×
Mobilā versija
Brīdinājums +13.5°C
Marģers, Anastasija
Sestdiena, 21. aprīlis, 2018
1. augusts, 2014
Drukāt

Polijā sākusies sociālā kampaņa “Ēd ābolus par spīti Putinam” (5)

Foto: LETAFoto: LETA

Reaģējot uz Krievijas noteikto Polijas augļu un dārzeņu importa aizliegumu, Polijas sociālajos tīklos sākusies asprātīga kampaņa “Ēd ābolus par spīti Putinam”, ko aktīvi atbalsta politiķi, žurnālisti un citas sabiedrībā pazīstamas personas.

Polija ir pasaules lielākā ābolu eksportētāja, un Krievija tai līdz šim bijusi galvenais noieta tirgus – pērn vien tā no Polijas ievedusi augļus un dārzeņus kopsummā par 336 miljoniem eiro.

Kamēr audzētāji lūkojas pēc jauniem tirgiem, eksperti lēsuši, ka viens no problēmas risinājumiem būtu iekšējā patēriņa palielināšana. Lai kompensētu Krievijas aizlieguma radītos zaudējumus, katram polim gada laikā būtu papildus jāapēd 15 kilogrami ābolu.

Šīs aplēses jau nākamajā dienā pēc Maskavas paziņojuma par aizliegumu guvušas pavisam konkrētas aprises. Piemēram, laikraksts “Puls Biznesu” ceturtdien mudinājis poļus paust savu attieksmi pret Krievijas prezidentu, ēdot ābolus un dzerot sidru. Savukārt britu laikraksts “Guardian” secina, ka ābolu ēšana poļiem šajās dienās kļuvusi par politiskās stājas apliecinājumu.

“Iesaisties kampaņā, lai parādītu, ko mēs darām ar Krievijas aizliegumu!” tviterī aicinājis prezidenta Broņislava Komorovska padomnieks nacionālās drošības jautājumos Staņislavs Kozejs.

Poļi šiem aicinājumiem atsaukušies ar lielu aizrautību, ievietojot sociālajos tīklos izteiksmīgas fotogrāfijas, kurās viņi redzami, ēdot ābolus.

Kampaņas reklāma jau parādījusies arī Varšavas sabiedriskajā transportā.

“Augļu patriotisms” izpaužas arī citos veidos – medijos parādījušās ābolkūku un citu ēdienu receptes ar piebildi: “Bet visas serdes sūtiet Putinam.”

Poļi nešaubās, ka ar šo aizliegumu Maskava gribējusi viņus sodīt par aktīvu atbalstu Eiropas Savienības sankcijām pret Krieviju par tās lomu Ukrainas krīzē.

Tikmēr Polijas lauksaimniecības ministrs Mareks Savickis solījis, ka ministrija centīsies samazināt aizlieguma radītos zaudējumus, cenšoties apgūt Āzijas, arābu valstu un ASV tirgus, taču tam būs vajadzīgs laiks.

Pievienot komentāru

Komentāri (5)

  1. Mācieties no poļiem, Latvijas žurnālisti un ministri! Poļi nekrīt panikā, bet šim Krievijas aizliegumam pieiet ar zināmu humoru (“ēdiet ābolus paši, bet serdes sūtiet Putinam!”), paziņojot, ka meklēs tirgu citur. Bet ko mēs, latvieši? Presē un NTV tiek sacelta tāda ažiotāža, ka nupat pasaules gals klāt. Žurnālisti ar putām uz lūpām ceļ sabiedrībā paniku, stāstot, ka jau rīt visi poļu āboli pārpludināšot Latviju! Un ko tad darīšot vietējie ražotāji! Bet Dūklavs tikai piebalso: nu slikti būs, slikti būs! Jā, mēs te Latvijā esam varen nadzīgi uz 2 lietām: dziedāšanu un uz panikas celšanu, tas nu ir fakts.

  2. Urrā patriosms ātri pāriet.

  3. uz zivim ari?

  4. Ēd ābolus un plūmes! Atbildēt

    Samazināsim savu 21% PVN likmi līdz Polijas 5% un sekosim šim lieliskajam piemēram! Pat ārsti iesaka:”Ediet vairāk augļus!” Pajautājiet Pēterim Apinim!

    • Daudz ābolu nevar ēst, sabruks zobi. Pat cūkām tādu daudzumu nevar nobarot. Labs ir ābolu vīns, vai kalvados(abolu koņjaks). Vel viens pierādījums, ka ar krievu neko nopietnu plānot nevar. Domāju ka Poļi paši to labi zina un tos zaudējumus skaita kā plānotos.

Draugiem Facebook Twitter Google+