēšanas laikā tika noskaidrots, ka par uzlauztajiem televīzijas kodiem ārzemju serverī, nelegālās televīzijas izplatītāji par vienu lietotāju mēnesī maksāja vienu eiro, bet gala cena nelegālās televīzijas lietotājam vidēji bija desmit eiro mēnesī, līdz ar to noziedznieku peļņa sastādīja līdz pat 900%.

Tika noskaidrots, ka viens no aizdomās turētajiem grupas dalībniekiem ar nelegālās televīzijas izplatīšanu Latvijas teritorijā nodarbojās vairāk nekā piecus gadus.

Nelikumīgā pakalpojuma sniedzēji ir veikuši ne vien autortiesību un blakustiesību pārkāpumu, bet arī veicinājuši ēnu ekonomiku.

Par veikto noziedzīgo nodarījumu tika uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 148.panta otrās daļas par autortiesību un blakustiesību pārkāpšanu, ja ar to radīts būtisks kaitējums ar likumu aizsargātām personas interesēm, un ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās. Likumā noteiktā atbildība par šādu noziegumu paredz brīvības atņemšanu uz laiku līdz četriem gadiem vai īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu.

Saistītie raksti

VP norāda, ka cīņa ar kibernoziegumiem un nelegālās televīzijas apkarošana ir viena no iepriekš nospraustajām VP prioritātēm, kurai arī turpmāk tiks pievērsta pastiprināta uzmanība.

VP veic interneta segmenta monitoringu ar mērķi identificēt resursus, kuri, neievērojot likumā noteikto kārtību, bez attiecīgās licences, retranslē audio-vizuālo saturu.

LA.lv
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” vadība nezina, vai policija aizturējusi kādu no uzņēmuma darbiniekiem
4 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Vai palikušas tikai digitālas, virtuālas protesta formas? 1
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Remigrācijas jautājumu aktualizēšanā Kandavas novadā ieguldīs 6450 eiro 1
5 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Ekonomika
Ar burkāniem elektroauto nebaros. Ko iesākt, lai Latvijā autovadītāji pārietu uz elektromobiļiem? 1
1 stunda
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Tas nav saprātīgs virziens.” Kariņš neatbalsta “AP” rosināto ideju palielināt budžeta deficītu
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: “Dinamo” izbraukumu sāk ar bezierunu zaudējumu
58 minūtes
LE
LETA
Dabā
Saglabāsies neliels sals: laika prognoze sestdienai
8 stundas
LL
LETA, LA.lv
Latvijā
“Rīgas Centrāltirgus” vadība nezina, vai policija aizturējusi kādu no uzņēmuma darbiniekiem
4 stundas