Latvijā
Politika

Premjers: “Deputātu kvotām” ir atvēlēts par daudz līdzekļu 16


Ministru prezidents Māris Kučinskis
Ministru prezidents Māris Kučinskis
Foto – LETA

Pilnībā atteikties no “deputātu kvotām” budžetā nevar, tomēr šoreiz tam atvēlētais līdzekļu apmērs ir “nedaudz par lielu”, uzskata Ministru prezidents Māris Kučinskis (ZZS).

Valdības vadītājs uzsvēra, ka līdzekļi deputātu priekšlikumiem tiekot atvēlēti visos parlamentos, jo parlamentāriešus nevar atstāt bez rīcības iespējām. Pilnībā atteikties no šāda naudas sadales mehānisma nevar, uzskata politiķis.

Vienlaikus Kučisnksis pauda viedokli, ka “šoreiz, šķiet, mazliet šī līnija pāriet pāri”, proti, deputātu priekšlikumiem atvēlētais finansējums ir nedaudz par lielu.

Kučinskis atgādināja, ka šis ir pirmais viņas vadītās valdības veidotais budžets, un tagad par viņa darbu varot izdarīt vairākus secinājumus.

Premjers uzskata, ka neviens nezaudētu, ja iepriekš būtu vienojušies par iespēju pabeigt budžeta izskatīšanu vairākās dienās. Diez vai tas vajadzīgs naktī, piebilda politiķis.

Ministru prezidents uzteica opozīciju par konstruktīvām debatēm sēdes pirmajā daļā, kad bija diskusijas par budžeta paketi.

Kā ziņots, Saeima šonakt pēc aptuveni 20 stundas ilgas sēdes pieņēma nākamā gada valsts budžetu, kurā plānotie ieņēmumi ir lielāki nekā 8 miljardi eiro, savukārt izdevumi – ap 8,4 miljardiem eiro, līdz ar to plānots budžeta deficīts.

Vērtējot budžeta likumu, Saeimā atbalstīti deputātu priekšlikumi par aptuveni 20 miljoniem eiro. Deputāti lēma atvēlēt finansējumu dažādiem sporta infrastruktūras objektiem, reliģiskām organizācijām, kā arī dažādiem pašvaldību projektiem.

Saistītie raksti
LA.lv